Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

Al. Legionów 4, 25-035 Kielce
tel. (041) 361-99-12
www:   http://pilsudski.com.ple-mail:   profilowane@1lp.Kielce.com.pl
liceum@7LO.Kielce.com.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10028 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Józefa Piłsudskiego
klasy z rozszerzonymi przedmiotami:

- biologia i chemia
- matematyka i geografia
- matematyka i informatyka
- język polski, historia i WOS
- język angielski, historia i język polski
- historia, WOS i język angielski

TECHNIKUM

Liceum Ogólnokształcące

Pierwsze trzy klasy VII L.O. miały profil ogólny. Zastosowano innowację organizacyjną dotyczącą wyboru profilów i fakultetów, zatwierdzoną przez MEN. Wprowadzono ją od klas trzecich, mając na względzie dobro uczniów, którzy bardziej świadomie niż piętnastolatkowie, mogą decydować o swojej przyszłości i kierunku studiów. Fakultety profilujące odbywają się w grupach międzyklasowych. Od początku swego istnienia szkoła przywiązuje dużą wagę do nauki języków obcych. W VII LO uczniowie uczą się języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego oraz języka łacińskiego (nadobowiązkowo).

W listopadzie 2010 otrzymaliśmy z napisanych projektów unijnych tablicę interaktywną wraz rzutnikiem oraz laptopem – całość została zainstalowana w sali konferencyjnej.

VII Liceum im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach jest szkołą, która stara się jak najlepiej przygotować młodzież do życia w tym do dalszej edukacji w dobie bardzo wysokich oczekiwań kwalifikacyjnych od przyszłych absolwentów szkoły.

Obecnie pracuje tu kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, wśród nich jest wielu absolwentów naszej szkoły.

Posiadamy gabinety przedmiotowe: języków obcych: języka angielskiego, języka niemieckiego, języka rosyjskiego, pracownię biologiczną, salę katechetyczną, dwie pracownie komputerowe (18 komputerów), a przez internet, gdzie mamy swoją stronę pod adresem www.chemik.kielce.com.pl, łączymy się z całym światem.

Szkoła posiada bardzo dobrze wyposażoną sale gimnastyczną, z czynnymi obok natryskami, siłownię z dużym asortymentem sprzętu, a telewizory i magnetowidy są prawie w każdej klasie. Inny wygląd mają również szatnie uczniowskie, magazyny oraz kuchnia z przylegającą do niej stołówką.

Wielką pomocą w pracy szkoły był i jest Komitet Rodzicielski, który obecnie przerodził się w Radę Rodziców.

Na przestrzeni wszystkich lat szkoła ściśle współpracowała z wieloma zakładami pracy, niektóre z nich przez długie lata pełniły rolę zakładów opiekuńczych.
Były to:
  • Zakłady Wytwórcze "Społem"
  • Kombinat Cementowo-Wapienniczy "Nowiny"
  • Zakład Energetyczny Kielce
  • Zakłady chemiczne "Blachownia" w Kędzierzynie Koźlu

Dzięki tej współpracy szkoła wzbogaciła się materialnie, uczniowie mogli odbywać pouczające praktyki zawodowe, a informacje o zagadnieniach produkcji były często podstawą do zmiany kierunków nauczania i późniejszego zatrudnienia naszych absolwentów.

Technikum

Od 2006 r. rozpoczyna się historia nowej szkoły - Technikum nr 8. W 4-letnim technikum kształcimy w zawodach: technik analityk i technik ochrony środowiska - dostosowując kierunki kształcenia młodzieży do potrzeb rynku pracy.

Na drodze konkursu projektów uzyskaliśmy dotację na zakup sprzętu dydaktycznego ze środków programu Phare 2002 Spójność Społeczna i Gospodarcza. Zakupiony sprzęt analityczny współdziałający z siecią komputerów umożliwia odpowiednie przedstawienie i interpretacje wyników przeprowadzonych analiz, co umożliwia realizację wymagań dla zawodu technik analityk.

Posiadamy wspaniała sala konferencyjna, która wyposażona jest od listopada 2010 w tablicę interaktywną wraz rzutnikiem oraz laptopem (pozyskana z realizacji projektu unijnego).

Od września 2010 Technikum nr 8 realizuje projekt „Szkolne laboratorium ochrony środowiska na miarę XXI wieku”, uczniowie klas II i III ochrony środowiska odbywają staż zawodowy w Stafford w ramach projektu „Ochrona środowiska w Unii Europejskiej na przykładzie brytyjskim” finansowanego ze środków programu Leonardo da Vinci.

Technikum Nr 8 w Kielcach jest szkołą, które stara się jak najlepiej przygotować młodzież do życia w tym do dalszej edukacji w dobie bardzo wysokich oczekiwań kwalifikacyjnych od przyszłych absolwentów szkoły.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie