Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
II Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu

im. Króla Jana III Sobieskiego

ul. Marcinkowskiego 10, 86-300 Grudziądz
tel./fax (056) 462-22-65
www:   http://www.lo2grudziadz.pl
e-mail:   lo2@ikp.atm.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11449 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- języki obce:
- Klasa IA - angielski, niemiecki
- Klasa IB - angielski, niemiecki
- Klasa IC - angielski, niemiecki
- Klasa ID - niemiecki, angielski
- Klasa IE - angielski, rosyjski
- Klasa IF - angielski, francuski


O szkole

II Liceum Ogólnokształcące jest dobrze wszystkim znaną szkołą w Grudziądzu, istnieje od 85 lat. Od ponad 70 lat prezentuje wysoki poziom nauczania, jej uczniowie co roku odnoszą liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych itd.

Rozszerzenia

Zdecydowanie jedną z rzeczy, które wyróżnia II Liceum Ogólnokształcące wśród innych grudziądzkich szkół, jest system rozszerzeń. Na początku swojej edukacji przyszli uczniowie wybierają języki, których chcieliby się uczyć. I to według tego kryterium ustalany jest podział klas pierwszych. Nowożytnych języków obcych nie można rozszerzyć, gdyż w związku z tym, że jest to w dzisiejszych czasach bardzo ważna sprawa, każdy realizuje jeden z języków obcych w wymiarze rozszerzonym.

Przez pierwszy rok nauki realizujemy wymagania podstawowe dla klas pierwszych ze wszystkich przedmiotów, by pod koniec pierwszego półrocza w pełni świadomie podjąć decyzję dotyczącą naszej przyszłości.

Każdy uczeń szkoły musi rozszerzyć dwa przedmioty z listy:

 • Język polski
 • Matematyka
 • Geografia
 • Historia
 • Wiedza o Społeczeństwie
 • Fizyka
 • Biologia
 • Chemia
Dodatkowo można rozszerzyć jeden z następujących przedmiotów:
 • Informatyka
 • Łacina prawnicza
 • Łacina medyczna

Jakie są zalety takiego rozwiązania?

 • Uczysz się tych języków obcych, których chcesz. W innych szkołach przy wyborze profilu jesteś skazany na naukę języka przypisanego do danego profilu.
 • Masz dodatkowy rok na podjęcie decyzji. A wiem, z perspektywy uczniów naszego liceum, że ten rok często bywa przełomowym momentem w kierunku kształcenia i wiele osób zmienia swoje początkowo planowane rozszerzenia na inne.
 • Trafiasz do klasy o zróżnicowanych zainteresowaniach i w razie problemów z jakiegoś przedmiotu, z pewnością będziesz mógł liczyć na pomoc kolegi/koleżanki z klasy.
 • Wybierasz to, co jest Ci naprawdę potrzebne i jeśli marzą Ci się jakieś niestandardowe rozszerzenia, możesz swoje plany zrealizować. Podobnie jest w przypadku, gdy nie odpowiadają Ci wszystkie rozszerzenia w standardowym profilu, np. potrzebna Ci jest tylko Matematyka i Fizyka, a w innych szkołach do tych rozszerzeń byłaby automatycznie przypisana Informatyka.
 • Bez względu na to, co chciałbyś/chciałabyś robić w przyszłości Twoje szanse na to, że dostaniesz się do II LO są niezależnie od profilu takie same, podczas gdy w innych szkołach różne profile cieszą się różną popularnością, a co za tym idzie, na jedne jest się łatwiej, a na inne trudniej dostać.

Dodatkowo

Na życie szkoły duży wpływ wywiera Samorząd Uczniowski, inicjator licznych szkolnych imprez. Uczniowie są świadomi, że jakość szkoły zależy od nich, dlatego chętnie są inicjatorami licznych przedsięwzięć (np. "Marsz solidarności dla pokoju" w 1999 roku był odpowiedzią na zaproszenie szkoły UNESCO z Bielefeld). W szkole istnieją też liczne organizacje, m.in. artystyczna grupa De Nihilo oraz kabaret Se Puku, znany z licznych występów artystycznych, częstokroć w innych szkołach czy też Kurier UNESCO, gazetka szkolna, tworząca szansę dla każdego zainteresowanego dziennikarstwem.

Z inicjatywy mieszkańców partnerskiego miasta Grudziądza - Gutersloh, rozpoczęła się w 1991 roku coroczna wymiana uczniów i nauczycieli, której owocność z satysfakcją doceniają obie strony.

Ważny dla społeczności uczniowskiej jest fakt, że z inicjatywy Rady Szkoły od 1999 roku najwybitniejsi absolwenci otrzymują medal Summa cum Laudae.

Dzięki wysokiemu poziomowi nauczania, II LO jest od samego początku objęte "Rankingiem dla najlepszych szkół średnich" organizowanym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą, plasując się na wysokich pozycjach. W 2004 roku nasza szkoła została sklasyfikowana jako najlepsza szkoła w województwie kujawsko-pomorskim w rankingu tygodnika "Newsweek".

Galeria


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie