Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. Ziemi Świdwińskiej w Lekowie

Lekowo 44c, 78-312 Lekowo
tel./fax (94) 365-56-93
www:   https://zslekowo.wordpress.com
ZS w Lekowie na Facebooku
e-mail:   danka_sekretariat@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13269 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

- dbałość o wszechstronny i harmonijny
  rozwój dzieci

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych,
  zajęć specjalistycznych, imprez
  kulturalnych i rozrywkowych

- udział w ogólnopolskich kampaniach,
  akcjach i programach

- nauka j. obcego od klasy I
- opieka w świetlicy

ODDZIAŁY GIMNAZJUM

- przyjazna i życzliwa atmosfera
- dobrze wyposażone sale dydaktyczne
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- działalność prozdrowotna i profilaktyczna
- udział w programach i projektach
  rządowych oraz unijnych

Zespół Szkół w Lekowie funkcjonuje od września 1999 roku. W skład wchodzą Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum. Dla najmłodszych funkcjonuje oddział przedszkolny. Uczniowie uczą się języka angielskiego oraz uczęszczają na zajęcia z języka niemieckiego. Nauka języków odbywa się z podziałem na grupy 14-15 osobowe, dla uczniów zaawansowanych i początkujących. Szkoła stwarza bardzo dobre warunki dla rozwoju dziecka. Nauczyciele przygotowują uczniów do konkursów przedmiotowych. Uczniowie korzystają z księgozbioru biblioteki, mają do dyspozycji świetlicę oraz stołówkę.

Baza dydaktyczna szkoły to sale lekcyjne, pracownia komputerowa mająca stały dostęp do Internetu. Szkoła dysponuje biblioteką, świetlicą, dużym boiskiem, gabinetem pielęgniarki oraz gabinetem profilaktyki. W szkole funkcjonuje stołówka, w której prowadzone jest dożywianie uczniów. Posiadamy halę sportową.

W wyniku restrukturyzacji sieci szkół w Gminie Świdwin od września 2011 roku Zespół Szkół w Lekowie obejmuje również Szkołę Fililną w Oparznie.

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół w Lekowie opiera się na rozpoznanych potrzebach środowiska lokalnego. W porozumieniu z rodzicami i samorządem lokalnym skupiamy się na możliwie wszechstronnym i harmonijnym rozwoju ucznia przy zapewnieniu mu bezpieczeństwa, jednocześnie dążymy do podniesienia autorytetu rodziny i jej spójności. Tworzymy pozytywne wzorce, rozwijamy zajęcia pozalekcyjne, działalność sportową, rekreacyjną. Kształtujemy szacunek do regionu, dziedzictwa narodowego i postaw patriotycznych.

Jesteśmy wrażliwi na potrzeby i możliwości uczniów i wychowanków: pomagamy rozwijać uzdolnienia, ale bardzo wiele pracy wkładamy wspierając dzieci i młodzież w pokonywaniu różnych trudności. Oferta zajęć pozalekcyjnych, zajęć specjalistycznych, imprez kulturalnych i rozrywkowych, konkretna pomoc materialna, wsparcie wychowawcze rodziców, działalność prozdrowotna i profilaktyczna są efektem współpracy z rodzicami, organem prowadzącym Szkołę i wieloma instytucjami Jej środowiska.

Atutem Szkoły jest jej Kadra – wysoko wykwalifikowani nauczyciele, którzy ciągle doskonalą swe kompetencje i podejmują się nowych, innowacyjnych wyzwań oraz sprawny, zaangażowany i oddany dzieciom i młodzieży personel niepedagogiczny.

Szkoła uczestniczy w ogólnopolskich kampaniach, akcjach i programach profilaktycznych, prozdrowotnych i edukacyjnych. Korzystamy z programów i projektów rządowych oraz unijnych, co umożliwia zarówno poszerzenie oferty edukacyjnej adresowanej do uczniów i ich rodzin, jak i pozyskanie sprzętu i pomocy dydaktycznych.

Szkoła uczestniczy w ogólnopolskich kampaniach, akcjach i programach profilaktycznych, prozdrowotnych i edukacyjnych. Korzystamy z programów i projektów rządowych oraz unijnych, co umożliwia zarówno poszerzenie oferty edukacyjnej adresowanej do uczniów i ich rodzin, jak i pozyskanie sprzętu i pomocy dydaktycznych.

Wspieramy rozwój dzieci:
 • na terenie szkoły działa punkt konsultacyjny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pedagog
 • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów z zaburzeniami lub specyficznymi trudnościami w uczeniu się
 • zajęcia socjoterapeutyczne
 • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze

Oddział przedszkolny

W roku szkolnym 2014/2015 dzięki programowi „Kolorowe przedszkola w Gminie Świdwin”, współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej oddziały przedszkolne w Zespole Szkół w Lekowie zostały odmienione. Zakupiono m.in. nowe komplety mebli, zabawki, nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt ICT i audiowizualny, tablice interaktywne. Toalety zostały wyremontowane i zaopatrzone w nowe wyposażenie. Przy każdej ze szkół powstały place zabaw wyposażone w wielofunkcyjne zabawki. Warunki pracy i zabawy są w tej chwili godne uznania.

Na terenie szkoły działa punkt konsultacyjny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świdwinie. Psycholog raz w miesiącu udziela pomocy wychowankom oddziałów przedszkolnych, ich rodzicom oraz wychowawczyniom. Pomoc udzielana jest w formie diagnoz, zajęć, instruktaży oraz indywidualnych porad i konsultacji, a w szczególnych przypadkach w formie interwencji psychologicznej. Wychowankowie oddziałów przedszkolnych objęci są opieką stałą, codzienną opieką pielęgniarki szkolnej, pielęgniarki środowiskowej, profilaktyką próchnicy poprzez szczotkowanie zębów.

Dla przedszkolaków prowadzone są:
 • ćwiczenia profilaktyczne i terapeutyczne
 • ćwiczenia słuchowe
 • ćwiczenia oddechowe
 • ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, logopeda udziela porad i instruktaży dla rodziców
 • dodatkowe nieodpłatne zajęcia rozwijające dzieci wykorzystujące aktywne metody pedagogiki zabawy oraz metody V.Sherborne
 • dodatkowe nieodpłatne zajęcia edukacyjne usprawniające percepcję wzrokowo- słuchowo- ruchową
 • nieodpłatna nauka języka obcego w wymiarze 1 godziny tygodniowo


Serdecznie Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie