Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

ul. Niemodlińska 8 D, 46-073 Chróścina
tel./fax (77) 464-01-14
www:   http://www.zschroscina.eue-mail:   zs_chroscina@wodip.opole.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3330 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka

- przyjazna i serdeczna atmosfera
- grono doświadczonych nauczycieli
- atrakcyjny i skuteczny proces nauczania

GIMNAZJUM

- dba o wszechstronny rozwój ucznia
- atmosfera życzliwości i bezpieczeństwa
- pozytywne środowisko wychowawcze

Regulamin Małego Samorządu Uczniowskiego

W skład Małego Samorządu Uczniowskiego wchodzi trzech uczniów z każdego poziomu nauczania kształcenia zintegrowanego, wybranych na drodze głosowania. Na tydzień przed wyborami kandydaci przygotowują programy wyborcze i umieszczają je na swoich plakatach. Wszyscy chętni zgłaszają swoje kandydatury do opiekuna MSU. Termin zgłoszeń upływa dwa dni przed wyborami. Wszyscy uczniowie oddziału I-III otrzymują po jednej karcie do głosowania i zaznaczają jednego kandydata z każdego poziomu nauczania. Głosy są wrzucane do urny i z końcem dnia liczone. Wyniki głosowania są podawane najdalej dwa dni po wyborach, wtedy też odbywa się przyjęcie nowych członków. Na kolejnym spotkaniu członkowie MSU wybierają przewodniczącego oraz decydują, w których sekcjach chcą działać.

Główne zadania MSU:
  • prowadzenie gazetki ściennej na korytarzu szkoły, zamieszczanie aktualnych informacji związanych z pracą samorządu
  • inicjowanie akcji „ I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”
  • przygotowanie kartek świątecznych dla wszystkich pracowników naszego oddziału
  • pomaganie w pakowaniu i sprzedawaniu pierniczków zdobionych przez uczniów klas I-III
  • prowadzenie POCZTY WALENTYNKOWEJ
  • prowadzenie konkursu na temat IGRZYSK w VANCOUVER
  • prowadzenie konkursu dla DOCIEKLIWYCH
  • przygotowanie i prowadzenie konkurencji podczas dnia sportu dla klas I-III
  • prowadzenie całorocznej akcji „szczęśliwego numerka”

"Rozwijamy się dziś dla jutra"

W Zespole Szkół w Chróścinie realizowane były następujące zadania:

1. W świecie kultury – warsztaty artystyczne w dwóch modułach: rękodzieła artystycznego i Klubu Twórczego Myślenia „Odyseja Umysłu” (wyjazd na zawody rejonowe do Wrocławia i Ogólnopolski Turniej do Gdańska - II miejsce w Polsce w zadaniu „Balsa” zadaniem objętych zostało 24 uczniów,

2. W świecie kultury – warsztaty wokalno – instrumentalne i koncerty w szkole (nauka gry na instrumentach i zajęcia wokalne) oraz trzy dniowe warsztaty wyjazdowe. Zadaniem objętych zostało 20 uczniów.

3. W świecie kultury – pozalekcyjne warsztaty dziennikarskie i filmowo – fotograficzne dla 16 uczniów ZS w Chróścinie – i trzy dniowe warsztaty plenerowe.

4. Od królowej nauk do nauczycielki życia – interdyscyplinarne zajęcia pozalekcyjne rozwijające analityczne i twórcze myślenie z wykorzystaniem ICT

5. Promocja zdrowego stylu życia – 40 uczniów ZS uczestniczyło w pozalekcyjnych zajęciach sportowo – rekreacyjnych (w tym turniejach, zawodach sportowych) i pięciodniowym obozie sportowym w Wiśle. Uczniowie pracowali w 4 grupach PSP dziewczynki i chłopcy i PG dziewczynki i chłopcy.

6. Promocja zdrowego stylu życia – 60 uczniów PSP wzięło udział w pozalekcyjnych zajęciach sportowo – rekreacyjnych kształtujących umiejętność jazdy na łyżwach (3 wyjazdy na lodowisko Toropol w Opolu) i warsztatach kształtujących umiejętność pływania (6 wyjazdów na basen do Brzegu).

"Razem ku przyszłości"

Przez siedem dni zwiedzając region, bawiąc się, pracując na warsztatach, a także zasiadając przy wspólnym stole w polskich domach uczestnicy wymiany integrowali się, poznawali swój język, kulturę oraz nawiązywali przyjaźnie. Młodzież polska, niemiecka i ukraińska mogła poznać się podczas "Święta pieczonego ziemniaka" poprzez współzawodnictwo w zabawach, występy artystyczne, śpiew grupowy poszczególnych ekip oraz wspólne śpiewanie pieśni biesiadnych w trzech językach. Wszyscy odwiedzili stolicę naszego województwa, wybrali się na dwudniową wyprawę do Wrocławia i Karpacza gdzie podziwiali piękno Ogrodu Botanicznego, Panoramy Racławickiej i wrocławskiego Rynku oraz przeżyli prawdziwą górską przygodę w Karkonoszach. Zwiedzili również Sanktuarium, Amfiteatr na Górze Św. Anny i perełkę architektoniczną Opolszczyzny – Zamek w Mosznej. Nasi goście wzięli udział w ceremonii szkolnej pasowania na gimnazjalistę. Organizując spotkanie mieliśmy też na celu kontynuację wymiany międzynarodowej uczniów, integrację młodzieży na płaszczyźnie kulturowej, naukowej oraz wyzwolenie różnych form aktywności twórczej. Nasze oczekiwania wiązały się również z utrwaleniem starych i nawiązaniu nowych znajomości i przyjaźni, jak też stałym przezwyciężaniu stereotypów narodowościowych i etnicznych oraz kształtowaniu właściwych postaw przyszłego społeczeństwa obywatelskiego Europy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie