Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Baletowa

przy Fundacji CAPITOL

ul. św. Antoniego 2/4 brama B III piętro, 50-073 Wrocław
tel. kom. 502-723-125
www:   http://www.capitolszkolabaletowa.pl
e-mail:   capitol.szkolabaletowa@gmail.com

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6287 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA BALETOWA

- zapraszamy dzieci w wieku od 4 lat
- jedna z najbardziej utytułowanych
  polskich szkół baletowych

- zajęcia prowadzone przez profesjonalnych
  pedagogów

- taniec charakterystyczny
- taniec współczesny i modern
- taniec klasyczny

Szkoła Baletowa przy Fundacji Capitol jest dziś jednym z najważniejszych centrów profesjonalnego kształcenia w kierunku tańca scenicznego w kraju, wysoko cenionym przez ośrodki i zespoły tańca państwowej rangi za swój wkład w rozwój polskiej kultury baletu.

Poza granicami Polski autorytet u specjalistycznego środowiska i widowni Szkoła Baletowa zyskała dzięki wspaniałemu, świeżemu poziomowi prezentacji i rekordowej liczbie medali i wyróżnień przyznanych przez komisje licznych międzynarodowych konkursów baletowych. Niezwykły sukces Szkoły Baletowej przy Fundacji Capitol wzrósł na przestrzeni niespełna dekady pracy i stanowi piękny dowód siły ludzkiej pracy i kreatywności.

Ponieważ podstawą działalności Szkoły jest wysokiego poziomu edukacja, stwarzanie uczniom realnej szansy na rozwój talentu, ważnym elementem jej życia jest stały udział w konkursach baletowych, zarówno na poziomie amatorskim jak i profesjonalnym.

Sztuka tańca nie jest sportem, dlatego zwycięstwa odnoszone w konkursach nie są priorytetem Szkoły, a doskonałym narzędziem kształcenia przyszłych zawodowych tancerzy i miłośników tańca. Uczniowie Szkoły Baletowej Fundacji Capitol dostają się do najlepszych, profesjonalnych szkół baletowych mających prawo do przyznawania oficjalnych dyplomów zawodowego tancerza.

Szkoła Baletowa Fundacji Capitol stratowała z zaledwie kilkoma uczniami, dziś jest ich około stu trzydziestu, i wszyscy oni są w sztuce tańca prawdziwie zakochani. Ciężką, codzienną pracę wynagradza radość z licznych występów oraz nagród.

Pedagodzy są dumni ze swoich uczniów, dlatego szczególnie dbają o dobrą atmosferę pracyw nowej siedzibie Szkoły (ul. Św. Antoniego 2/4 brama B III piętro) jest niezwykle ładnie i komfortowo, sala prób jest odnawiana każdego roku, w poczekalni stoi automat na kawę, przy którym gromadzą się rodzice uczniów, a na stoliku zawsze jest wazon ze świeżymi kwiatami.

Zdecydowanie największym osiągnięciem Szkoły Baletowej Fundacji Capitol jest stworzenie instytucji prawdziwe społecznej, zrzeszającej wielu wrocławian o różnych profesjach, którzy wspólnie działają dla dobra młodzieży i kultury polskiej – wyjazdy na zagraniczne festiwale i konkursy oraz spektakle są efektem współpracy tej społeczności, ludzi sobie bliskich, serdecznych i bezinteresownych.

PROGRAM NAUCZANIA

Taniec klasyczny
Głównym zadaniem Szkoły Baletowej prowadzonej przez Fundację Capitol jest edukacja taneczna, dlatego szczególny nacisk kładziemy na nauczanie techniki tańca klasycznego, co jest podstawą wykształcenia każdego tancerza, niezależnie od stylu tańca, w jakim ostatecznie będzie on realizował swoje umiejętności.

Nasz podstawowy program nauczania obejmuje zatem od trzech do pięciu godzin zajęć z tańca klasycznego tygodniowo, w zależności od wieku oraz poziomu zaawansowania uczniów, co stanowi minimalną ilości godzin pozwalającą na osiągnięcie dobrych efektów.

Ponadto prowadzonych jest wiele godzin zajęć dodatkowych oraz repetycji, a najbardziej utalentowanym uczniom proponujemy zajęcia indywidualne. W zakresie nauczania podążamy za aktualnym rozwojem techniki tańca na świecie, przekazując Naszym uczniom jej najnowsze osiągnięcia oraz stawiając przed nimi nowoczesne wymagania, tak by dzieci zainteresowane karierą w dziedzinie tańca mogły zyskać realną szansę na kontynuację nauki w szkołach baletowych przyznających oficjalne dyplomy uprawniające do wykonywania zawodu. Wierzymy również, że dzięki profesjonalizmowi wszystkim uczniom możemy podarować to, co bezcenne - satysfakcję ze zdobytych umiejętności.

Taniec współczesny
Taniec współczesny jest przedmiotem obowiązującym we wszystkich szkołach baletowych na świecie, w związku z częstą obecnością współczesnego repertuaru w teatrach. Zajęcia prowadzone przez profesjonalną, doświadczoną w tej dziedzinie tancerkę mają za zadanie zapoznać uczniów ze stylem tańca współczesnego oraz modern, który, mając wprawdzie podstawę klasyczną, często wykorzystuje jednak typ ruchu inny, niż w tańcu klasycznym.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie