Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. K. Bochenek

w Skoczowie

ul. Morcinka 20, 43-430 Skoczów
tel. (33) 479-30-20
www:   https://sp8skoczow.edupage.orge-mail:   sp8@mzo.skoczow.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 15008 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


ODDZIAŁY GIMNAZJUM

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8
im. Krystyny Bochenek

- klasy integracyjne
- klasy sportowe

- język angielski od pierwszej klasy
- zajęcia komputerowe od klasy I
- opieka w świetlicy
- stołówka szkolna
- udział w ciekawych projektach,
  konkursach, programach

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- dbałość o wszechstronny rozwój
  uczniów

- miła i przyjazna atmosfera

O Nas

Nadrzędnym celem placówki jest wszechstronny rozwój ucznia. Swoje zainteresowania uczniowie mogą poszerzać na zajęciach pozalekcyjnych. Oferta zajęć jest bardzo szeroka, w zależności od zainteresowań uczniów.

Świetlica szkolna znajduje się na drugim piętrze i jest czynna codziennie od 7:00 do 16:00. Do dyspozycji mamy dwa obszerne pomieszczenia. W sali do zajęć dydaktycznych znajdują się czasopisma, książeczki, gry oraz komputery, z których uczniowie mogą korzystać w godzinach popołudniowych. Sala do zajęć ruchowych jest wyposażona w ławeczki, materace i sprzęt sportowy. Posiadamy również pracownię ceramiczną, w której nauka lepienia z gliny cieszy się dużą popularnością. Dzieci wykonują m.in. miseczki, medale i ozdoby choinkowe. Można także korzystać ze znajdujących się w sąsiedztwie biblioteki, czytelni i sali audiowizualnej.

Oferujemy pomoc w odrabianiu zadań domowych, zajęcia plastyczne, ruchowe i językowe. Co roku organizujemy kiermasz, podczas którego sprzedajemy własnoręcznie wykonane ozdoby, kartki, kwiaty i stroiki. Dochód przeznaczamy na zakup nowych zabawek i gier. Opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje.

W szkole pracuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Szkoła chce wspierać rodzinę w jej pracy wychowawczej, mądrze towarzyszyć uczniowi w jego rozwoju oraz stwarzać mu wartościowe środowisko wychowawcze. Nauczyciele i rodzice mają poczucie wspólnoty celu, którym jest wszechstronny rozwój dziecka. Staramy się by absolwenci posiadali umiejętności wyrażania własnych opinii i odnalezienia się w aktualnych realiach.

Szkoła wyposażona jest w dwie sale gimnastyczne, siłownię, salkę do tenisa stołowego oraz boisko wielofunkcyjne, które usytuowane jest obok szkoły. Oprócz tego bogatego zaplecza szkoła zapewnia uczniom uczęszczającym do klas sportowych bezpłatną naukę pływania trzy razy w tygodniu. Zajęcia z pływania odbywają się na pływalni "Delfin" w Skoczowie. Uczniowie naszej szkoły biorą udział we wszystkich zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

Biblioteka naszej szkoły to nowoczesne Centrum Multimedialne, które składa się z czytelni dla gimnazjalistów i uczniów klas starszych szkoły podstawowej. Uczniowie nauczania zintegrowanego korzystają z własnego kącika czytelniczego.

Dysponujemy także salą wizyjną, pracownią kserograficzną, a także Centrum Multimedialnym dla uczniów, z możliwością drukowania dokumentów. Posiadamy bogaty księgozbiór dla dzieci i młodzieży. Zaspokajamy również potrzeby uczniów w zakresie lektur szkolnych. Obsługa naszej biblioteki jest w pełni skomputeryzowana. Staramy się zachęcać naszych uczniów do korzystania z biblioteki organizując ciekawe formy spotkań z książką.

Szkoła posiada certyfikat "Szkoła Czystych Rąk". Uczniowie szkoły osiągają liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach oraz w zawodach sportowych zarówno ogólnopolskich, rejonowych i międzyszkolnych. W szkole organizowane są także konkursy dla uczniów.


Integracja

W klasach integracyjnych wspólnie uczą się, bawią i pracują uczniowie z niepełnosprawnościami z uczniami pełnosprawnymi. Wszyscy uczniowie realizują ten sam program (taki sam jak w klasach, które nie są objęte programem integracji), natomiast szczegółowe treści programowe są dostosowywane do indywidualnych możliwości i potrzeb każdego dziecka niepełnosprawnego zgodnie z zaleceniami poradni psychologiczno – pedagogicznej.

Klasa dla dzieci ze spektrum autyzmu

Nasza szkoła stwarza tym dzieciom optymalne warunki rozwoju:
  • kształcenie specjalne realizowane w szkole ogólnodostępnej
  • specjalistyczna rehabilitacja
  • zajęcia terapeutyczne
  • zajęcia logopedyczne
  • zajęcia z psychologiem
  • gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna
  • rozwijanie i usprawnianie sfery emocjonalno – społecznej
  • stymulowanie rozwoju poznawczego i percepcyjnego
  • wspieranie i psychoedukacja rodziny w ścisłej współpracy z nauczycielami, terapeutami, pedagogiem, psychologiem

Dla każdego dziecka opracowany jest indywidualny program edukacyjno - terapeutyczny.
Nasi specjaliści: pedagog, pedagodzy specjalni, pedagog terapeuta, psycholog, logopeda, instruktor terapii zajęciowej, rehabilitant ruchu. Większość nauczycieli w szkole ma ukończony kurs oligofrenopedagogiki.

Posiadamy bardzo dobrze wyposażone sale do pracy z dziećmi, specjalistyczne pomoce dydaktyczne, specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. Naszym atutem jest kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem, wypracowane efektywne metody do optymalnej stymulacji rozwoju. Przy szkole działa Stowarzyszenie na rzecz Integracji „Bądźmy razem”.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie