Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Technikum Leśne w Białowieży

ul. Park Dyrekcyjny 1A, 17-230 Białowieża
tel./fax (85) 681-24-04
www:   http://www.tl.bialowieza.pl
Technikum Leśne na Facebooku
e-mail:   tl@tl.bialowieza.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 15567 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


TECHNIKUM LEŚNE
(4 lata po gimnazjum 5 lat po SP)


Uczniom zamiejscowym oferujemy możliwość zamieszkania w internacie.

 

Szkoła oferuje nieodpłatne kursy:

- drwala - operatora pilarki spalniowej
- prawa jazdy kat. T, B+E
- obsługi żurawi leśnych
- obsługa wózka jezdniowego
- brakarza
- stosowania środków sprzętem naziemnym
- języka rosyjskiego w leśnictwie
  potwierdzony egzaminem TELC

- ICT w leśnictwie potwierdzony
  egzaminem ECCC


Warsztaty wyrównujące dysproporcje w wiedzy z:

- biologii
- języka angielskiego
- języka niemieckiego
- języka rosyjskiego
- matematyki

Wysokie stypendia naukowe
dla uczniów

Technikum Leśne w Białowieży zaprasza do jednego z najlepszych techników w Polsce.
W ogólnopolskim rankingu Perspektywy 2019 uznano nas za "Złotą Szkołę" woj. podlaskiego.

Technikum Leśne w Białowieży jest od 2008 roku szkołą resortową prowadzoną przez Ministra Środowiska. Położona jest w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Szkoła ma bardzo bogate tradycje. 04 czerwca 2016r. Technikum Leśne w Białowieży obchodziło Jubileusz 65–lecia powstania tej placówki. W szkole obowiązuje umundurowanie leśne.

Zapewniamy zdobycie nie tylko zawodu, ale również:
  • dodatkowych umiejętności: strzeleckich, pszczelarskich, gry na sygnałówce myśliwskiej, ornitologicznych
  • zajęcia pozalekcyjne umożliwiające rozwój zainteresowań w wielu dziedzinach: entomologiczne, łowieckie, matematyczne, geograficzne, przedsiębiorczości, językowe, recytatorskie, chór, wokalne, Dyskusyjny Klub Filmowy, wolontariat, Szkolny Klub Europejski, sekcje piłki siatkowej, ręcznej halowej, lekkoatletyka, biegów na orientację, strzelectwa sportowego, zajęciach na symulatorze Harwestera, Forwardera

Uczniom naszej szkoły oferujemy udział w:
  • praktykach zawodowych w Nadleśnictwie
  • stażach wakacyjnych u pracodawców
  • wycieczkach krajoznawczych i zagranicznych
  • konkursach i olimpiadach przedmiotowych (uzyskanie wysokiej lokaty zapewnia indeks wyższej uczelni)

Absolwent otrzymuje wykształcenie ogólne na poziomie liceum ogólnokształcącego i zyskuje tytuł zawodowy technika leśnika oraz posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach.

Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego realizujemy czteroletni projekt "Dzisiaj kompetentny i wykwalifikowany uczeń, jutro innowacyjny i konkurencyjny pracownik", który daje możliwość odbycia płatnych staży przez nauczycieli zawodu oraz uczniów w jednostkach Lasów Państwowych lub innych instytucjach związanych z leśnictwem oraz uzyskanie dodatkowych umiejętności w ramach w/w kursów.

BAZA SZKOŁY

Doskonała baza sprzętowa to wielki atut Technikum Leśnego w Białowieży. Każda z klasopracowni posiada kompleksowe wyposażenie w zakresie audio-video. Bogate zestawy pomocy dydaktycznych w większości przygotowywane przez uczniów są ozdobą korytarzy szkoły oraz pomocą podczas wykładów przedmiotów zawodowych i ogólnych. Bardzo istotnymi pomocami naukowymi są SYMULATORY maszyn leśnych - harvestera, forwardera, i przyczepy samozaładowczej do drewna.
Szkoła dysponuje dobrze wyposażonym zapleczem sportowym. Dla uczniów do dyspozycji oddajemy: strzelnicę do broni pneumatycznej dostosowana do standardów krajowych zawodów strzeleckich oraz multimedialny symulator strzelnicy, dużą salę gimnastyczną, siłownię, boisko do piłki siatkowej, koszykowej, boisko asfaltowe oraz stadion lekkoatletyczny z boiskiem do piłki nożnej.

Dysponujemy bardzo dobrym sprzętem komputerowym. Posiadamy pracownie informatyczne uczące podstaw informatyki oraz Systemu Informatycznego Lasów Państwowych. W szkole działa również sieć komputerowa. Usługi internetowe dostępne są na wszystkich stanowiskach w tym również w internacie, do którego połączenie realizowane jest poprzez łącze światłowodowe. W bibliotece i czytelni działają również Multimedialne Centra Informacyjne.

INTERNAT

Internat położony jest około 200 metrów od budynku szkoły. Zapewnia zakwaterowanie wszystkim uczniom szkoły spoza Białowieży. Dysponuje funkcjonalnie i estetycznie umeblowanymi czteroosobowymi pokojami urządzonymi według upodobań ich mieszkańców.

Budynek internatu składa się z parteru i czterech pięter. Na parterze znajdują się: portiernia, gabinet kierownika, pokój wychowawców, pomieszczenia gospodarczo - administracyjne, stołówka, kawiarnia, aula, siłownia oraz gabinet pielęgniarki, na kolejnych trzech piętrach znajdują się pokoje mieszkalne grup dziewcząt i chłopców, uczących się w Technikum Leśnym w Białowieży.

Ponadto każda kondygnacja internatu posiada sale telewizyjne, sale cichej nauki, kuchnię do indywidualnego przygotowywania posiłków, pralnię na potrzeby mieszkańców, suszarnię odzieży roboczej oraz kompletne węzły higieniczno-sanitarne z natryskami.

Młodzież mieszkająca w internacie ma możliwość bezpłatnego korzystania z bezprzewodowego internetu Wi-Fi za pomocą własnych komputerów przenośnych. W bezpośrednim otoczeniu internatu znajdują się: kort tenisowy, boiska do badmintona oraz boisko do plażowej piłki siatkowej.

Serdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie