Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół "INFORMATYK"

ul. Dolna 4, 59-800 Lubań
tel./fax (075) 722-48-52
www:   http://www.psi.luban.com.pl
e-mail:   psiluban@enter.net.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1806 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

POLICEALNE STUDIUM INFORMATYCZNE
(1 rok)

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- technik informatyk

O Nas

ZESPÓŁ SZKÓŁ "INFORMATYK" jest szkołą prywatną z uprawnieniami szkoły publicznej. Kształci słuchaczy w systemie zaocznym, w zawodzie: technik informatyk. Szkoła dysponuje własnym sprzętem komputerowym systematycznie modyfikowanym . W swych założeniach szkoła ma być dla młodzieży z Lubania i okolic szansą na zdobycie atrakcyjnego zawodu i w dalszej perspektywie pracy.

Proces dydaktyczny realizowany jest we współpracy z czołowymi placówkami kształcenia na Dolnym Śląsku na podstawie aktualnych programów i podręczników i nie ogranicza się tylko do kształcenia teoretycznego.

Siłami wykładowców i słuchaczy studium realizowane są praktycznie przedsięwzięcia typu: budowa lokalnych sieci komputerowych, intranetu, połączenia z internetem, szkolny serwer FTP, baza danych materiałów edukacyjnych szkoły.Tylko ZS "INFORMATYK" jako jedyna szkoła w powiecie lubańskim przeprowadza od 2006 roku państwowy egzamin z przygotowania zawodowego. W związku z tym mamy w tej materii doświadczenie oraz materiały pozwalające na dobre przygotowanie słuchaczy. Od września 2006 szkoła mieści się w zupełnie nowym budynku przystosowanym także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wysokość czesnego ustalana jest na początku roku szkolnego i zależy między innymi od liczby słuchaczy. W trakcie trwania semestru czesne może być rozłożone na miesięczne raty. Szkoła posiada bazę danych słuchaczy i pomaga im w znalezieniu miejsca pracy

Policealne Studium Informatyczne

Od 1998 roku kształci słuchaczy w systemie zaocznym, w zawodzie technik informatyk. Studium dysponuje własnym sprzętem komputerowym systematycznie modyfikowanym. Zajęcia odbywają się w budynku przy ul. Dolnej 4 w Lubaniu. Budynek jest nowy i trwają jeszcze prace nad elewacją zewnętrzną i otoczeniem. Budynek oprócz przystosowania dla osób niepełnosprawnych (wszystko na parterze z wygodnym wjazdem od drogi). W swych założeniach szkoła ma być dla młodzieży z Lubania i okolic szansą na zdobycie atrakcyjnego zawodu i w dalszej perspektywie pracy, jak również zgrupowaniem dużej liczby informatyków tworzących lokalny ośrodek informatyczny. Proces dydaktyczny realizowany jest we współpracy z czołowymi placówkami kształcenia informatyków na Dolnym Śląsku na podstawie aktualnych programów i podręczników.

Warunkiem dobrego kształcenia informatyków jest odbycie przez słuchaczy praktyki zawodowej w firmie wykorzystującej sprzęt i oprogramowanie komputerowe. Jest to jednocześnie szansa dla słuchaczy na nawiązanie kontaktu z potencjalnym pracodawcą a dla kierownictwa firmy na zatrudnienie dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Dlatego właściciele szkoły chętnie podejmują współpracę z firmami w temacie praktyki zawodowej słuchaczy studium oraz dopasowania programu i poziomu nauczania do potrzeb rynku pracy. Firma może narzucić własne kryteria przyjęć słuchaczy na praktykę (np. znajomość języka).

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie