Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Studio Lingwistyczne Tutor

ul. Konfederacka 11B/11, 60-281 Poznań
tel./fax (61) 860-06-01
www:   http://www.tutor.poznan.pl
e-mail:   studio@tutor.poznan.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1830 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH

- kursy standardowe języka angielskiego i języka niemieckiego na wszystkich poziomach
- język hiszpański
- kursy egzaminacyjne j. angielskiego FCE
- kursy egzaminacyjne j. niemieckiego: ZD, ZMP
- kursy egzaminacyjne j. niemieckiego: KDS/ZOP
- kursy maturalne j. angielski, j. niemiecki
- kursy konwersacyjne dla zaawansowanych - j. niemiecki: KKZ

O Nas
Studio Lingwistyczne - TUTOR to niewielka szkoła języków obcych. Właśnie ze względu na charakter lokalu i profil działalności właściwym określeniem dla naszej firmy jest - studio. Przymiotnik "lingwistyczne" znaczy: językowe, filologiczne. Odpowiadając na drugą część pytania, należy stwierdzić, że termin "tutor" powoli toruje sobie drogę do osiągnięcia w języku polskim podobnego statusu jak np. lektor.

Zależnie od języka - angielskiego czy niemieckiego - "tutorem" określa się nauczyciela opiekującego się niewielką liczbą uczniów, korepetytora, opiekuna bądź wychowawcę. Nie bez powodu wybraliśmy dla naszej placówki oświatowej taką nazwę.

W naszym studiu staramy się bowiem pełnić rolę doradcy, pomocnika w wędrówce przez pozornie nieprzenikniony gąszcz dźwięków, słów, zwrotów i problemów gramatycznych obcego języka. W trakcie zajęć dydaktycznych jesteśmy przewodnikami pokazującymi drogę, a nie mentorami próbującymi udowodnić, że wiemy lepiej ...

W S.L. TUTOR zatrudnieni są nauczyciele akademiccy - filolodzy z poznańskich uczelni. W trakcie zajęć dydaktycznych nie opieramy się na jednej, jedynej metodzie nauczania mającej być panaceum na wszystkie problemy słuchacza. Nie odwołujemy się do tyleż sławnych, co owianych nimbem tajemniczości strategii nauczania/uczenia się takich jak: sugestopedia, sita, metoda Gategno, Callana czy innych tzw. alternatywnych metod nauczania.

W TUTORZE hołdujemy zasadzie: wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Czerpiemy z metod komunikacyjnych, ale nie odżegnujemy się od eklektyzmu. Odwołujemy się do osiągnięć wybitnych przedstawicieli nauk filologicznych z Poznania, m.in.: profesorów J.Fisiaka, W.Pfeiffera, L.Zabrockiego.

Celem nauczania w S.L. TUTOR jest przede wszystkim opanowanie języka w mowie. Na tę sprawność językową kładziemy szczególny nacisk - wychodzimy bowiem z założenia - rokrocznie weryfikowanego tutor twoj przyjaciel w nauce języków przez naszych słuchaczy, że uczący się języków obcych najbardziej potrzebują sprawności mówienia.

Nie mniej ważna jest umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Naturalnie nie zaniedbujemy ani czytania ani pisania, jednak tej ostatniej sprawności poświęcamy więcej uwagi na kursach egzaminacyjnych. W trakcie nauki słuchacze TUTORA poznają również elementy kultury krajów angielsko-, niemiecko- i hiszpańskojęzycznych.

Serdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie