Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
I Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego

ul. Polanki 11, 80-308 Gdańsk
tel. (058) 552-43-61
www:   http://www.polanki11.edu.ple-mail:   polanki11.sto@neostrada.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9037 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- zajęcia świetlicowe
- opieka logopedy
- redakcja gazetki szkolnej
- bogara oferta zajęć pozalekcyjnych
- grono doświadczonych nauczycieli

GIMNAZJUM

- biblioteka szkolna
- terapia pedagogiczna
- aktywne metody nauczania
- dwa języki obce: angielski, niemiecki
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna


"Nie ma miłości bez poszanowania,
to znaczy bez traktowania człowieka,
jako niepowtarzalnej indywidualności,
bez brania go takim, jaki jest."

Erich Fromm

Koncepcja edukacyjna

Pragniemy wychować człowieka

 • kochającego świat i ludzi,
 • rozumiejącego znaczenie życia własnego i innych ludzi,
 • otwartego na świat i zjednoczonego z nim.

Powyższe założenia realizujemy w obszarze kształcenia, wychowania i opieki, kierując się następującymi zasadami:

 1. Dziecko jest podmiotem procesu edukacyjnego i stanowi centrum zainteresowania.
 2. Wyrazem podmiotowości dziecka jest aktywność twórcza, pozwalająca na samo- realizację i samourzeczywistnienia jego Osoby.

  "Dziecko w swym nieustannym dążeniu do podboju świata, wypowiada się właściwymi sobie środkami - malarstwem, muzyką, tańcem, poezją, majsterkowaniem, badaniem zjawisk, hodowlą..." Celestyn Freinet

 3. Umożliwiamy te wypowiedzi, tworzymy warunki pozwalające ujawnić się zdolnościom oraz klimat do działania twórczego wszystkich dzieci. Każde bowiem dziecko, bez względu na swoje zdolności, kiedy tworzy jest szczęśliwe, radosne i rozwija się.
 4. Nadrzędną wartością i głównym celem pracy szkoły jest rozwój dziecka. Dziecko to całość intelektualno - emocjonalno - fizyczna, zatem rozwój dotyczy tej całości. Wspomaganiem rozwoju jest uzmysłowianie możliwości dziecku.
 5. Podstawowa formą organizacyjną pracy szkolnej w pierwszym etapie edukacji jest "dzień aktywności", a nie lekcja. Przyjmuje się całościową, integrującą poszczególne dziedziny wiedzy oraz formy aktywności koncepcję organizacyjną.
 6. Ocena szkolna jest opisowa i zawiera charakterystykę postępów i osiągnięć dziecka. Uwzględnia też porównanie ich postępów i osiągnięć wcześniejszych.
 7. Nauczyciel zna indywidualny tok rozwoju swoich uczniów. Poprzez typy twórczości własnej i własnej aktywności oferuje dzieciom atrakcyjne, a zatem efektywne działania edukacyjne.
 8. Rodzice stanowią naturalną część społeczności szkolnej.
 9. W wychowaniu dzieci opieramy się na następujących wartościach: szacunek dla innych, otwartość, uczciwość, akceptacja własnej osoby, przyjaźń, odpowiedzialność i samodzielność

Istniejemy po to, aby w atmosferze miłości, mądrości i poszanowania wolności towarzyszyć uczniom na drodze do poznania i spełnienia siebie. Wspólnie z rodzicami wprowadzamy ich w mądre i odpowiedzialne życie. Jesteśmy świadomi naszej wartości, skuteczności i czerpiemy z tego satysfakcję.

O szkole

 • realizujemy autorskie programy zajęć szkolnych.
 • podejmujemy szereg inicjatyw w ramach edukacji społecznej. Główne z nich to: organizacja corocznego festynu w ZOO na cele dobroczynne, coroczne wyjazdy integracyjne z dziećmi przewlekle chorymi i wyjazdy z dziećmi niepełnosprawnymi, dwa razy w roku koncerty charytatywne, aukcje, imprezy, koncerty, wydawnictwa m. in. na rzecz fundacji Rodzina Nadziei, dzieci chorych na białaczkę, ubogich rodzin, schronisk dla zwierząt, poszkodowanych w powodzi (Polska, Czechy).
 • budynek jest dozorowany. Wejście do szkoły i ruch gości w gmachu są kontrolowane. Dyżury nauczycieli odbywają się w szkole i na podwórku.
 • stale współpracujemy z Kolegium Języków Obcych oraz Uniwersytetem Gdańskim w ramach organizacji śródrocznych i ciągłych praktyk studenckich oraz programowo- współtworzymy projekty edukacyjne oraz współorganizujemy konferencje naukowo-metodyczne.
 • realizujemy projekty międzynarodowe: Eurochild, Białoruś, obozy integracyjne w Danii oraz ogólnopolskie: Szkoła z klasą, Szkoła przyjazna dziecku z dysleksją, Ślady przeszłości, Sprawiedliwy wśród narodów świata.
 • Wszyscy uczniowie z dysleksją otrzymują pomoc w postaci indywidualnej i grupowej terapii pedagogicznej, dodatkowych zajęć wspomagających z poszczególnych przedmiotów, ponadto wsparcia przez nauczyciela na zajęciach, konsultacji z nauczycielami przedmiotowymi, indywidualizacji nauczania.
 • wspólnie z rodzicami wypracowaliśmy wiele tradycji szkolnych, w których uczestniczą wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele, także na etapie przygotowań. Są to m.in. Koncert Opłatkowy- wspólna wigilia, Koncert Św. Franciszka, Dzień Rodziny, Złota i Zielona szkoła - wyjazdy całej społeczności szkolnej, Tydzień Integracyjny, Mikołajki, Festyn Charytatywny w ZOO, imprezy sportowe - Biegi Oliwskie, Igrzyska Wspólnoty Dziecięcej.
 • oferujemy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych

Galeria


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie