Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 MECHANIK

im. St. Staszica w Krośnie
CENTRUM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

ul. Tysiąclecia 5, 38-400 Krosno
tel./fax (13) 432-15-61
www:   http://www.zsp3.krosno.pl
e-mail:   zsm@krosno.net.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10649 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA


KURSY I SZKOLENIA

- księgowość małych i średnich firm
- magazynier - pracownik hurtowni
  i magazynu z obsługą komputera

- Mikro i Mała Firma w sieci Internet
- planowanie, sterowanie
  i harmonogramowanie produkcji

- prawne aspekty obsługi reklamacji
- prowadzenie księgi przychodów
   i rozchodów

- przedstawiciel handlowy
- specjalista ds. kadr i płac
  (Płatnik, Symfonia – moduł kadrowy)

- sprzedawca handlowiec z obsługą
  urządzeń komputerowych

- szkolenia w ramach ROWEZ OKE Kraków
- szkolenie z zakresu prowadzenia własnej
  działalności gospodarczej

- wprowadzanie nowego produktu na rynek
  (New Product Development)

- wystąpienia publiczne - trening dla
  nieśmiałych i zawodowców

- zarządzanie produkcją oraz systemy
  wspomagające produkcję

- zarządzanie produktywnością – metody
  redukcji kosztów i wzrostu sprzedaży
- inne

 

TECHNIKUM

- technik pojazdów samochodowych
- technik mechatronik
- technik mechanik
- technik mechanik lotniczy
- technik awionik
Najlepsza Szkoła Samochodowa w Polsce w roku 2014 - XV Olimpiada Techniki Samochodowej


CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO

OFERTA KURSÓW I SZKOLEŃ

- operator obrabiarek sterowanych
  numerycznie CNC (tokarka, frezarka)

- mechatronika i diagnostyka samochodowa
- CATIA – kurs podstawowy
- fakturowanie
- grafika komputerowa
   (Photoshop, Corel Draw)

- Inventor zaawansowany
- komputer dla seniorów
- komputerowe wspomaganie projektowania
  i wytwarzania CAD/CAM

- obsługa programu AutoCAD oraz podstawy
  tworzenia dokumentacji technicznej

- kurs komputerowy od podstaw
  z pakietem MS Office

- kursy komputerowe ECDL
  (Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy)

- pakiets MS Office
- obsługa kas - urządzeń fiskalnych
- Solid Edge
- szkolenie komputerowe rozszerzone
- tworzenie stron www - html, InDesign,
  Macromedia Flash
- "Jak reklamować firmę w Internecie ?"


KURSY JĘZYKOWE

- angielski dla początkujących po 45 roku
  życia

- angielski dla barmanów i kelnerów
- angielski dla księgowych i finansistów
- angielski dla sprzedawców
- angielski matura podstawowa
- angielski matura rozszerzona
- angielski w biznesie
- język niemiecki w biurze

Ucząc się w naszej szkole zdobędziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności niezbędne w przyszłej pracy!. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 "MECHANIK" im. Stanisława Staszica w Krośnie to szkoła zawodowa sięgająca swoją tradycją do 1892 r. Od wielu lat kształcimy na wysokim poziomie dla podmiotów gospodarczych Podkarpacia i całego kraju a także dla studiów technicznych. Dzisiaj jako jedyni w regionie kształcimy dla: motoryzacji, lotnictwa, branży mechanicznej i mechatronicznej. Tylko u nas w technikum i szkole zawodowej dajemy uczniom dodatkowe uprawnienia w różnych zawodach na bezpłatnych kursach kwalifikacyjnych uznawanych w całej UE. Kształcenie oparliśmy na drogim, ale jakościowo najlepszym sprzęcie dydaktycznym. Od kilku lat realizujemy projekty unijne, które pozwalają pozyskać duże środki na sprzęt dydaktyczny dla pracowni i laboratoriów.

Te i nowe wyzwania sprawiły, że kształcimy dla Doliny Lotniczej, bo tylko ten program i życzliwa opieka "Goodrich Krosno" - największego zakładu w regionie pozwalają na tworzenie kadry dla przemysłu lotniczego, samochodowego i elektromechanicznego.

Postawiliśmy na jakość kształcenia - nasi uczniowie uzyskali dwa pierwsze miejsca (w skali kraju) w olimpiadach motoryzacyjnych, a szkoła w rankingu tychże olimpiad, otrzymała miano pierwszej szkoły samochodowej w Polsce. Te i inne sukcesy, np. w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, nie byłyby możliwe bez specjalistycznego sprzętu. Akcentujemy to, gdyż jesteśmy świadomi, że współcześnie bez dostępu do niego nie jest możliwe profesjonalne kształcenie - dotyczy to nie tylko kierunków samochodowych, ale również mechanicznych, elektronicznych i mechatronicznych.

Nasi uczniowie mają możliwość podejmowania praktyki poza granicami Polski w krajach UE w firmach motoryzacyjnych wybieranych przez siebie. Dlatego na język obcy zawodowy tj. j. angielski i j. niemiecki przeznaczamy dodatkowe godziny co pozwala również mieć bardzo dobre przygotowanie do pracy poza granicami kraju.

Ta wysoka ocena spowodowała, że w 2005 roku otrzymaliśmy akredytację Ośrodka Egzaminacyjnego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Jesteśmy REGIONALNYM OŚRODKIEM EGZAMINACYJNYM - (ROWEZ), egzamin zawodowy odbywa się u nas. Jest to nasze wielkie osiągnięcie, gdyż w ten sposób zadbaliśmy o to, aby nasi uczniowie szkoły zawodowej i technikum mogli zdawać egzaminy zawodowe w naszym Centrum Kształcenia Praktycznego. Doceniają to ci uczniowie, którzy z odległych regionów przyjeżdżają do nas na egzaminy, a także ci z innych szkół zawodowych miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. Jest to możliwe, gdyż w naszym zespole funkcjonuje placówka organizująca zajęcia praktyczne, tj. Centrum Kształcenia Praktycznego ZSP Nr 3. W województwie podkarpackim tylko my zabezpieczyliśmy w ten sposób zajęcia dla uczniów, którzy w tym samym kompleksie budynków mają zajęcia teoretyczne i praktyczne, a później egzamin na zakończenie szkoły. W naszym CKP mamy świetnie przygotowane pracownie i laboratoria, spełniające najwyższe standardy wymagań, co zaowocowało współpracą z Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Rzeszowską i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie.

Specjalistyczne pracownie szkolne (samochodowe, metrologii, projektowania przestrzennego CAD/CAM), wyposażone w nowoczesny sprzęt, umożliwiają - uczniom nie tylko naszej szkoły - poznanie tajników laboratoryjnego obliczania wytrzymałości materiałów, opanowanie zasad informatycznego projektowania przestrzennego - tak potrzebnych przy zdawaniu zewnętrznego egzaminu zawodowego. Bez tego oprogramowania i sprzętu nie byłoby możliwości odpowiedzialnego organizowania zajęć specjalistycznych.

W 2011 roku na obiekcie CKP rozpoczęła się potężna inwestycja. W ciągu nieco ponad roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 powstało pierwsze na Podkarpaciu Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii. CKP uruchomiło nowoczesne modułowe formy kształcenia kursowego. Została nawiązana współpraca z firmą Szwed, Simens, Sandvik, które będą wyposażały Centrum w najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający kształcenie na najwyższym poziomie.

Przygotowujemy do egzaminów na prawo jazdy, które uczeń technikum i szkoły zawodowej otrzymuje od szkoły w prezencie (pokrywamy przy tym wszystkie koszty).

Nasze inne pracownie zawodowe to pracownie elektryczne, elektroniczne i mechatroniczne, zgromadzony tutaj sprzęt dydaktyczny daje gwarancję doskonałego przygotowania zawodowego.

Nasze dodatkowe atuty:
 • Jako jedyni w regionie kształcimy dla Doliny Lotniczej - dając tym samym największą szansę na pracę.
 • Tylko nasza szkoła posiada własne Centrum Kształcenia Praktycznego wyposażone w specjalistyczne pracownie i laboratoria techniczne. Inne szkoły zawodowe z Krosna u nas odbywają zajęcia praktyczne.
 • Nasz Zespół został Regionalnym Ośrodkiem Wspierania Egzaminów Zawodowych, w ramach którego nadzorujemy ośrodki egzaminacyjne z terenów woj. podkarpackiego w branży mechaniczno-rolniczej.
 • Posiadamy specjalistyczny sprzęt dydaktyczny i laboratoryjny, który pozwala naszym uczniom zdobywać wysokie kwalifikacje zawodowe i uzyskiwać pierwsze trzy miejsca w Polsce na olimpiadach techniki samochodowej.
 • Wywalczyliśmy trzykrotnie tytuł Pierwszej Szkoły Samochodowej w Polsce.
 • Dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od marca 2010 roku jesteśmy Lokalną Akademią Sieciową firmy Cisco.

Uczniowie wiedzę praktyczną zdobywają na:
 • miesięcznych praktykach zawodowych odbywanych w największych firmach regionu
 • zajęciach praktycznych w Centrum Kształcenia Praktycznego
 • zajęciach laboratoryjnych z wykorzystaniem najnowszego sprzętu dydaktycznego
 • bezpłatnych kursach zawodowych, których ukończenie potwierdzane jest certyfikatami honorowanymi w całej Unii Europejskiej

Pomagamy uczniom rozwijać swoje zainteresowania na różnego typu zajęciach pozalekcyjnych. Uczniowie mają możliwość zdobycia także nowych kwalifikacji, które jak dotąd ze względy na koszty były dostępne tylko dla pracowników dużych firm. Dzięki nim otrzymują certyfikaty, które znacznie ułatwiają podjęcie pracy po ukończeniu szkoły. Uczniowie maja szansę rozwijać swoje zainteresowania w zespołach dla wielu branż jak np. motoryzacyjna, lotnicza, modelarska i sportowe. Oferujemy także dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego i egzaminu zawodowego w Technikum i ZSZ.

Hołdujemy tradycji wychowania przez pracę. W imię tej tradycji wracamy do rajdów samochodowych, motocyklowych i kartingowych. Kiedyś te osiągnięcia sprawiały, że "Mechanik" zajmował wysokie lokaty w skali kraju. Dzisiaj chcemy rozwijać te sukcesy, a miłośników ścigania na pojazdach silnikowych nie brakuje. Kierowani szczególną miłością do starszych i nowszych pojazdów zbudowaliśmy Muzealną Izbę Motoryzacji. Jest tu ok. 50 motocykli i kilkanaście samochodów. To dzieło naszych uczniów, którzy w ramach prac dyplomowych dawali tym pojazdom "drugie życie".

CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO

Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie po włączeniu do struktur zespołu szkół (od 1 września 2004r.) stało się prężnie działającą, stale powiększającą nowoczesną bazę dydaktyczną, jednostką edukacyjną organizującą zajęcia praktyczne dla uczniów wszystkich szkół zawodowych w Krośnie. Obecnie spełnia ona wszystkie współczesne standardy placówki dydaktycznej tego typu dostosowanej do wysokich wymagań najnowszych efektywnych form kształcenia modułowego oraz spełniającą wymogi ośrodka egzaminacyjnego.

CKP uzyskało uprawnienia ośrodka egzaminacyjnego do egzaminów zewnętrznych z przygotowania zawodowego.

Pracownie i laboratoria szkoleniowe naszego Centrum wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt technodydaktyczny. Szkolenia prowadzą nauczyciele o kwalifikacjach zapewniających wysoki poziom prowadzonych zajęć.

Centrum w Dolinie Lotniczej
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3, w skład w którego wchodzi Centrum Kształcenia Praktycznego jest członkiem stowarzyszenia Dolina Lotnicza, jako jeden z pięciu takich ośrodków na Podkarpaciu. Daje to duże perspektywy rozwoju oraz spełnia wysokie kryteria kształcenia przyszłych pracowników zakładów produkcyjnych naszego regionu. Jest to ogromne wyróżnienie dające możliwości uzyskania nowoczesnych technologii, programów edukacyjnych oraz środków dydaktycznych od zakładów opiekuńczych dla stworzenia nowoczesnych modułowych form kursowych pracowników tych zakładów oraz uczniów ZSP Nr 3 w Krośnie. Mamy możliwość współpracy z najlepszymi firmami lotniczymi na terenie całego kraju. Ponadto FK- Lightplanes, Aero-Kros, Ekolot i Aeroklubem Podkarpacki oferują naszym uczniom ciekawe praktyki. Aeroklub Podkarpacki oferuje nam także loty zapoznawcze, aby uczeń sam doświadczył czym jest lotnictwo i co wpływa na własności lotne konstrukcji. Aby jeszcze bardziej przybliżyć czym jest lotnictwo - uczniowie w ramach nauki zawodu mogą sami popróbować pilotażu na symulatorze szybowcowym.

CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ I NOWOCZESNYCH TECHNOLOGI

Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii to nowoczesne laboratoria i pracownie, w których uczniowie mogą zdobywać wiedzę i umiejętności zgodne z wymaganiami programowego kształcenia zawodowego i podmiotów gospodarczych nie tylko regionu podkarpackiego. W skład RCEZiNT wchodzą następujące laboratoria i pracownie:

  1. Laboratorium diagnostyki maszyn i urządzeń
  2. Laboratorium napraw maszyn i urządzeń
  3. Laboratorium silników spalinowych i budowy pojazdów
  4. Laboratorium elektrotechniki i mechatroniki
  5. Laboratorium mechatroniki
  6. Laboratorium elektrotechniki i elektroniki
  7. Laboratorium metrologii
  8. Laboratorium materiałoznawstwa i badań konstrukcji lotniczych
  9. Laboratorium obsługi naziemnej lotnictwa i napraw lotniczych
  1. Laboratorium budowy i eksploatacji statków powietrznych
  2. Laboratorium obróbki skrawaniem
  3. Laboratorium obrabiarek konwencjonalnych
  4. Laboratorium obrabiarek CNC
  5. Laboratorium programowania obrabiarek CNC
  6. Laboratorium CAD/CAM
  7. Pracownia informatyczna
  8. Laboratorium obróbki cieplno-chemicznej
  9. Laboratorium spawalnictwa

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
  Skontaktuj się z redakcją katalogu,
  ustal atrakcyjne warunki współpracy.
  Ilość odwiedzin katalogu szkół:
  wrzesień 2014 - 1.760.993
  październik 2014 - 1.807.983
  listopad 2014 - 1.782.702
  styczeń 2015 - 2.003.589

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie