Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku

ul. Hanki Lewandowicz 4, 26-930 Garbatka-Letnisko
tel./fax (48) 621-00-47
www:   http://drzewna.com
Technikum Drzewne - Leśne na Facebooku
e-mail:   zsdwgarbatce@poczta.onet.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 20123 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE


SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE

- noclegi dla grup młodzieży szkolnej,
  studentów, nauczycieli oraz turystów
  indywidualnych

- dostosowane jest do potrzeb osób
  niepełnosprawnych

 

TECHNIKUM


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA


BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA
(od 2020/2021)


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
(mundurowe) 3 lata

- kierunek penitencjarny
  (funkcjonariusz Służby Więziennej)

- bezpieczeństwo publiczne (policyjne)

INTERNAT

- pokoje 2, 4, 5, 6-osobowe
- tel: (48) 621-00-03

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Od września 2012r. oferujemy nowe kierunki kształcenia w Liceum Ogólnokształcącym. Są to klasy mundurowe - policyjna i penitencjarna. Kierunki te powstają przy współpracy z Okręgową Dyrekcją Służby Więziennej oraz Policją. Gwarantują przygotowanie do pracy w Służbie Więziennej i Policyjnej oraz przygotowują do studiów w zakresie resocjalizacji i prawa.
 • ciekawe zajęcia poprowadzą specjaliści z branży więziennej i policyjnej
 • oferujemy też w cyklu nauczania obozy sprawnościowe, praktyki w Policji a także w Zakładzie Karnym w Żytkowicach oraz innych zakładach karnych
 • warunkiem przyjęcia jest ukończenie gimnazjum i chęć podjęcia nauki ze wskazaniem na zainteresowania pracą w Służbie Więziennej i Policji

Absolwenci naszej szkoły mają przed sobą szerokie perspektywy. Wielu z nich zdobywa pracę na naszym rynku oraz w krajach Unii Europejskiej, jako wykwalifikowani technolodzy drewna i leśnicy. Absolwenci otwierają własne zakłady usługowe, znajdują zatrudnienie w fabrykach mebli, a także w strukturach Lasów Państwowych.

Wśród nich są ci, którzy stanowią trzon polskiego przemysłu meblarskiego, dyrektorzy fabryk, projektanci mebli, jak również drobni właściciele zakładów stolarskich.

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych o szerokim zastosowaniu, a przy tym całkowicie ekologicznym. Jego obróbka wymaga wysokich kwalifikacji i fachowości. Edukacja w naszej szkole pozwala na zdobycie odpowiednich umiejętności.

Zdobytą w okresie edukacji wiedzę, można również wykorzystać w modnej obecnie dziedzinie związanej z renowacją mebli antycznych czy snycerstwem (rzeźbą) lub rozpocząć wyrób mebli stylizowanych, cieszących się dużym zainteresowaniem nabywców na naszym rynku. Zdobycie takich umiejętności umożliwia nasza szkoła, w której edukacja kończy się egzaminem maturalnym i uzyskaniem tytułu technika, dzięki czemu nasi absolwenci mają szerokie możliwości zatrudnienia na obecnym rynku pracy.

W naszej szkole prężnie działają koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności, nie tylko podczas lekcji. Ich opiekunami są nauczyciele, którzy zawsze służą pomocą i dokładają wszelkich starań, by zajęcia te były ciekawe oraz inspirujące. Są to między innymi:

 • Koło sygnalistów
 • Konsultacje do egzaminów zawodowych
 • Siłownia szkolna
 • Koło języka angielskiego
 • Koło biologiczne
 • Koło matematyczne
 • Szkolne warsztaty ikonopisania
 • Koło plastyczne
 • Grupa Teatralna "Elektra"
 • Kabaret "Składak"

W szkolnej siłowni pod okiem trenera-nauczyciela, kształtuje się tężyzna fizyczna, relaksuje organizm, poprawia się samopoczucie, podnosi ocena własnej wartości.

BAZA DYDAKTYCZNA

Pracownia renowacji mebli i wyrobów snycerskich
Zajmuje się leczeniem starych i chorych mebli. Tu nabierają dawnego blasku, by cieszyć oczy i serca właścicieli. To tu ratujemy wiele cennych przedmiotów. Chronimy je przed zniknięciem w magicznym kręgu biomasy. W tej pracowni łatwo zauważyć, że czas trwania jednego pokolenia jest jedynie krótkim epizodem w życiu mebla. Zupełnie inaczej jest z meblem współczesnym, którego istnienie jest epizodem w życiu człowieka.

Pracownia snycerki
Uczy podstaw dobrego rzemiosła: rzeźby w drewnie, właściwego posługiwania się super ostrymi ręcznymi narzędziami. Tu wyobraźnia uwalnia się ze skorupki przyzwyczajeń i stereotypów. Nauczyciele w tych pracowniach, uczą prócz zawodu rozróżniania unikatowości i indywidualności śladów działalności rzemieślniczej. Poszukując piękna, które jest intencją sztuki stajecie się piękniejsi, lepsi. Maszyny i urządzenia, które posiadamy, uczą przede wszystkim samodzielnego, wielowariantowego myślenia oraz współdziałania w grupie. Obrobiony wstępnie materiał trafia do pracowni obróbki ręcznej i montażu.

Pracownie komputerowe
Pracownie komputerowe, wprowadzają w świat współczesnych środków błyskawicznego przekazu informacji, gwarantują zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do sprawnego poruszania się w nowej, ustawicznie przetwarzanej przez człowieka rzeczywistości - dostępem do Internetu. Uczniowie korzystają z nich nie tylko w czasie zajęć lekcyjnych, ale także w trakcie zajęć dodatkowych.

Pracownia badań laboratoryjnych
Szlachetny materiał jakim jest drzewo, drewno podlega wszystkim prawom biofizyki. Zauważalne są analogie do życia człowieka. Potrafimy w laboratorium szkolnym empirycznie określić, zbadać jedynie fizyczne właściwości drewna. Pozostałe cechy są natchnieniem dla artystów, poetów, malarzy, rzeźbiarzy a przede wszystkim stolarzy.

Pracownia leśnictwa
Pracownia leśnictwa przenosi nas nie tylko w świat wiecznej baśni o puszczy. Tu zdobywacie wiedzę i umiejętności oraz etykę strażników odpowiadających za narodowy majątek - las. Słowa Stefana Żeromskiego w tej klasie brzmią jak przyrzeczenie na wierność puszczy "Puszcza jesienie moja, nie twoja, tylko Boża". Takie rozumienie narodowych wartości, tworzy moralne postawy misjonarstwa uczniów klas technikum leśnego.

WARSZTATY PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU PRZY TECHNIKUM DRZEWNYM

W skład warsztatów wchodzi teren działki przy ulicy Hanki Lewandowicz 12, na którym znajduje się hala obróbki ręcznej i mechanicznej o powierzchni ok. 1000m2, pomieszczenia magazynowe oraz plac składowania i przetarcia drewna okrągłego.

W ramach zajęć praktycznych uczniowie realizują program nauczania, na który składa się cztery przedmioty:
 • obróbka pomocnicza w wytwarzaniu wyrobów stolarskich,
 • obróbka zasadnicza w wytwarzaniu wyrobów stolarskich,
 • naprawy, renowacje i konserwacje wyrobów stolarskich,
 • monitoring produkcji w zakładach przemysłu drzewnego.

Zajęcia prowadzimy w salach dydaktycznych przystosowanych do realizowanego przez nas programu zajęć. W skład pomieszczeń wchodzą między innymi:
 • sala wykładowa,
 • pracownie montażu i ręcznej obróbki drewna,
 • pracownia snycerska,
 • lakiernia z pomieszczeniem do sezonowania międzyoperacyjnego,
 • hala obróbki mechanicznej,
 • klejarnia z okeiniarką wąskich płaszczyzn oraz prasą wielopółkową,
 • suszarnia drewna,
 • warsztat mechanika z ostrzarnią narzędzi,
 • plac tartaczny z trakiem taśmowym do kłód.

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE

Jest to placówka całoroczna zapewniająca noclegi dla grup młodzieży szkolnej, studentów, nauczycieli oraz turystów indywidualnych.

Oferuje 72 miejsc noclegowy w pokojach wieloosobowych z węzłami higieniczno - sanitarnymi na korytarzach. Do dyspozycji gości jest kuchnia samoobsługową oraz stołówką, w której można zamówić całodzienne wyżywienie. Istnieje również możliwość korzystania z sal dydaktycznych, świetlicy, siłowni oraz sali gimnastycznej ze stołami do tenisa.

Cały teren schroniska jest ogrodzony i monitorowany z możliwością zaparkowania autokaru lub samochodu osobowego. Schronisko położone jest z dala od głównych tras komunikacyjnych, ale z dogodnym dostępem do komunikacji kolejowej i autobusowej.

Schronisko dostosowane jest także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie