Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. Wincentego Witosa

ul. Świętego Andrzeja 4, 55-300 Środa Śląska
tel. (71) 317-20-83
www:   http://www.zsr.ple-mail:   zsr@zsr.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5977 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA


TECHNIKUM


W Zespole Szkół Rolniczych uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych :

  • Szkolny Klub Krajoznawczo - Turystyczny "TRAMP"
  • Szkolny Klub Sportowy
  • Szkolny Klub Europejski

WYMIANA MŁODZIEŻY POLSKO-NIEMIECKIEJ

Jako kolejna szkoła w gminie Środa Śląska, a pierwsza ponadgimnazjalna Zespół Szkół Rolniczych rozpoczął wymianę młodzieży polsko-niemieckiej Do Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Śląskiej uczęszczają uczniowie z rodzin wiejskich, w wielu przypadkach wielodzietnych a co idzie za tym gorzej sytuowanych, nie mających możliwości wyjazdów zagranicznych, nie mówiąc o krajowych, tak więc jednym z głównych zamierzeń organizowania wymiany było przybliżenie naszym uczniom Europy, czyli poznanie rówieśników z innego kraju, potwierdzenie, że język, którego uczą się w szkole można wykorzystać gdzie indziej, poza szkołą (język niemiecki jest najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze, przez około 60% uczniów). Jednym z celów było również zachęcenie młodzieży do osobistych kontaktów z rówieśnikami z Niemiec i nawiązania prywatnych znajomości, poszerzenie wiedzy o realiach życia w bogatszej części Europy, pozbycie się kompleksów bycia gorszym.

Nasza szkoła partnerska znajduje się w Hannoverze (Dolna Saksonia). Podczas wymiany młodzież brała czynny udział w realizacji programu, spotkanie przebiegło prawie bez zakłóceń i problemów, uczniowie brali udział w lekcjach, wycieczkach, spotkaniu z władzami i kierownictwem szkoły, mieli możliwość poznania życia w poszczególnych rodzinach, a także częstego wspólnego spędzania wolnego czasu. Współpraca obu grup przebiegała bez zarzutu. Spotkanie podsumowujące zostało zorganizowane w dniu wyjazdu grupy niemieckiej, omówiono słabe i mocne strony spotkania. Niemieccy goście nie mieli żadnych zastrzeżeń, uznali że program skonstruowano prawidłowo, uwzględniają wszystkie możliwości, niektóre uczennice podkreślały że, nie wzięłyby udziału w wycieczce na Górę Sowią, co wymagało od nich niezwykłego wysiłku fizycznego, lecz w efekcie były dumne z wejścia na szczyt. Po zakończeniu wizyty Niemców w Polsce przygotowujemy się powoli do rewizyty. Opiekun niemiecki jest pedagogiem bardzo doświadczonym, od którego można się dużo nauczyć, stwierdził również, że obecny kontakt także dużo go nauczył, miał możliwość poznać gościnność polską i życie w wielopokoleniowej rodzinie, czym był zachwycony. Każdy uczestnik wymiany zabrał coś pozytywnego dla siebie.

Dzięki wymianie udało się zachęcić młodzież do nauki języka niemieckiego, obserwuje się teraz na lekcjach autentyczne zainteresowanie u większości uczniów, szczególnie tych, którzy brali udział w programie i pozostałych, którzy uczestniczyli w wycieczce i wspólnych lekcjach. Zawarte zostały autentyczne przyjaźnie między uczestnikami wymiany, które kontynuowane są poprzez codzienną wymianę maili, SMSów, obietnic odwiedzin z rodzicami podczas wakacji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie