Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Powiatowy Zespół Szkół

w Brzegu Dolnym

ul. Wilcza 10, 56-120 Brzeg Dolny
tel. (71) 319-98-28
www:   http://www.pzs.brzegdolny.pl
e-mail:   pzs.bd@powiatwolowski.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10165 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
IM. JÓZEFA MAKSYMILIANA OSSOLIŃSKIEGO

- klasa sportowa
- profil uniwersytecki
- profil politechniczny
 

PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- psycholog, pedagog
- świetlica, biblioteka
- pracownia informatyczna
- pracownia multimedialna
- stały dostęp do Internetu
- boisko, siłownia, sala gimnastyczna
- zawody sportowe, konkursy, wycieczki
- koła zainteresowań
- nauczanie języków obcych
- zajęcia profilaktyczne

Nasza placówka

Nasza szkoła to placówka o wieloletnich tradycjach. Jesteśmy wierni nadrzędnej wartości testamentu hrabiego J.M. Ossolińskiego i etosu Ossolińczyków. Tą wartością jest służba: narodowi, kulturze i nauce oraz człowiekowi. Zgodnie z ideami Oświecenia głosimy kult wiedzy, mądrości, inteligencji, pracy i twórczego myślenia według wartości logicznych i etycznych. Kultem otaczamy książki jako ślad ludzkiej myśli, doceniając jednocześnie kulturę informatyczną. Uczymy i wymagamy szacunku wobec przodków, tradycji narodowych, dokumentów polskości, otwierając się jednocześnie na wspólnotę ludzką w Europie i na świecie, stąd kontakty z Niemcami, Francją i Rosją.

Wiedzę traktujemy jako narzędzie kształtujące osobowość człowieka. Obchodzimy co roku, 29 września, Biesiadę Ossolińczyków - statutowe święto szkoły. Najlepszych uczniów liceum odznaczamy szkolną odznaką "Srebrnego" i "Złotego Ossolińczyka". Naszych dobroczyńców, osób zasłużonych dla szkoły odznaczamy medalem "Serce i Umysł dla Szkoły".

W naszej szkole uczymy czterech języków obcych. Języki obce to angielski, niemiecki, francuski, rosyjski. Wszyscy uczniowie uczą się języka angielskiego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym oraz języka niemieckiego, francuskiego lub rosyjskiego na obu poziomach. W większości klas istnieje podział na grupy językowe. Nasi uczniowie mieli również możliwość uczęszczania na dodatkowe lekcje konwersacji z języka angielskiego, prowadzone przez lektorkę amerykańską. Jest to już szósty lektor amerykański pracujący w naszej szkole. Naukę języka szlifujemy uczestnicząc w wymianach niemieckich, rosyjskich, francuskich.

Zajęcia pozalekcyjne

W naszej szkole prowadzimy następujące zajęcia dodatkowe:
 • wychowanie sportowe "Soboty na Sportowo", SKS
 • zajęcia w klubie "Grafitti"
 • koło fotograficzne
 • klub ekologiczny
 • klub europejski
 • koło informatyczne
 • koło dziennikarskie
 • warsztaty poetyckie
 • koło matematyczne
 • koło językowe
 • koła naukowe
 • wolontariat


W zajęciach pozalekcyjnych w naszej szkole uczestniczy mnóstwo osób.

Dla szczególnie zdolnych organizujemy zajęcia fakultatywne zgodnie z zainteresowaniami uczniów. Opracowujemy dla uczniów programy pracy indywidualnej. Współpracujemy z Uniwersytetem Wrocławskim z Wydziałem Fizyki. Dla młodzieży twórczej w dziedzinie literatury prowadzone są warsztaty literackie, konkursy poezji, spotkania teatralne, konkursy twórczości literackiej, spotkania na wydziale filologii polskiej, konkurs twórczości literackiej im J.M. Ossolińskiego dla klas pierwszych, konkurs matematyczny im. Hugona Steinhausa, konkurs powiatowy "Matematyczna Liga Klas", programy "Szkoła z klasą", "Nauczyciel z klasą" i obecnie "Uczniowie z klasą". Miłośnicy języka angielskiego doskonalili swoje umiejętności na konwersatoriach z lektorem Amerykaninem. Obecnie pracujemy z gimnazjalistami przy konkursach Zdolny Ślązak oraz różnymi konkursami o zasięgu powiatowym i wojewódzkim.

Uczniom z trudnościami zapewniamy indywidualną pomoc psychologa i pedagoga szkolnego. Wspólnie z Radą Szkoły organizujemy zajęcia wyrównawcze. Opracowujemy według potrzeb uczniów wyrównawcze programy indywidualne z poszczególnych przedmiotów oraz dostosowujemy metody nauczania do możliwości uczniów. Eksponujemy mocne strony ucznia, wierzymy, że każdy uczeń ma jakieś wartości, którymi może się pochwalić, trzeba do tego tylko stworzyć odpowiednie warunki. Wzmacniamy osobowość ucznia, jego poczucie godności i wartości. Każdy nauczyciel prowadzi społeczne zajęcia przygotowawcze do matury oraz konsultacje dla uczniów raz w tygodniu.

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie