Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa

im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lubichowie

ul. Dworcowa 15, 83-240 Lubichowo
tel. (58) 588-52-25 ul. Dworcowa 15
tel. (58) 560-06-19 ul. Ks. Lorenza 8
www:   https://www.psplubichowo.pl
e-mail:   psplubichowo@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 15433 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- opieka pedagoga szkolnego
- nauka języka angielskiego i niemieckiego
- liczne koła zainteresowań
- dbałość o wszechstronny rozwój ucznia
- zajęcia świetlicowe
- prężnie działający Samorząd Uczniowski
- bezpieczna szkoła
- dowozy/odwozy uczniów
- Internetowe Centrum Informacji
  Multimedialnej

"Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka"
Ks. Stefan Kardynał Wyszyński

O SZKOLE

Pierwsza wzmianka o szkole podstawowej w Lubichowie pojawiła się w 1686 roku. Wprawdzie we wsi nie było budynku ani gruntu pod jego budowę, ale zamieszkiwał tu "wędrowny" nauczyciel, który uczył około 250 dzieci. W XVIII wieku szkoła w Lubichowie istniała, ale nauka w niej odbywała się nieregularnie z powodu braku nauczyciela. Stopniowo rozwijać się zaczęła dopiero pod panowaniem pruskim. Intensywny rozwój szkoły nastąpił w II połowie XIX wieku. W 1873 roku dla celów szkolnych oddano murowany budynek przy ulicy Zblewskiej, w którym do dnia dzisiejszego odbywają się zajęcia szkolne. Wówczas w Lubichowie istniały jednocześnie dwie szkoły: katolicka i ewangelicka. Wkrótce szkoły te uległy połączeniu, gdyż w 1882 istnieje już tylko jedna szkoła. Wzrost liczby mieszkańców zmusił władze szkolne do rozbudowy bazy lokalowej szkoły. W 1904 roku wybudowano czterokondygnacyjny budynek przy dzisiejszej ulicy Dworcowej. Obiekt ten służy oświacie do dzisiaj. 21 czerwca 2018 roku to szczególny dzień, który zapisał się w historii Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie. W tym dniu uroczyście pożegnano się z budynkiem mieszczącym się przy ulicy Zblewskiej 30, który od roku 1873 pełnił funkcję tzw. „małej szkoły”. Z dniem 2 lipca 2018 r. budynek szkoły przy ul. Zblewskiej 30 został przekazany Publicznemu Przedszkolu w Lubichowie.

ŚWIETLICA

Działalność naszej świetlicy jest ważnym elementem systemu wychowawczego szkoły. Staramy się ją tak organizować, aby świetlica stała się uczniom bliska, aby dobrze się w niej czuli, by przebywanie w świetlicy nie było dla nich zbyt ciężkie. W czasie pobytu w świetlicy powinien się, więc znaleźć czas na swobodną zabawę, na odrabianie lekcji, zabawy na świeżym powietrzu, na czynności higieniczne i posiłki, a także na zajęcia wynikające z programu i planu pracy świetlicy. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrażanie dzieci do przestrzegania przyjętych w świetlicy zasad zachowania się. Ważne jest także wyrabianie umiejętności nawiązywania poprawnych kontaktów interpersonalnych, ćwiczenie umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych oraz panowania nad emocjami.BIBLIOTEKA

Biblioteka szkolna jest jedną z pracowni szkolnych i głównym ośrodkiem informacji. Gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory biblioteczne. Uczestniczy w realizacji podstawowych zadań szkoły. Wspomaga realizację programów nauczania i wychowania, edukację kulturalną i informacyjną oraz służy ustawicznemu kształceniu nauczycieli.

Zadaniem biblioteki jest wprowadzanie uczniów w świat literatury, ugruntowanie ich zainteresowań czytelniczych oraz wyposażenie w kompetencje czytelnicze potrzebne do krytycznego odbioru utworów literackich i innych tekstów kultury. A także podejmuje działania mające na celu rozbudzanie u uczniów zamiłowania do czytania oraz sprzyjające zwiększeniu aktywności czytelniczej. Organizuje zajęcia biblioteczne, akcje i przedsięwzięcia czytelnicze, wystawy, konkursy, kiermasze książek, spotkania autorskie, wyjazdy do kina, teatru i wycieczki edukacyjne. Uczestniczy w turniejach bibliotecznych poza szkołą.

W bibliotece szkolnej działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej /ICIM/. ICIM służy głównie uczniom, a także nauczycielom i innym pracownikom szkoły jako źródło wiedzy i informacji. Można korzystać z Internetu i zainstalowanych programów multimedialnych oraz z drukarko-kserokopiarki wyłącznie w celach edukacyjnych. ICIM czynne jest w godzinach pracy biblioteki, a jego opiekunem jest nauczyciel bibliotekarz.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska


ZAJĘCIA DODATKOWE:

  • zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze
  • gimnastyka korekcyjna
  • zajęcia korekcyjne-kompensacyjno
  • zajęcia rewalidacyjne
  • terapia pedagogiczna
  • zajęcia logopedyczne
  • spotkania pozalekcyjne
  • zespół "Lubichowskie Kociewiaki"


Serdecznie Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie