Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
III Liceum Ogólnokształcące

im. Mikołaja Kopernika

ul. Kościuszki 10, 62-800 Kalisz
tel. (62) 767 20-36, tel./fax 767 20-37
www:   http://www.kopernik.kalisz.pl
III LO na Facebooku
e-mail:   kopernik@kopernik.kalisz.pl
sekretariat@kopernik.kalisz.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7033 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Mikołaja Kopernika
z rozsz. programem nauczania:

- klasa 1A - matematyka, informatyka,
  fizyka lub chemia

- klasa 1B1 - matematyka, fizyka
- klasa 1B2 - matematyka, fizyka,
  informatyka

- klasa 1D1 - biologia, chemia, fizyka
- klasa 1D2 - biologia, chemia,
  matematyka

- klasa 1D3 - biologia, matematyka,
  fizyka lub chemia

- klasa 1F - język polski, historia, wiedza
  o społeczeństwie

- klasa 1G - matematyka, geografia, język
  angielski

O Szkole
III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika to szkoła łącząca tradycję i nowoczesność. Dzisiaj "Kopernik" należy do najbardziej renomowanych szkół średnich w Wielkopolsce. Placówka oferuje ciekawe i nowe kierunki kształcenia. Nasi absolwenci kończą różne kierunki studiów na prestiżowych uczelniach krajowych i zagranicznych.

Ukończenie III LO jest gwarancją wiedzy, solidności i perfekcyjnego przygotowania do przyszłych studiów. W rankingu "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" III LO kolejny raz zostało uznane za najlepszą kaliską szkołę. Zajmuje czołowe 8 miejsce w Wielkopolsce, a 107 miejsce w grupie „srebrnych” liceów w Polsce. W tym samym rankingu w zakresie wyników w olimpiadach liceum przesunęło się ze 103 na 73 pozycję, znajdując się w najlepszej setce szkół olimpijskich w Polsce. III LO osiąga również najwyższe w mieście wskaźniki efektywności nauczania. Oznacza to, że jest szkołą ponadgimnazjalną, która najlepiej w Kaliszu rozwija potencjał przyjętych uczniów. III Liceum Ogólnokształcące otrzymało tytuł "Srebrnej Szkoły 2015".

Liceum współpracuje z wieloma uczelniami wyższymi: Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Państwową Wyższą Szkoła Zawodową w Kaliszu. W ramach współpracy z UAM zorganizowano w 2014 roku klasę akademicką realizującą rozszerzony program z fizyki. Szkoła współpracuje także z uniwersyteckimi ośrodkami badawczymi w kraju, np. UAM w Poznaniu i za granicą – CERN w Genewie oraz Ośrodkiem Badań Atomowych w Dubnej (Rosja). Wykorzystują współpracę z ośrodkami naukowymi i wyższymi uczelniami, od kilku lat cyklicznie organizowane są Szkolne Spotkania z Nauką – Copernicus Science. W liceum opracowano i wdrożono kilka innowacji pedagogicznych, a w trakcie wdrażania jest eksperyment pedagogiczny realizowany z UAM. Twórcza i nowatorska działalność nauczycieli III LO dzielących się swoimi osiągnięciami i wynikami pracy wpisuje się w stosowanie tzw. dobrych praktyk, co znalazło potwierdzenie w najwyższych ocenach ewaluacji zewnętrznej.

Szkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną. Zajęcia lekcyjne prowadzone są w nowoczesnych gabinetach, dwóch pracowniach komputerowych i salach multimedialnych. Uczniowie mogą korzystać z bogato wyposażonej biblioteki, czytelni oraz dwóch sal gimnastycznych i siłowni. Szkoła posiada laboratorium fizyczno - chemiczne. Do dyspozycji uczniów pozostają m.in.: bezprzewodowy Internet, laptopy, projektory multimedialne i tablice interaktywne.

Od 1997r. w liceum istnieje chór "Kopernik" - obecnie najlepszy chór młodzieżowy w Polsce. Jest wizytówką kulturalną i artystyczną miasta Kalisza. W szkole działa zespół teatralny "Niby nic". Uczestnicy zajęć prezentują się na różnego rodzaju konkursach recytatorskich i przeglądach teatralnych, osiągając wiele sukcesów. W szkole ponadto działa Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Szkolny Klub Europejski "Młoda Europa". Uczniowie uczestniczą w wyjazdowych wykładach otwartych na uczelniach wyższych Wrocławia i Poznania, wydawane jest szkolne pisemko Copernicus. W ramach wymiany międzynarodowej ze szkołami od 2002r. corocznie podejmujemy grupy młodzieży z Holandii i Słowacji. Szkoła posiada certyfikaty: Szkoły Promującej Zdrowie, Szkoły Przedsiębiorczości, Szkoły Odkrywców Talentów, Szkoły z Klasą, Szkoły bez Przemocy, Szkoły w Ruchu, Poczytaj mi przyjacielu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców oraz potrzebom współczesnego życia, szkoła ma do zaproponowania wiele ciekawych kierunków kształcenia. Każdy uczeń może znaleźć ofertę, która będzie odpowiadała jego zainteresowaniom i w przyszłości umożliwi wybór wymarzonego kierunku studiów.

Nasze hasło:
JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI.

Języki obce nauczane w szkole: język angielski oraz niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski.

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa
Na terenie III L.O im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu działa kilka miniprzdsiebiorstw założonych przez uczniów szkoły. Pomysł zakładania miniprzedsiębiorstw i kierowanie nimi ma aspekt edukacyjny ale także jest świetną formą spędzania wolnego czasu. Uczestnictwo w zabawie gwarantuje niezbędne doświadczenie oraz niezapomniane przeżycia. Uczestnicy młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa mogą brać udział w szkoleniach organizowanych w Poznaniu oraz w wielu targach na terenie naszego województwa. A na najlepsze miniprzedsiębiorstwa czeka ogólnopolski finał oraz ciekawe nagrody...

CHÓR "KOPERNIK"

Chór "Kopernik" III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu to chór o głosach mieszanych, istniejący od 1997 roku. W ciągu swojej działalności szkoła odnosi wiele sukcesów. Uczniowie uczestniczą w kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży, zajmując w nim czołowe lokaty (I i II miejsca w etapie wojewódzkim oraz wyróżnienia w etapie centralnym). W latach 2006-2012 oraz od 2014 roku uczestniczy w ogólnopolskim programie rozwoju chórów szkolnych "Śpiewająca Polska", zdobywając w przeglądach ZŁOTE PASMA i ZŁOTE KLUCZE (część z nich z wyróżnieniem).

Repertuar zespołu artystycznego jest zróżnicowany, obejmuje muzykę klasyczną od średniowiecza do współczesności a także religijną (w tym gospel), patriotyczną oraz popularną. W 2004 roku nagrał płytę CD, w 2013 roku dorobił się również płyty z kolędami i pastorałkami. Posiada również bogaty zbiór nagrań audiowizualnych.

Chór "Kopernik" - poza działalnością artystyczną w macierzystej szkole - koncertuje również na rzecz wielu instytucji, zrzeszeń, organizacji oraz władz samorządowych i kościelnych, a także najwyższych władz państwowych. Współpracuje ze środowiskami kombatanckimi, a także chórami: polskimi i europejskimi. Zespół chóralny uczestniczył również w wielu projektach muzycznych z Filharmonią Kaliską, kaliskimi zespołami chóralnymi i artystami oraz Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym UAM.

ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA UCZNIOM W III LO

 1. Szkoła zapewnia uczniom opiekę pedagogiczną oraz pełne bezpieczeństwo w czasie organizowanych przez nauczycieli zajęć na terenie oraz poza terenem szkoły (w trakcie wycieczek).
 2. Większość imprez dla młodzieży organizujemy na terenie szkoły.
 3. Podczas zajęć obowiązkowych i pozalekcyjnych za bezpieczeństwo uczniów odpowiada nauczyciel prowadzący zajęcia, przebywający cały czas w sali. Zobowiązany jest on również do niezwłocznego poinformowania Dyrektora Szkoły o każdym wypadku, mającym miejsce podczas zajęć.
 4. Podczas zajęć poza terenem szkoły pełną odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo uczniów ponosi nauczyciel prowadzący zajęcia, a podczas wycieczek szkolnych - kierownik wycieczki wraz z opiekunami.
 5. Nauczyciele zobowiązani są do pełnienia dyżurów przed rozpoczęciem swoich zajęć oraz w czasie przerw międzylekcyjnych, są zawsze do dyspozycji uczniów.
 6. Za nieobecnego nauczyciela dyżur pełni nauczyciel mający zastępstwo.
 7. Uczniowie wchodzą do szkoły po okazaniu identyfikatora lub legitymacji.
 8. Podczas przerw, jak i zajęć lekcyjnych, obowiązuje zakaz samowolnego opuszczania terenu szkoły.
 9. Otwarte jest tylko główne wejście, brama od strony boiska jest zamykana.
 10. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w szkole dyżur pełni również przedstawiciel Straży Miejskiej, który sprawdza teren wokół całej placówki.
 11. Nie należy biegać po korytarzach, schodach i salach budynku szkolnego.
 12. Nie należy siadać na parapetach okiennych.
 13. 0kna na korytarzach szkolnych oraz w salach lekcyjnych mogą otwierać tylko nauczyciele, bądź uczniowie w obecności pedagoga.
 14. Podczas lekcji obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych.
 15. Na terenie szkoły obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów, jak i korzystania z innych niedozwolonych używek.

Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie