Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
II Liceum Ogólnokształcące

im. Jana III Sobieskiego

ul. Królowej Marysieńki 10, 83-110 Tczew
tel. (58) 531-69-60, 531-00-35
www:   http://2lotczew.superszkolna.pl
II LO na Facebooku
e-mail:   2losobieski@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 17815 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- klasa humanistyczna przy
  współdziałaniu Uniwersytetu Gdańskiego

- klasa artystyczna z innowacją kulturalno
  – medialną

- klasa turystyczno – rekreacyjna
- klasa przyrodnicza
- klasa integracyjna: matematyczno
  – informatyczno – fizyczna

  z innowacją astronomiczną

- klasa sportowa

Hasłem przewodnim naszego liceum jest "przez tradycję w nowoczesność"

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie mieści się przy ul. Królowej Marysieńki 10, w budynku, przy którym znajduje się również nowoczesna hala sportowa, a obok niej nowo wybudowany kompleks boisk sportowych. Szkoła przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnychw budynku funkcjonuje dostosowana winda. Szkoła posiada niezbędne wyposażenie dydaktyczne i audiowizualne. Uczniowie mają do swojej dyspozycji między innymi: pracownie informatyczne, pracownie przedmiotowe, bibliotekę z czytelnią i z Multimedialnym Centrum Informacji ze stanowiskami komputerowymi i dostępem do bezpłatnego Internetu, szatnię, salę gimnazstyczną oraz kompleks boisk.


   Języki obce w szkole:
  • język angielski,
  • język niemiecki,
  • język francuski,
  • język rosyjski.
  • język hiszpański.

Placówka przygotowuje uczniów do egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Coroczne wyjazdy na Gdański Salon Maturzystów, Targi Akademia na Uniwersytecie Gdańskim, Targi Pracy, zajęcia min. w Urzędzie Pracy, Domu Przedsiębiorcy i spotkania z przedstawicielami szkół wyższych dają szansę na zapoznanie się z ofertą edukacyjną z całej Polski i możliwość wyboru kierunku studiów zgodnie z posiadanymi predyspozycjami.

Uczniowie szkoły aktywnie uczestniczą w pracach Samorządu Uczniowskiego, Młodzieżowej Rady Miasta Tczewa i wolontariacie rozwijając szeroko pojętą działalność społeczną. Mogą również uzupełniać i poszerzać swoją wiedzę uczęszczając na koła przedmiotowe oraz zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Swoje zainteresowania, umiejętności oraz hobby mogą pogłębiać na różnego rodzaju kołach zainteresowań oraz w czasie innych zajęć pozalekcyjnych. Dla uczniów lubiących aktywnie spędzać czas organizowane są zajęcia sportowe.

Wszyscy zainteresowani sportem mogą uczestniczyć w zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego (SKS) i licznych imprezach sportowych odbywających się w nowoczesnej hali. Godnym podkreślenia jest również fakt, iż nasza szkoła od kilku lat zajmuje czołowe miejsca w rocznym rankingu sportowym szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie mają możliwość prezentowania swoich umiejętności i talentów na licznych imprezach i uroczystościach szkolnych (np. Oskarowa Strefa Talentu) oraz konkursach. Szkoła organizuje także liczne wyjścia do kina, rajdy rowerowe i tygodniowe wycieczki międzyklasowe, również poza granice Polski.

II Liceum Ogólnokształcące to szkoła otwarta na społeczność lokalną miasta Tczewa. Jest współorganizatorem i uczestnikiem wielu imprez artystycznych i charytatywnych m.in. publicznej zbiórki pieniędzy na rzecz tczewskiego hospicjum "Pola Nadziei", akcji "Nie krzywdź mnie, tylko kochaj". Współpracuje z tczewskim Domem Dziecka i Ogniskiem Wychowawczym w ramach wolontariatu i programu "Starszy brat, starsza siostra", a także z Punktem Konsultacyjnym "Okno", Klubem Młodzieżowym "Przystań" i Sądem Rejonowym w Tczewie.

Uczniowie uczestniczą w wielu projektach unijnych. Biorą udział w wymianach międzynarodowych, partnerem naszej szkoły jest m.in. odpowiednik naszej placówki w Dortmundzie. Każdego roku uczestniczą w wyjazdach integracyjnych do zaprzyjaźnionych szkół w innych krajach.

Kadra pedagogiczna jest połączeniem młodości i doświadczenia. Nauczyciele uczą z zamiłowaniem oraz poświęcają czas na dodatkową pracę z uczniami. Otwarci są na nowatorskie pomysły oraz uczniowskie inicjatywy.Klasa sportowa

Prowadzimy nabór do klasy sportowej na rok szkolny 2016/2017, proponowane dyscypliny: piłka ręczna, piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka nożna lub pływanie. Przedmioty rozszerzone w klasie sportowej: język obcy, biologia oraz dwa przedmioty do wyboru z: wiedza o społeczeństwie, geografia, chemia. Kandydaci do tej klasy muszą przejść test sprawnościowy.

Warunki przyjęcia do klasy o profilu sportowym:
  • bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony zaświadczeniem od lekarza specjalisty z dziedziny medycyny sportu o zdolności do uprawiania danego sportu
  • uzyskanie odpowiednich wyników prób egzaminu sprawnościowego
  • pisemna zgoda rodziców na uczęszczanie dziecka do szkoły/klasy sportowej

II LO otrzymało bardzo wysokie oceny w wyniku przeprowadzonej ewaluacji zewnętrznej

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie