Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

Morawin 27, 62-834 Ceków
tel. (62) 763-14-72
www:   http://spmorawin.edu.pl
e-mail:   spmorawin@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3029 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

W NASZEJ SZKOLE
- w "Szkole z klasą"

- dobrze uczymy kadego ucznia
- sprawiedliwie oceniamy
- uczymy twórczego i krytycznego myślenia
- rozwijamy społecznie
- pomagamy uczniom uwierzyć w siebie
- przygotowujemy do przyszłości

O nas

W roku szkolnym 2011-2012 w ramach „Klubu Europejczyka” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszej edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-pomocowej "Wszystkie Kolory Świata" organizowanej przez Polski Komitet Narodowy UNICEF przeznaczony dla dzieci w Sierra Leone. Szkoła otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2011-2012.

W roku szkolnym 2003/2004 uzyskaliśmy Certyfikat "Szkoły z Klasa" akcji organizowanej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego. Wychowanie w naszej szkole oparte jest na działaniach zmierzających do wszechstronnego rozwoju dziecka. Uwzględniamy w naszej pracy potrzeby, zainteresowania, ale też możliwości dzieci i ich rodziców. Poprzez odpowiednie działania staramy się, aby uczniowie stali się kreatywnymi, mądrymi, życzliwymi ludźmi, którzy w dorosłym życiu nie będą mieli problemów z nawiązywaniem kontaktów, wykorzystywaniem własnych umiejętności i podejmowaniem narzuconych przez życie zadań.

Cele i zadania szkoły:
 • umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły
 • stwarza warunki do wyrównywania braków z przedmiotów w ramach zajęć dydaktyczno - wyrównawczych
 • umożliwia absolwentom dokonanie świadomego wyboru dalszego kształcenia
 • kształtuje środowisko wychowawcze sprzyjające zrealizowaniu celów i zasad przyjętych w
 • programie wychowawczym we współpracy z domem rodzinnym, parafią i organizacjami młodzieżowymi stosownie do warunków szkoły i wieku uczniów
W naszej szkole uczą wysoko wykwalifikowani, kreatywni nauczyciele. Dzięki twórczemu i odpowiedzialnemu podejściu nawiązują dobre kontakty z dziećmi, pozyskują ich zaufanie i sympatię.

Wszystkim uczniom zapewniamy odpowiednią bazę lokalową i dydaktyczną. Kształtujemy u wychowanków poczucie odpowiedzialności, patriotyzmu oraz postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego przy jednoczesnym otwarciu na wartości innych kultur.

Absolwent naszej szkoły:
 • jest tolerancyjny - rozumie, że różnice między ludźmi są czymś normalnym i pożądanym doskonale funkcjonuje w swoim otoczeniu
 • jest aktywny - lubi ruch i chętnie uprawia sport w różnych jego odmianach
 • jest rozważny - zna zagrożenia występujące w jego środowisku
 • jest ciekawy świata - chętnie gromadzi wiadomości, korzystając z różnych źródeł
 • jest prawy - rozróżnia złe i dobre uczynki
 • jest otwarty - wykorzystuje możliwości, jakie stwarza mu dom i szkoła
 • jest krytyczny - potrafi selekcjonować i porządkować zdobyte informacje
 • jest odpowiedzialny - stara się przewidywać skutki swoich działań
 • jest wykształcony - kontynuuje naukę również w renomowanych gimnazjach kaliskich
Baza dydaktyczna szkoły jest systematycznie wzbogacana. Szkoła posiada internetowe centrum informacji multimedialnej i nowoczesną pracownię komputerową (ze środków europejskiego funduszu społecznego). Uczniowie regularnie zdobywają wysokie miejsca w konkursie ruchu drogowego. Posiadamy certyfikat "Szkoła z klasą".

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Nasza szkoła sprawuje opiekę nad Obeliskiem w lesie Morawińskim - uczniowie starszych klas pełnia dyżury porządkowe zgodnie z harmonogramem.

Stół tenisowy na świeżym powietrzu to wspaniałe miejsce spotkań integracyjnych, terenowych zajęć dydaktycznych oraz rozwijania umiejętności sportowych tenisa stołowego.

W naszej szkole działa Szkolne Koło OTOP, którego opiekunem jest Dyrektor Szkoły mgr Bożena Lazarek. Członkowie OTOP-u sprawują opiekę nad ptakami i ich siedliskami oraz upowszechniają idee obserwowania ptaków jako atrakcyjna formę spędzania wolnego czasu.

Co roku w naszej szkole jest organizowana Gminna Mała Olimpiada Matematyczno - Sportowa klas trzecich pod patronatem Wójta Gminy Ceków Kolonia Pana Hieronima Kasprzaka. W I części Olimpiady uczestnicy rozwiązują zadania tekstowe opracowane przez nauczycieli szkół biorących udział w Olimpiadzie. W II części imprezy uczestnicy biorą udział w konkurencji sportowej na czas połączonej z zabawami matematycznymi. Zwycięzcy otrzymują puchar ufundowany przez Wójta Hieronima Kasprzaka.

Szkoła uczestniczy w Programie GLOBE, dzięki czemu uczniowie mogą w pełni poznać globalne problemy środowiska. Systematycznie przeprowadzają obserwacje dotyczące pokrycia terenu, sezonowości, a także prowadzą pomiary wybranych wskaźników klimatycznych, hydrologicznych i glebowych. Działania te prowadzone są pod kierunkiem Dyrektora Szkoły mgr Bożeny Lazarek. Poprzez aktywne uczestnictwo w ochronie środowiska naturalnego w pełni kształtujemy świadomość ekologiczną całej społeczności szkolnej.

Dzień Ziemniaka „Pyrczok” wpisał się już w tradycje naszej szkoły i od kilku lat współpracujemy ze środowiskiem lokalnym i podtrzymujemy tradycje naszego regionu.

Tradycyjnie 1 czerwca każdego roku w naszej szkole odbywają się obchody Dnia Dziecka i Dnia Sportu Szkolnego. Program imprezy zawiera propozycje różnorodnych form konkursów rekreacyjno – sportowych.

Głównym celem imprezy jest propagowanie wśród uczniów:
 • aktywności ruchowej
 • dbałości o harmonijny rozwój
 • kształtowanie postawy proekologicznej
 • wychowania do rekreacji

Serdecznie Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie