Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Samochodowych

im. Stanisława Staszica w Kaliszu

ul. 3 Maja 18, 62-800 Kalisz
tel./fax (62) 757 53 82
www:   zss-kalisz.pl
ZSS na Facebooku
e-mail:   zss@zss.home.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 18566 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM Nr 3
(4 lata po gimnazjum i 5 lat po SP)

- technik pojazdów samochodowych
- technik logistyk
- możliwość uzyskania prawa jazdy kat. B

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA Nr 3 (3 lata)

„Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu:
dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”

Stanisław Staszic

Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu to szkoła przyjazna dla uczniów, otwarta na wyzwania współczesności, łącząca poszanowanie uniwersalnych wartości i tradycji z nowoczesnymi tendencjami w edukacji. Relacje między nauczycielami, uczniami i rodzicami opierają się na wzajemnym szacunku, życzliwości i zrozumieniu. Uczymy i rozwijamy aktywne i odpowiedzialne postawy uczestnictwa w życiu społecznym. Zespół Szkół Samochodowych tworzą: Technikum Samochodowe nr 3 oraz Branżowa Szkoła I Stopnia nr 3. Zespół Szkół Samochodowych jest szkołą wielopokoleniową z tradycją w kształceniu specjalistów z zakresu budowy, naprawy i obsługi pojazdów samochodowych.

Zajęcia

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wysoce wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Każdego roku mury naszej szkoły opuszcza około dwustu absolwentów. Teoretyczna część procesu dydaktycznego obejmuje przedmioty ogólnokształcące oraz zawodowe, których dobór jest uzależniony od typu szkoły. Zajęcia praktyczne we wszystkich typach szkół zapewniamy w Centrum Kształcenia Praktycznego oraz renomowanych zakładach, salonach samochodowych i stacjach obsługi. Uczniowie kierunków mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych mają możliwość uzyskania uprawnień do kierowania pojazdem samochodowym (prawo jazdy kat. B).

Jesteśmy szkołą stwarzającą optymalne warunki do rozwoju intelektualnego uczniów, gwarantującą dobre i skuteczne nauczanie, dającą poczucie bezpieczeństwa. Szkoła pomaga uczniom w ich rozwoju poprzez rozpoznawanie, zachęcanie i rozwijanie indywidualnych uzdolnień i umiejętności na miarę posiadanych możliwości intelektualnych, rozbudzanie chęci i szacunku do nauki, rozwijanie poczucia dumy z osiąganych wyników.

Absolwent szkoły ze względu na wymogi rynku pracy otrzymuje dobre przygotowanie w zakresie wiedzy ogólnej i zawodowej, zna języki obce, ma prawo jazdy, potrafi sprawnie obsługiwać komputer oraz pracować w zespole ludzkim. Tym celom staramy się sprostać dziś i w przyszłości podczas realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego.

Projekty

Uczestniczymy w projekcie realizowanym przez Miasto Kalisz pn. „Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów. Kwalifikacje i doświadczenie inwestycją w przyszłość młodzieży z Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”, którego celem jest dostosowanie oferty kształcenia zawodowego placówek edukacji zawodowej do potrzeb rynku pracy. Przedmiotem projektu w zakresie wspierania rozwoju zawodowego uczniów są m.in.: staże i praktyki zawodowe, doradztwo zawodowe, obóz naukowy, wsparcie w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień, kursy przygotowawcze na studia; w zakresie wsparcia nauczycieli m.in.: staże, szkolenia, doradztwo zawodowe, studia podyplomowe. Ponadto projekt zakłada wsparcie infrastrukturalne placówek.


Model absolwenta

Dokładamy starań, by absolwent Zespołu Szkół Samochodowych był człowiekiem:
 • dbającym o rozwój intelektualno-emocjonalny
 • posiadającym umiejętność zdobywania, przetwarzania i wykorzystywania wiedzy
 • potrafiącym samodzielnie, twórczo i krytycznie myśleć
 • korzystającym z różnych źródeł informacji
 • rozwijającym swoje zainteresowania, talenty i pasje
 • posługującym się językami obcymi
 • przedsiębiorczym, odpowiedzialnym, samodzielnym
 • świadomie planującym swoją karierę zawodową
 • dobrym fachowcem w swoim zawodzie
 • komunikatywnym i asertywnym
 • wrażliwym na potrzeby i krzywdę innych
 • szanującym wartości rodzinneSERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie