Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 4
  i Szkoła Podstawowa

im. Batalionu AK Parasol

ul. Hawajska 14a, 02-776 Warszawa
tel./fax (22) 641 26-34, tel. (22) 644 62-60
www:   http://slo4.edu.pl
e-mail:   sekretariat@slo4.edu.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 41620 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 4 im. Batalionu AK „Parasol”Szkoła Podstawowa przy Społecznym LO nr 4 imienia Batalionu AK „Parasol”

Społeczne Liceum Ogólnokształcące NR 4
im. Batalionu AK „Parasol”

Społeczne Liceum nr 4 im. Batalionu AK „Parasol” kolejny rok z rzędu zostało nagrodzone Złotą Tarczą w jubileuszowym XXI rankingu edukacyjnym Perspektywy 2020. Liceum uzyskało drugie miejsce w Warszawie z wynikiem 13,8 punktów według Edukacyjnej Wartości Dodanej (analiza wyników egzaminów gimnazjalnych i maturalnych w 114 warszawskich szkołach na przestrzeni kilku lat, przeprowadzona przez Instytut Badań Edukacyjnych).Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 4 im. Batalionu AK „Parasol” istnieje od 1989 roku (najstarsze liceum na Ursynowie). Corocznie od 2013 roku jest nagradzane znakiem jakości „ZŁOTA SZKOŁA” w najbardziej prestiżowym rankingu „Perspektywy”. Otrzymało także Certyfikat Honorowy Szkoły Wspierającej Uzdolnionych.

Co nas wyróżnia:
 • w liceum uczeń sam decyduje o profilu nauczania, wybierając 2-3 dowolne przedmioty na poziomie rozszerzonym po klasie pierwszej
 • klasy liczą do 16 uczniów, panuje przyjazna atmosfera
 • zapewniamy naukę języków obcych w różnych grupach zaawansowania w wymiarze czterech/pięciu godzin tygodniowo każdy. Obowiązkowy jest j. angielski i do wyboru: j. francuski, j. niemiecki lub j. hiszpański
 • każdy może rozwijać swoje zainteresowania pod opieką tutora-mistrza, przewodnika naukowego, z którym pracuje indywidualnie. Przygotowujemy uczniów do dowolnej olimpiady lub konkursu przedmiotowego
 • najlepsi uczniowie co miesiąc otrzymują stypendia naukowe
Ponadto proponujemy:
 • zajęcia szkolne wzbogacone o sesje naukowe z różnych dziedzin
 • liczne koła zainteresowań, m.in. polonistyczne, filozoficzne, chemiczne, biologiczne, fizyczne, informatyczne, matematyczne, historii sztuki, fotograficzne, plastyczne, miłośników filmu, muzyczne
 • realizujemy projekty edukacyjne w kraju i za granicą (Ukraina, Niemcy, Francja, Węgry), organizujemy objazdy historyczne (Inflanty, Włochy
 • w szkole odbywają się lekcje religii, a tym, którzy w nich nie uczestniczą, proponujemy lekcje etyki
 • uczniowie działają w samorządzie i radiowęźle, uczestniczą w zawodach sportowych oraz w licznych imprezach organizowanych na terenie szkoły (np. Bieg Niepodległości, koncerty charytatywne, wieczory filmowe i gier planszowych, wycieczki rowerowe, Dzień Absolwenta)
 • nasi uczniowie realizują swoje pasje i zdobywają medale także poza szkołą: mamy mistrzynie świata w tańcach latynoamerykańskich, medalistów w judo, piłce ręcznej, szermierce i jeździectwie.
Nasza szkoła nosi imię legendarnego oddziału specjalnego z czasów drugiej wojny światowej- Batalionu Armii Krajowej "Parasol". Szczególną wagę przywiązujemy do wychowania uczniów w poszanowaniu tradycji historycznej.

Szkoła Podstawowa przy Społecznym LO nr 4
im. Batalionu AK „Parasol”

Przy liceum utworzyliśmy oddziały klas VII i VIII szkoły podstawowej, których uczniowie osiągają liczne sukcesy naukowe. Chętnie też korzystają z doświadczenia i pomocy nauczycieli liceum, dzięki temu mamy wielu laureatów i finalistów konkursów kuratoryjnych: polonistycznego, informatycznego, matematycznego, j. angielskiego, chemicznego.
Najwyższą średnią ocen 5,21 uzyskał uczeń klasy VII. Średnią ocen powyżej 4,0 osiągnęło 82 % uczniów. Wśród nich 24 uczniów (tj. 30% uczniów szkoły podstawowej ze średnią ocen powyżej 4,75) otrzymuje co miesiąc stypendium naukowe. Świetnie przygotujemy każdego ucznia do egzaminu ósmoklasisty. Po ukończeniu VIII klasy można kontynuować naukę w naszym liceum.

Harmonogram rekrutacji w roku szkolnym 2021/2022


Prezentacja oferty naszych szkół:
 • 15 lutego 2021 na stronie szkolnej w zakładce Rekrutacja zostanie umieszczona prezentacja oferty dla kandydatów do klasy VII szkoły podstawowej i do klasy 1 liceum.
 • Do 28 lutego 2021 prosimy o nadsyłanie ewentualnych pytań kandydatów do przedstawionej oferty naszych szkół. Pytania można kierować na adres email: sekretariat@slo4.edu.pl
 • Na podstawie Państwa zgłoszeń zostanie przygotowane zestawienie najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi w sprawach rekrutacji – które opublikujemy na stronie szkolnej.
 • Dodatkowo w połowie marca zostaną wyznaczone telefoniczne dyżury, podczas których będą mogli Państwo indywidualnie porozmawiać z dyrekcją szkoły
Egzaminy wstępne z j.polskiego i matematyki.
 • Procedura egzaminacyjna w rekrutacji zewnętrznej składa się z części pisemnej oraz części ustnej i obejmuje zagadnienia z języka polskiego i matematyki. Cześć pisemna zostanie przeprowadzona w formie stacjonarnej, natomiast część ustna w formie rozmowy on-line za pomocą aplikacji internetowej.
Terminy egzaminu pisemnego dla kandydatów do klasy 1 liceum:
 • 23 kwietnia 2021 (pt.) g. 16:00 – j. polski (60 minut)
 • 24 kwietnia 2021 (sob.) g. 12:00 – matematyka (60 minut)
Terminy egzaminu pisemnego dla kandydatów do klasy VII szkoły podstawowej:
 • 24 kwietnia 2021 (sob.) g. 10:00 – j. polski (60 minut)
 • 26 kwietnia 2021 (pon.) g. 16:00 – matematyka (60 minut)

Po 4 maja 2021 r. rozpoczną się egzaminy ustne (on-line). Dokładny harmonogram zostanie podany na stronie szkolnej.

Wariant rezerwowy procedury rekrutacyjnej:
Jeżeli ze względów epidemicznych nie będzie można przeprowadzić części pisemnej egzaminów wstępnych – wówczas w procesie rekrutacji do obu szkół będą brane pod uwagę:
a) kryterium główne: wyniki egzaminów ustnych z j. polskiego i matematyki (przeprowadzone w formie rozmowy on-line za pomocą aplikacji internetowej) oraz
b) kryteria dodatkowe: oceny celujące i bardzo dobre z j. polskiego i matematyki na świadectwie z ostatniej klasy, świadectwo z wyróżnieniem, a także osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych i konkursach kuratoryjnych.
W wariancie rezerwowym (czyli bez egzaminów pisemnych) kandydaci aplikujący do szkół prowadzonych przez Autorskie Towarzystwo Edukacyjne będą mogli uzyskać maksymalnie 60 punktów, w tym:
 • do 20 punktów z egzaminu ustnego on-line z języka polskiego;
 • do 20 punktów z egzaminu ustnego on-line z matematyki;
 • po 6 punktów za ocenę celującą z j. polskiego lub matematyki na świadectwie z ostatniej klasy;
 • po 4 punkty za ocenę bardzo dobrą z j. polskiego lub matematyki na świadectwie z ostatniej klasy;
 • 4 punkty za świadectwo z wyróżnieniem z ostatniej klasy;
 • 4 punkty za tytuł laureata lub finalisty ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej zawartej w wykazie Ministerstwa Edukacji Narodowej albo tytuł laureata lub finalisty kuratoryjnego konkursu przedmiotowego.

Świadectwo z ostatniej klasy oznacza odpowiednio:
 • świadectwo z klasy VII w przypadku kandydatów do klasy 1 liceum lub
 • świadectwo z klasy V w przypadku kandydatów do klasy VII szkoły podstawowej.
Ogłoszenie wyników egzaminów wstępnych.
 • do 24 maja 2021 – ogłoszenie na stronie szkolnej list kandydatów przyjętych do klasy VII szkoły podstawowej i do klasy 1 liceum.
 • do 10 czerwca 2021 – podpisywanie umów o kształcenie.

Ze względu na trwający stan epidemii podany harmonogram i kryteria rekrutacji mogą ulec zmianie.

ZAPRASZAMY KANDYDATÓW DO ODWIEDZENIA NASZEJ SZKOŁY!
 • Jeśli chcesz zobaczyć, jak odbywają się lekcje, jak uczą nasi nauczyciele i masz ochotę porozmawiać z uczniami, dyrekcją, chcesz przekonać się, że warto zdawać do naszej szkoły – przyjdź na Hawajską 14a
 • Szybko dojedziesz do nas metrem – do stacji „IMIELIN”. Lekcje rozpoczynamy o 8:30

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie