Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Technicznych

w Pleszewie

ul. Zielona 3, 63-300 Pleszew
tel. (62) 742-11-65
www:   http://www.zsz-pleszew.pl
e-mail:   sekretariat@zsz-pleszew.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 17560 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- klasa sportowa
- przedmioty rozszerzone:
  chemia, geografia, język obcy


TECHIKUM (4 lata)

W skład Zespołu Szkół Technicznych wchodzi Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum. Nasza szkoła kształci młodzież uzyskującą kwalifikacje zawodowe. Nauczyciele są ekspertami w swoich zawodach. W roku 2013 szkoła obchodziła jubileusz 50-lecia istnienia.

Klasa sportowa w Liceum Ogólnokształcącym
Szkoła przygotowuje ucznia do podjęcia dalszego kształcenia w wybranym przez niego kierunku. Poszerza wiadomości z zakresu przedmiotów ogólnokształcących co pozwoli na kontynuowanie nauki w dowolnej wyższej uczelni wybranej przez absolwenta. Nasza szkoła uczy myśleć i zrozumieć świat. Utrzymuje wysoki poziom kształcenia, pomaga w rozwijaniu zdolności i pasji, wychowuje w duchu tolerancji.

Dysponujemy nowoczesną bazą. Zajęcia teoretyczne odbywają się w przystosowanych do tego pracowniach wyposażonych w sprzęt audiowizualny (kamery, monitory, magnetowidy), pomoce dydaktyczne w postaci plansz, gablot, eksponatów, działających mechanizmów, narzędzi i przyrządów pomiarowych, filmów dydaktycznych i prospektów.

Oferujemy:
  • ciekawie prowadzone lekcje (liczne doświadczenia i obserwacje)
  • udział w olimpiadach i konkursach
  • dobre przygotowanie do matury

Nauczyciele są ekspertami w swoich zawodach. Zatrudniamy profesjonalną, wykwalifikowaną, fachową i rzetelną kadrę pedagogiczną, która wspomaga uczniów nie tylko w zdobywaniu wiedzy ogólnej i zawodowej, ale także w rozwijaniu innych umiejętności i zainteresowań. Uczniowie osiągają liczne sukcesy w różnych olimpiadach i konkursach przedmiotowych, jak i w zawodach sportowych.

Uczniowie mają do dyspozycji bibliotekę, w której znajduje się około trzydzieści tysięcy woluminów, a wśród nich wszystkie lektury obowiązkowe, książki i czasopisma naukowe. W czytelni znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Szkoła posiada 3 nowoczesne pracownie komputerowe, 2 sale sportowe i siłownię. Mamy również swojego Orlika. 3 listopada 2011 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie boisk ogólnodostępnych "Orlik 2012".

Zajęcia praktyczne organizuje szkoła. Odbywają się one w Centrum Kształcenia Praktycznego, w szkolnych pracowniach gastronomicznych. Utrzymujemy bliskie kontakty ze szkołami wyższymi. Nawiązaliśmy współpracę ze szkołą partnerską Berufsbildende Schulen Ammerland z Niemiec. W ramach tej współpracy nasza młodzież odbywa praktyki w Niemczech.

Dużą wagę przywiązujemy zarówno do nauczania przedmiotów humanistycznych, ścisłych oraz zawodowych. Podejmujemy także działania zapewniające wszechstronny rozwój intelektualny naszych wychowanków. Na terenie szkoły funkcjonują kółka: historyczne, polonistyczne, recytatorskie, ekonomiczne, chemiczne, sportowe. Uczniowie szkoły odnoszą sukcesy sportowe, szczególnie drużyny lekkoatletów i koszykarzy.

W szkole mają miejsce: liczne spektakle, koncerty, coroczne - honorowe oddawanie krwi. Działa Samorząd Uczniowski i szkolne radio. Szkoła przystąpiła do projektu „Szkoła Współpracy”. Projket ten ma pomóc we wspólnej rozmowie i wspólnej pracy uczniów, rodziców i nauczycieli przy realizacji statutowych zadań szkoły.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie