Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Muzyki i Tańca NUTKA Marzena Kunicka

ul. Maksymiliana Kolbe 19/33, 09-100 Płońsk
tel. 723-656-935, 603-864-118
www:   http://www.nutka-szkola.pl
e-mail:   sekretariat@nutka-szkola.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11122 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA MUZYKI I TAŃCA NUTKA

- klasy instrumentalne
- klasy tańca i śpiewu
- klasy wokalu
- klasy teoretyczno - muzyczne

O Nas
Szkoła Muzyki i Tańca "Nutka" w Płońsku powstała w roku szkolnym 2002/2003 (dokładnie 1.09.2002 roku) z inicjatywy Marzeny Kunickiej. Szkoła "Nutka" jest szkołą artystyczną, która kształci dzieci i młodzież w wieku: 5 - 15 lat. Nauka odbywa się w 2 działach: dziecięcym (cykl 6-letni) i młodzieżowym (cykl 4-letni).

Obecnie do "Nutki" uczęszcza 228 uczniów, z czego 100 uczniów uczy się gry na instrumentach takich jak: fortepian, keyboard, akordeon, gitara, skrzypce, perkusja, puzon, saxofon, klarnet, a pozostali uczą się śpiewu i tańca w 8 klasach. 24 uczniów uczy się jednocześnie w dwóch klasach: instrumentalnej oraz tańca i śpiewu.

Szkoła aktywnie włączyła się w życie kulturalne naszego miasta i powiatu, dając bardzo dużo koncertów dla społeczności lokalnej. Była organizatorem wielkiego koncertu charytatywnego „Nutka – Dzieciom” na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Płońsku. Wspólnie z P. Burmistrzem pozyskała sponsorów na ten cel, a niektórzy z nich do dziś wspomagają tę instytucję.

Aktywnie włączyła się w organizację I Zjazdu Miast Bliźniaczych w Płońsku "Eurostrada 2004", pracując przez 3 dni przy organizacji Jarmarku Historycznego i oprawiając muzycznie imprezy sportowe. Efektem tych koncertów jest zaproszenie na 5 dniowy wyjazd do Holandii z koncertami. Dzieci występowały w Płońsku, Nowym Mieście, Sochocinie, Raciążu, Baboszewie i wielu innych miejscowościach.

Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców powstała przy naszej "Nutce" pierwsza w Płońsku fundacja, zarejestrowana 18 maja w sądzie gospodarczym w Warszawie – Fundacja Wspierania Dzieci Uzdolnionych.

Systematyczna, ciężka, wspólna praca – nauczycieli i ich uczniów zaowocowała licznymi nagrodami na festiwalach i konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Działalność tej szkoły poprzedziło przygotowanie wspomnianego już programu , wynikającego z Programu Rozwoju Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku, w którym postawiono za istotne i ważne zagospodarowanie czasu wolnego uczniów.

Głównym celem edukacyjnym działalności szkoły stało się kształtowanie i rozwój muzycznych zdolności i indywidualności ucznia, wykształcenie młodych, ale profesjonalnych muzyków, grających zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową ( w odróżnieniu od Państwowej Szkoły Muzycznej, gdzie dzieci uczą się tylko muzyki klasycznej ), adresowaną do szerokiego odbiorcy.

Szkoła realizuje swe zadania w toku zajęć indywidualnych i zbiorowych. Program opracowałam opierając się na wytycznych Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczących szkół artystycznych. Obejmuje on wszystkie obszary edukacji muzycznej realizowane w szkole. Składa się z części stanowiących elementy programu, dostosowanych do poszczególnych obszarów edukacji muzycznej oraz prowadzonych form pracy.

Zgodnie z regulaminem naszej szkoły na koniec pierwszego semestru oraz na koniec roku szkolnego wszyscy instrumentaliści zdawali egzamin komisyjny, który był podsumowaniem ich pracy. W klasach tańca i śpiewu było to zaliczenie przy nauczycielu, uczącym danego przedmiotu. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej pracy nauczycieli i osiąganych wyników przez uczniów. Cieszy również fakt, że szkoła została dostrzeżona przez władze miasta i środowisko lokalne oraz przedstawicieli prywatnych firm. Wszyscy pomagają w rozwoju szkoły.

Serdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie