Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Miejskie Gimnazjum Nr 3

im. Klementyny Tańskiej-Hoffmanowej

ul. I. Krasickiego 16, 32-600 Oświęcim
tel. (33) 842-31-22
www:   http://mg3osw.pl
Miejskie Gimnazjum na Facebooku
e-mail:   mg3@eduoswiecim.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9430 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

MIEJSKIE GIMNAZJUM Nr 3

- klasa klasyczna z rozszerzonym
  programem historii sztuki, filozofii i logiki
  w II klasie

- klasa obywatelska z poszerzonym
  językiem angielskim

- klasa sportowa piłkarska
- klasa sportowa hokeja na lodzie

O NAS

Miejskie Gimnazjum Nr 3 im. Klementyny Tańskiej-Hoffmanowej jako placówka oświatowa rozpoczęła działalność 1 września 1911 roku i jest jedną z najstarszych szkół w Oświęcimiu. To szkoła, w której szanuje się każdego człowieka, kształci umysł i osobowość, uczy jak żyć w zmieniającym się świecie i pielęgnuje wartości nieprzemijające.

Nasza szkoła posiada stały dostęp do Internetu, dwie pracownie informatyczne oraz działające w bibliotece Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, obiekty sportowe, w tym: salę gimnastyczną, boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę, plac do gier sportowych, bieżnię i skocznię, ogrodzone boisko trawiaste do gry w piłkę nożną. Uczniowie otoczeni są opieką wychowawczą w świetlicy szkolnej oraz opieką higieniczno- medyczną.

Miejskie Gimnazjum Nr 3 im. Klementyny Tańskiej-Hoffmanowej w Oświęcimiu za priorytet uznaje wychowanie uczniów w poczuciu odpowiedzialności za własną przyszłość i przyszłość miasta, zdolnych budować społeczeństwo obywatelskie otwarte na potrzeby drugiego człowieka.

Od 2007 roku rozpoczął działanie jeden z pierwszych w Polsce Gimnazjalnych Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży pod patronatem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W gimnazjum młodzież ma możliwość:
 • uczenia się języków obcych:
  • angielskiego
  • niemieckiego
  • francuskiego
 • wyrównywania szans edukacyjnych
 • rozwijania własnych zainteresowań nie tylko sportowych dzięki bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych

Klasa klasyczna z rozszerzonym programem historii sztuki, filozofii i logiki w II klasie
Podstawowym zadaniem wprowadzanej innowacji jest zrozumienie przez młodzież gimnazjalną, że mająca swe korzenie w starożytnej cywilizacji myśl humanistyczna nie jest luksusem intelektualnym tylko dla wybranych, a przeciętne przygotowanie intelektualne jest niezbędne do zrozumienia i odnalezienia swojej drogi życiowej we współczesnym, konsumpcyjnym świecie. Dajemy możliwość rozwijania w uczniach dociekliwości poznawczej, ukierunkowanej na poszukiwanie prawdy, dobra i piękna, szerszego i bardziej otwartego spojrzenia na otaczającą ich rzeczywistość. Filozofia, sztuka stanowią podstawę cywilizacji europejskiej, te same dylematy zaprzątały umysły wielkich starożytnych filozofów jak i nas, ludzi żyjących w XXI wieku.

Klasa obywatelska z poszerzonym programem wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego
Podstawowym zadaniem wprowadzonej innowacji pedagogicznej przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” jest edukacja obywatelska rozumiana jako świadome uczestnictwo obywateli w życiu społeczno-politycznym kraju poprzez znajomość swoich praw i obowiązków, zrozumienie współodpowiedzialności za rozwój swojego regionu – „małej ojczyzny”, a przez to państwa, ukazanie znaczenia aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym i sposobów w jego uczestniczeniu w celu budowania zaufania społecznego do instytucji państwowych i samorządowych.

SPORT W SZKOLE

Od 1999r. w gimnazjum działa Uczniowski Klub Hokejowy, który zrzesza zawodników w kategoriach wiekowych: żaki starsze i młodziki. Drużyny żaków starszych i młodzików rozgrywają mecze w ramach Śląskiej Ligi i corocznie zajmują w niej czołowe miejsca. Na zakończenie sezonu uczestniczą w Mistrzostwach Polski zdobywając medale. Hokeiści osiągają liczne sukcesy w skali kraju, zdobywając tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskie, piłkarze liczą się na arenie wojewódzkiej i międzywojewódzkiej.

1 września 2007r. powstał w naszej szkole Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży (jeden z czterech w Polsce) pod patronatem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w ramach zadania zleconego przez Ministra Sportu ze środków Funduszu rozwoju Kultury Fizycznej. Ośrodek działa w oparciu o umowę zawartą pomiędzy Ministerstwem Sportu i Turystyki w Warszawie a Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie w Warszawie. Prowadzi szkolenie dla młodzieży uzdolnionej sportowo zapewniając wysoko wykwalifikowanych trenerów, bazę szkoleniową wraz z zapleczem socjalnym i żywieniowym.

Uczniowie klas sportowych o profilu piłka nożna w Miejskim Gimnazjum Nr 3 im. Klementyny Tańskiej-Hoffmanowej są członkami Uczniowskiego Klubu Piłki Nożnej Unia Oświęcim, który istnieje od 2003 roku. Zawodnicy rywalizują w najwyższych dla swoich roczników ligach wojewódzkich - trampkarzy oraz juniorów młodszych.

W ciągu kilku lat istnienia UKPN piłkarze odnieśli wiele sukcesów, do których niewątpliwie należy zaliczyć wyszkolenie zawodników - reprezentantów Polski, Małopolski i Śląska.

ZAJECIA POZALEKCYJNE

W szkole oferowane są różnorodne zajęcia dodatkowe:
 • zajęcia sportowe
 • koła zainteresowań
 • koła przedmiotowe
 • doradztwo edukacyjno-zawodowe
 • koło teatralne
 • warsztaty komputerowe
 • zajęcia polonistyczne
 • zajęcia wyrównawcze z przedmiotów humanistycznych
 • wolontariat
 • kawiarenka internetowa

W naszym gimnazjum za priorytet uznajemy wychowanie uczniów w poczuciu odpowiedzialności za własną przyszłość i przyszłość miasta, zdolnych budować społeczeństwo obywatelskie otwarte na potrzeby drugiego człowieka.

Dowodem są:

 • coroczne fora dyskusyjne z udziałem przedstawicieli samorządu lokalnego
 • działalność Młodzieżowego Klubu Wolontariatu "Ośmiu Wspaniałych"

GALERIA


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie