Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 30

im. Armii Krajowej

ul. Chałubińskiego 13, 58-302 Wałbrzych
tel./fax (74) 847-78-15
www:   http://www.psp30.ple-mail:   psp30@psp30.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7732 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 30

- oddział przedszkolny
- biblioteka i świetlica
- gimnastyka korekcyjna
- języki obce: angielski, niemiecki
- koła zainteresowań
- zajęcia wyrównawcze

Nasza szkoła


Kadra pedagogiczna naszej szkoły wyznaczyła sobie za główny cel pobudzanie ucznia do samodzielnej aktywności, rozwijanie aspiracji, ukierunkowanie go na sukces i stawianie przed nim coraz trudniejszych zadań (zawsze w granicach jego możliwości). Jednolity system oceniania uwzględnia zaangażowanie i wkład pracy ucznia, wspiera jego rozwój. Jasny, spójny program wychowawczy, kształtuje pożądane zachowania, u podstaw których leży otwartość na problemy regionu, kraju, Europy. Naszą szkołę i środowisko kombatanckie AK łączą żywe, prawdziwie przyjacielskie więzi. Utrzymując stały kontakt ze świadkami historii, kształtujemy postawy patriotyczne przyszłych Polaków.

Edukacja szkolna polega na harmonijnej realizacji przez nauczycieli zadań w zakresie nauczania, kształcenia umiejętności i wychowania. Naszą szkołę wyróżnia program wychowawczy. Nauczyciele, rodzice i uczniowie mają poczucie wpływu na jego kształt. Dzięki patronowi - Armii Krajowej, uczniowie realizują zadania programu wychowawczego szkoły - wychowanie patriotyczne. Bohaterska postawa żołnierzy AK, która tak wiele lat była niedoceniana, stała się dla nas wzorcem wyznaczającym kierunek życia na przyszłość. Jesteśmy dumni z naszego patrona i wdzięczni, że możemy utrzymywać żywy kontakt ze świadkami historii. Program wychowawczy uwzględnia tradycje, obrzędy i ceremoniał szkoły. Uroczyście obchodzimy Święta Narodowe, nie tylko na terenie szkoły, ale też w uroczystościach miejskich. Zawsze biorą w nich udział kombatanci AK. Szkoła współpracuje z Fundacją Teresy i Zdzisława Knobel z Kanady, Niezależnym Ruchem Kombatantów AK w Warszawie i Szczawnie Zdroju, Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich w Warszawie.

Uczniowie zdolni rozwijają swoje zainteresowania na zajęciach pozalekcyjnych. Szkoła bierze udział w konkursach, zawodach organizowanych przez inne placówki, w których jest liczny udział naszych uczniów. Także my jesteśmy organizatorem imprez i konkursów podczas, których uczniowie mogą zaprezentować swoje zdolności i wiedzę.

Proponujemy zajęcia wyrównawcze: - Edukacja zintegrowana - Język polski kl IV-V - Matematyka kl IV-V Odbywają się 1-2 godziny w tygodniu. Kwalifikowaniem dzieci do zespołów wyrównujących zajmują się nauczyciele przedmiotu na podstawie własnej obserwacji. Uwzględniana jest diagnoza PPP i zalecenia. Metody, formy, rodzaj pomocy dydaktycznych dostosowane są do rodzaju zaburzeń, każdy uczeń traktowany jest indywidualnie.

W naszej szkole nauczane są dwa języki obce: niemiecki i angielski. Znajdują się one w obowiązkowym programie nauczania w każdej klasie. Najmłodsi uczniowie uczą się języka raz w tygodniu, dzieci klas czwartych dwa razy w tygodniu, natomiast klasy starsze trzy razy w tygodniu.

Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie