Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
I Liceum Ogólnokształcące

im. Tomasza Zana

ul. Matejki 1, 67-400 Wschowa
tel. (065) 540-29-34
www:   http://www.liceum.eu.org
e-mail:   sekretariat@liceum.eu.org

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11008 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- biologiczno-chemiczna
- europejska
- humanistyczna
- matematyczna

Charakterystyka kierunków

Klasa o kierunku biologiczno-chemicznym

W trzyletnim cyklu nauczania realizacja programu w zakresie rozszerzonym z przedmiotów: biologia, chemia i język obcy oraz wzmocnienie z matematyki. Po klasie I uczniowie kończą naukę historii i geografii (przy pełnej realizacji podstawy programowej kursu podstawowego). Program skierowany jest do przyszłych lekarzy, stomatologów, farmaceutów, weterynarzy, chemików, specjalistów przetwórstwa rolno-spożywczego oraz towaroznawstwa.

Klasa o kierunku europejskim

W trzyletnim cyklu nauczania realizacja programu w zakresie rozszerzonym z przedmiotów: historia, geografia i język obcy (wiodący) oraz wzmocnienie z matematyki. Po klasie I uczniowie kończą naukę fizyki, chemii i biologii (przy pełnej realizacji podstawy programowej kursu podstawowego). Program skierowany jest głównie do przyszłych kandydatów na kierunki: historia, politologia, prawo, socjologia, stosunki międzynarodowe, europeistyka, administracja, ekonomia.

Klasa o kierunku humanistycznym

W trzyletnim cyklu nauczania realizacja programu w zakresie rozszerzonym z przedmiotów: język polski, historia i język obcy (wiodący) oraz wzmocnienie z matematyki. Po klasie I uczniowie kończą naukę fizyki, chemii i biologii (przy pełnej realizacji podstawy programowej kursu podstawowego). Program skierowany jest głównie do przyszłych kandydatów na prawników, socjologów, politologów, znawców stosunków międzynarodowych, dziennikarzy, filologów, historyków, archeologów, filozofów, psychologów. Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji do klasy humanistycznej I LO to język polski, język obcy, historia oraz geografia.

Klasa o kierunku matematycznym

W trzyletnim cyklu nauczania realizacja programu w zakresie rozszerzonym z przedmiotów: matematyka, fizyka i język obcy (wiodący) oraz wzmocnienie z chemii. Po klasie I uczniowie kończą naukę biologii i geografii (przy pełnej realizacji podstawy programowej kursu podstawowego). Program nauczania skierowany jest głównie do przyszłych kandydatów na studia politechniczne, informatyczne, ekonomiczne i kierunki ścisłe na uniwersytetach.

Języki obce

Wyboru języka obcego wiodącego, bez względu na kierunek kształcenia, uczniowie dokonują pomiędzy językiem angielskim i niemieckim (będącym kontynuacją języka nauczanego w gimnazjum), natomiast drugi język obcy wybierany jest spośród języków: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego. Nauka języka obcego wybranego zarówno jako wiodący, jak i drugi język obcy odbywa się w grupach międzyoddziałowych, z uwzględnieniem stopnia zaawansowania.SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie