Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum i Szkoła Podstawowa

im. św. Jana de La Salle

ul. Pułaskiego 71, 42-200 Częstochowa
tel. (34) 324-72-48, fax (34) 361-35-05
www:   http://delasalle.edu.ple-mail:   kontakt@delasalle.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3868 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA
oraz
GIMNAZJUM

- wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich
- uczenie odpowiedzialności
- zapewnienie uczniom zdobycia rzetelnej wiedzy oraz stworzenie warunków do urzeczywistniania zainteresowań i ambicji wychowanków
- język angielski
- język niemiecki jako drugi od klasy IV SP
- ciekawe zajęcia dodatkowe
- pomoc logopedyczna, psychologiczna
- zajęcia świetlicowe
- gromady zuchowe i drużyna harcerska

Szkoła jest roztropnym dbaniem o dobro każdego dziecka,
które w przyszłości będzie dorosłym człowiekiem.
Tradycje Szkoły sięgają czasów sprzed II wojny światowej, kiedy to Bracia otworzyli Szkołę Podstawową im. św. Stanisława Kostki. Wspomniana Szkoła została zlikwidowana przez hitlerowców, a budynek zamieniony na kasyno wojskowe. Po wielu latach dnia 1 września 1998 roku Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich przeżyło wielkie wydarzenie historyczne. Budynek przy ulicy Pułaskiego 71 zapełnił się dziećmi i ich rodzicami. Jego poświęcenia dokonał abp Stanisław Nowak. W szkolnym ogrodzie odbyło się "pasowanie" nauczycieli oraz pierwszych uczniów i uczennic.

Na terenie szkolnym znajdują się dwa wolno stojące budynki oraz piękny ogród. W zabytkowym pałacyku umieszczone są sale lekcyjne klas 0 - 3, natomiast w drugim domu uczą się klasy od 4 - 6 oraz gimnazjum. Od 18-09-2004 roku wszyscy możemy cieszyć się nowo wybudowaną salą gimnastyczną.

Szkoła to dla dziecka drugi dom, dlatego wszystkie sale są dobrze wyposażone, a kolorowe dekoracje tworzą ciepłą, przyjazną atmosferę. Znajdująca się w szkole sala komputerowa posiada kilkanaście stanowisk pracy, z których uczniowie korzystają podczas informatyki bądź kółka informatycznego. Od kwietnia 2003 roku rozpoczęła swoją działalność biblioteka szkolna. Większość księgozbioru pochodzi z darów Zgromadzenia Braci Szkolnych, rodziców i prywatnych osób. W akcję zbierania książek włączono także uczniów naszej szkoły. W chwili obecnej biblioteka posiada pełny zestaw lektur do wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Najbardziej rozwinięte działy to: literatura uzupełniająca dla uczniów, literatura polska, religioznawstwo i powieści historyczne.

Szkoła zapewnia naukę w klasach o liczebności nie przekraczającej 23 uczniów.
Wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum mają w tygodniu 5 godzin języka angielskiego. Począwszy od klasy 4, uczniowie dodatkowo uczą się języka niemieckiego w wymiarze 4 godzin. Dzieci z klas I-III naszej szkoły otrzymują darmowe mleko oraz owoce i warzywa w ramach unijnego programu "Mleko w szkole" i "Owoce w szkole".

W myśl słowom: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie", pierwsza godzinę zajęć dydaktycznych rozpoczynamy wspólną modlitwą, w której prosimy o Boże Błogosławieństwo w pracy szkolnej. Oprócz tego swoje prośby i podziękowania kierujemy do Pana Boga podczas comiesięcznych mszy świętych, odbywających się w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej. Staramy się aby wychowawcami i pedagogami uczęszczających tu dzieci byli nauczyciele kompetentni i wykwalifikowani.
Kadra pedagogiczna szkoły wciąż doskonali swoje umiejętności zawodowe i zdobywa nowe kwalifikacje. Współpracujemy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym, Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, Radą Szkół Katolickich, Publiczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 3. Wszystko to robimy z myślą o naszych podopiecznych.

Misja szkoły:
 • wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich
 • kształtowanie umiejętności kierowania się dobrem wspólnym
 • rozwijanie wrażliwości wychowanków na potrzeby innych ludzi
 • uczenie odpowiedzialności za siebie i innych, oraz zdrowej tolerancji
 • kształtowanie postaw społecznych, patriotycznych i estetycznych
 • zapewnienie uczniom zdobycia rzetelnej wiedzy oraz stworzenie warunków do urzeczywistniania zainteresowań i ambicji wychowanków
 • zapewnienie uczniom bezpieczeństwa w szkole
 • kształtowanie postaw asertywnych, proekologicznych i prozdrowotnych

Strojem obowiązującym w szkole podstawowej jest granatowa kamizelka z emblematem "SIGNUM FIDEI". Dopełnieniem stroju dla dziewczynek jest prosta spódniczka w kratkę, a dla chłopców granatowe spodnie. Natomiast w gimnazjum na strój szkolny składa się granatowa marynarka z ww. emblematem; dziewczynki uzupełniają strój granatową, prostą i elegancką spódniczką.

Charakterystyczny uniform uczniowie otrzymują podczas uroczystości pasowania na ucznia klasy pierwszej.


Wśród zajęć pozalekcyjnych oferujemy:
 • chór
 • taniec towarzyski
 • udział w zajęciach koła sportowego
 • koła przedmiotowe
 • szachy
 • zajęcia plastyczne
 • naukę gry na keyboardzie

Uczniowie mogą korzystać z pomocy logopedycznej, psychologicznej, brać udział w zajęciach gimnastyki korekcyjnej i terapii pedagogicznej.

Na terenie szkoły funkcjonują gromady zuchowe i drużyna harcerska, które biorą czynny udział we wszystkich imprezach organizowanych przez ZHP (Światełko Betlejemskie, Zlot Hufca, Jesienny i Wiosenny Złaz Zuchowy, Wesołek).

Dużym walorem naszej szkoły jest świetlica czynna do godziny 17.00. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie mogą odrabiać prace domowe pod kierunkiem nauczyciela.

Szkoła zapewnia możliwość spożywania posiłków ciepłych, a uczniowie klas starszych prowadzą sklepik szkolny, w którym można kupić słodkie bułeczki, napoje i inne pyszności.

Tradycją szkolną są "zielone szkoły" i letnie obozy językowe, liczne wyjazdy na wycieczki, rajdy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie