Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 11

ul. Górnych Wałów 29, 44-100 Gliwice
tel. (32) 231-07-93
www:   http://www.vlo.gliwice.pl
e-mail:   strug@vlo.gliwice.pl
fbrom@vlo.gliwice.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9130 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM NR 15

- klasy ogólnodostępne
- rozszerzony zakres nauczania języka
  angielskiego

- nauczane języki: angielski, niemiecki,
  włoski, francuski


V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
klasy o profilu oraz rozszerzeniu:

- klasa medyczna
  przedmioty rozszerzone: biologia, chemia

- klasa matematyczno–fizyczna
  przedmioty rozszerzone: matematyka,
  fizyka

- klasa humanistyczna
  przedmioty rozszerzone: j. polski, historia

- klasa matematyczno-geograficzna
  przedmioty rozszerzone: matematyka,
  geografia

- w każdej klasie trzeci przedmiot
  rozszerzony do wyboru

Początek działalności obecnego V Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga przypada na 4 maja 1945 r. Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności. Pod wieloma względami szkoła znajduje się wśród najlepszych nie tylko w Gliwicach, ale również w województwie śląskim.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Struga w Gliwicach jest wśród 300 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2014"!

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę:
 • wysoki poziom kształcenia
 • profesjonalna kadra nauczycielska, która na pewno nie pozwoli Ci się nudzić
 • lokalizacja – bezpośrednie sąsiedztwo historycznej starówki, blisko Rynku i wielu innych atrakcji naszego miasta
 • komunikacja – bliskość przystanków wielu linii autobusowych i tramwajowych
 • duża i dobrze wyposażona sala gimnastyczna, nowa siłownia, w tym roku budujemy supernowoczesną halę sportową
 • zawsze dobrze zaopatrzony sklepik szkolny
 • dobrze wyposażona pracownie, biblioteka, pracownie informatyczne, 3 tablice interaktywne, wizualizer w pracowni biologicznej

Proponujemy kilka różnorodnych oddziałów, które przygotują do matury i studiów. Każda klasa zapewnia możliwość nauki dwóch lub trzech języków obcych. Uczniowie mają możliwość wyboru języków obcych spośród: angielskiego, francuskiego, niemieckiego. Języki obce nauczane są międzyoddziałowo. Na początku roku szkolnego sprawdzamy, na jakim jesteś poziomie i trafiasz do grupy odpowiadającej twoim umiejętnościom!

Dla uczniów pobyt w szkole to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. To okres poszukiwań swojego miejsca w życiu, podejmowania trudnych decyzji, młodzieńczego entuzjazmu, pierwszych miłości i pierwszych zawodów.

Młodzież mająca szczególne zainteresowania może uczestniczyć w licznych kołach przedmiotowych, jak również specjalistycznych konsultacjach w ramach przygotowań do olimpiad i konkursów. Koła przedmiotowe i zainteresowań: języka angielskiego, języka rosyjskiego, języka niemieckiego, języka francuskiego, języka włoskiego, języka łacińskiego, chemiczne, geograficzne, biologiczne, matematyczne, fizyczne, informatyczne, polonistyczne, historyczne, zajęcia SKS, szkolne kółko teatralne, muzyczne – chór, taneczne, plastyczne, Klub Europejski, PCK, wolontariat, gimnastyka korekcyjna, Program Globe.

Wymiany młodzieżowe:
 • polsko-angielska
 • polsko-niemiecka
 • polsko-izraelska
 • projekt Comenius
 • projekt WATER AND ARTS z udziałem uczniów z Łotwy, Turcji i Francji

Wycieczki zagraniczne: Lwów, Szkocja, Praga itp. Ponadto w szkole zapewniamy koncerty umuzykalniające organizowane we współpracy z Filharmonią Śląską i Szkołą Muzyczną w Gliwicach, wyjazdy do teatrów Krakowa i Katowic, obozy sportowe zimowe i letnie.

Praca z uczniem zdolnym jest jednym z priorytetów szkoły, dlatego też umożliwiamy naszym uczniom wzięcie udziału w zajęciach organizowanych na Politechnice Śląskiej, Śląskim Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie Śląskim, Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości. Zdolni uczniowie mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań podczas indywidualnego toku nauczania, a nawet udziału w regularnych zajęciach na wymienionych uczelniach (studia na "roku zerowym").

Corocznie w konkursach i olimpiadach przedmiotowych bierze udział kilkudziesięciu uczniów. Dotychczas kilkuset z nich zakwalifikowało się do zawodów okręgowych. Liczna grupa uczestniczyło w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Efekty te plasują nasze liceum na pierwszym miejscu w Gliwicach i czołowym w województwie śląskim.

W rankingu Centrum Organizacji Pozarządowych i dziennika "Rzeczpospolita" jesteśmy liderem w zakresie kształcenia finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych.

W latach 1949-2014 wychowaliśmy dokładnie 141 olimpijczyków.

KLASY PROFILOWANE W GIMNAZJUM

Wybierz Gimnazjum Nr 15 - Szkołę Sukcesu!

Gimnazjum Nr 15 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 11 (przy VLO) nie jest dużą placówką, a mimo to może poszczycić się licznym gronem laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W każdym roku mamy zarówno laureatów jak i finalistów różnych konkursów. Tytuł laureata zwalnia z egzaminu gimnazjalnego i zapewnia przyjęcie do każdej szkoły ponadgimnazjalnej na Śląsku. Co roku nasza szkoła ma jedne z najwyższych wyników z obu części egzaminu gimnazjalnego. Około 90% naszych absolwentów kontynuuje naukę w liceach ogólnokształcących.

Uczniowie naszego gimnazjum mogą korzystać z dodatkowych zajęć – kółek zainteresowań, które poszerzą wiedzę i umiejętności uczniów zgodnie z kierunkiem profilowania; w klasie humanistycznej z zakresu przedmiotów humanistycznych (język polski, historia), w klasie matematycznej z przedmiotów ścisłych (matematyka, fizyka, informatyka), a w klasie przyrodniczej z biologii, chemii, geografii.

Szkoła gwarantuje poszerzony zakres nauczania języka angielskiego w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej. Zajęcia w ramach innowacji mają uświadomić uczniom jak ważna jest nauka języka obcego w dzisiejszych czasach. Znajomość języka angielskiego pozwala na porozumiewanie się z ludźmi na całym świecie, co jest najistotniejszym założeniem tego programu. Uczniowie będą poszerzali swoje umiejętności językowe, pogłębiając wiedzę na temat regionu, różnych części świata, innych kultur, a także pojęć związanych z pracą i nauką.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie