Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
International Costume & Fashion Design School - Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii
i Projektowania Ubioru

ul. Okólnik 11a (lokal 2), 00-368
tel./fax (22) 299-66-47
www:   http://mskpu.pl
MSKPU na Facebooku
e-mail:   info@mskpu.com.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 18447 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

STUDIUM DLA STUDENTÓW PO II ROKU ASP

- nauka trwa 1,5 roku w trybie dziennym
  oraz zaocznym

- uczniowie są zobowiązani do
  zaliczenia rocznych zajęć z:

- technik krawieckich
- konstrukcji
- materiałoznawstwa i technologii odzieży
- zajęć z wybranej specjalizacji zawodowej
 

SZKOŁA POLICEALNA

- projektowanie ubioru
- kostiumografia

Możliwość kontynuacji nauki na studiach wyższych w IADE Creative University
w Lizbonie


KURSY DODATKOWE

- indywidualne kursy konstrukcji odzieży
- kursy specjalistyczne konstrukcji 2D / 3D
  na oprogramowaniu OptiTEX

- Program kursów na naszej stronie!

Rekrutacja trwa od stycznia 2018 aż do wyczerpania miejsc

MSKPU

MSKPU to 2-letnia policelana szkoła projektowania ubioru z możliwością kontynuacji nauki na studiach wyższych zagranicą. Funkcjonuje od 2004 roku na podstawie wpisu do ewidencji Ministerstwa Kultury. MSKPU jest jedyną szkołą artystyczną w Polsce, która posiada compacting agreements ze szkołami zagranicznymi, gwarantującymi szereg wyjątkowych świadczeń dla naszych uczniów.

Partnerzy zagraniczni MSKPU
 • University for Creative Arts (Rochester, Wielka Brytania) - dzięki zawartej między uczelniami umowie, nasi dyplomanci mogą kontynuować naukę na UCA bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych i od razu od II roku studiów
 • IADE Creative University w Lizbonie - nasza szkoła została wyłącznym partnerem edukacyjnym IADE oraz jej jedynym reprezentantem w Polsce.
Nasi uczniowie mają gwarancję na studiowanie w IADE na wybranym kierunku studiów wyższych, automatycznie od II roku. W ramach umowy nasi absolwenci są zwolnieni z zaliczenia egzaminów oraz wszelkich opłat z I roku programu IADE, a także automatycznie otrzymują wymagane do zaliczenia I roku studiów wyższych punkty ECTS, które są naliczane z tytułu ukończenia MSKPU. Jest także równoznaczne ze zwolnieniem z opłat za pierwszy rok. IADE Creative University ufundowało jednoroczne stypendium dla jednego z absolwentów MSKPU.

Współpraca z prestiżowymi firmami oraz mediami
MSKPU oraz jej uczniowie biorą udział w licznych imprezach branżowych oraz projektach specjalnych: Valencia Fashion Week, Gremio Haute Couture, Fashion Designer Awards, Global Fashion, LEVI’s, PUMA Sopot Fashion Days, Move Up Fashion Show, Fashion Week Poland, Fashion Week Portugal, Arts of Fashion Competition New York, Pret-a Porter w Paryżu, KOEFIA w Rzymie, BOHOBOCO, Joanna Klimas, Maciej Zień, praktyki w atelier Paprocki & Brzozowski, Michał Szulc a także zagranicznych: Ricardo Preto, Alexandra Moura.
Szkoła każdego roku odnawia partnerstwo z głównymi mediami mody na polskim rynku: ELLE, VIVA Moda, KMAG, Fashion Magazine, którzy także należą do składu Komisji Egzaminacyjnej MSKPU.

Kadra MSKPU
Kadra MSKPU to najlepsze portfolio wykładowców wśród uczelni artystycznych. Tylko dla MSKPU naucza tak wybitny zespół: Mariusz Przybylski, Andrzej Foder, Zuzanna Żubka Chmielewska, Weronika Pietras, Zofia De Ines, Alberto Campagnolo.

Żadna inna szkoła mody nie może pochwalić się tak dużą liczbą znanych i cenionych projektantów wśród swoich nauczycieli. Dzięki doskonałemu grono nauczycieli, MSKPU jest bezkonkurencyjna w swojej ofercie edukacyjnej.

MSKPU gwarantuje:
 • doskonałą kadrę nauczycieli i aktywnych zawodowo specjalistów; w przeciwieństwie do pozostałych szkół w Polsce, wszyscy wykładowcy MSKPU to osoby nie tylko z tytułami naukowymi, ale przede wszystkim od lat pracujący w zawodzie w największych firmach odzieżowych i teatrach
 • dyplom wg. standardów Unii Europejskiej z systemem ocen punktami ECTS wraz z suplementem do dyplomu w j. angielskim
 • praktyki i staże w prestiżowych firmach odzieżowych, teatrach, agencjach reklamowych i wielu innych
 • profesjonalne sesje fotograficzne mody
 • możliwość skompletowania doskonałego portfolio zawodowego
 • dodatkowe kursy zawodowe
 • bezpłatny okres wakacyjny

Wieńczący naukę w MSKPU pokaz dyplomowy jest najbardziej prestiżową tego typu imprezą wśród uczelni artystycznych w Polsce. O jej randze świadczą partnerzy wydarzenia, jakimi nie może poszczycić się żadna inna szkoła w kraju.

Rekrutacja
Do szkoły przyjmowane są dokumenty osób, które ukończyły szkołę średnią bez ograniczeń wiekowych. W MSKPU nie ma egzaminów wstępnych, ani rozmów kwalifikacyjnych, czy też przeglądu teczek. Kandydaci do szkoły są przyjmowani na podstawie złożenia kompletu wymaganych dokumentów- patrz dział Rekrutacja. Nauka odbywa się w systemie dziennym, zaocznym oraz wieczorowym.

Rozwój zawodowy
Każda szkoła mody powinna kłaść ogromny nacisk na rozwój zawodowy swoich uczniów. Dlatego program MSKPU obejmuje min.:
 • praktyki (w firmach odzieżowych, agencjach reklamowych, teatrach i wielu innych)
 • staże zawodowe
 • wydarzenia wzbogacające portfolio uczniów, oparte na współpracy z branżą odzieżową

Praktyki
Praktyki są nie tylko elementem budowania portfolio na rynku mody. Podczas ćwiczeń pozaszkolnych, część uczniów nawiązuje swoje pierwsze, ważne kontakty zawodowe a najlepsi otrzymują propozycje pracy już podczas praktyk. Na praktyki są wysyłani wybitnie zdolni uczniowie szkoły.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie