Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Specjalnych

ul. Młodzieżowa 11A, 09-100 Płońsk
tel./fax (23) 662-66-15
www:   http://zss.lcs.net.ple-mail:   sekretariat@zssplonsk.neostrada.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5817 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

- klasy IV-VI dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi
- klimat życzliwości i akceptacji
- pozytywne środowisko wychowawcze
- rozwija aktywność poznawczą i twórczą
- zajęcia świetlicowe
 

GIMNAZJUM SPECJALNE

- klasy I-III dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz zespoły rewalidacyjno-wychowawcze dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim
- pomoc logopedy
- opieka pedagoga szkolnego
- zapewnia różnorodne formy pracy
- biblioteka szkolna klasy

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA SPECJALNA

- zapewnia pełną i rzetelną wiedzę
- dobre przygotowanie do zawodu
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna

Nasza szkoła

Nasza Szkoła nasza służy wszechstronnemu rozwojowi każdego ucznia, zapewnia warunki niezbędne do jego realizacji oraz umożliwia zdobycie atrakcyjnego zawodu i zapewnia perspektywy na przyszłość.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia. Oferujemy uczniom możliwość uczestnictwa w licznych zajęciach dodatkowych

Obecny zespół pedagogiczny, pragnie z zapałem kontynuować pracę i idee prekursorów pedagogiki specjalnej i pionierów szkolnictwa specjalnego w Płońsku. Chcemy z pasją pracować dla dobra dzieci pokrzywdzonych, biednych i upośledzonych. Cel, który nam przyświeca - wszechstronny rozwój naszych wychowanków - będziemy realizować i przekazywać z gorącymi sercami, otwartymi głowami i uśmiechem na ustach.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie.

Gimnazjum Specjalne

Oferujemy uczniom szeroki zakres zajęć terapeutycznych:
 • korekcyjno-kompensacyjne - na tych zajęciach w łatwy i przystępny sposób dzieci usprawniają swoje umiejętności z zakresu koordynacji wzrokowo-ruchowej, percepcji, analizy wzrokowo-słuchowej; bogacą zasób słownictwa, uczą się samodzielnej pracy, kształtują sprawność manualną
 • dydaktyczno-wyrównawcze - podczas zajęć uczniowie mają szansę uzupełnić zakres swojej wiedzy z poszczególnych przedmiotów, doskonalić umiejętności szkolne, które sprawiają im największe trudności
 • gimnastyka korekcyjna - są to zajęcia, których celem jest uaktywnienie narządów ruchu oraz układów krążeniowego i oddechowego; dzieci wyrabiają sobie nawyk właściwej postawy ciała i stopniowo uzyskują prawidłowy zakres ruchów w stawach oraz odpowiednią długość i siłę poszczególnych grup mięśniowych
 • logopedia - Szkoła posiada nowocześnie wyposażony gabinet logopedyczny; do dyspozycji uczniów jest komputer z profesjonalnym oprogramowaniem logopedycznym i wiele innych atrakcyjnych pomocy dydaktycznych; podczas zajęć uczniowie pracują pod okiem logopedy nad pokonywaniem problemów związanych z mową czynną i bierną, mówioną i pisaną; istnieje również możliwość wykonania przesiewowych badań słuchu i wzroku komputerowymi programami "Słyszę" i "Widzę"
 • terapia SAPL (stymulacja audio-psycho-lingwistyczna) metodą Tomatisa - jest metodą usprawniania czynnego słuchania; najczęstsze zastosowania tej metody w przypadku dzieci to: zaburzenia mowy, zaburzenia głosu, dysleksja oraz trudności szkolne, zaburzenia koncentracji, autyzm
 • zajęcia socjoterapeutyczne - mają na celu naukę prawidłowego wyrażania przez uczniów własnych emocji, zapewnienie możliwości realizacji własnych celów oraz rozmowy w gronie przyjaciół

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna

Uczniowie zawodów malarz-tapeciarz oraz mechanik pojazdów samochodowych odbywają praktyki zawodowe w zakładach pracy, w których zatrudnieni są jako młodociani pracownicy (pod warunkiem, że nie ukończyli 18 roku życia, w chwili rozpoczynania nauki w szkole zawodowej). Ich praca jest wynagradzana zgodnie z zasadami Kodeksu Pracy w tym zakresie.

Uczniowie zawodów krawiec, kucharz małej gastronomii, stolarz odbywają praktyki zawodowe w warsztatach szkolnych Centrum Kształcenia Praktycznego w Płońsku.

Absolwenci naszej szko?y zawodowej przystępują do egzaminu zawodowego, potwierdzającego kwalifikacje i uzyskują tytuł robotnika wykwalifikowanego.

Dla uczniów dojeżdżających z dalszych miejscowości istnieje możliwość zakwaterowania w internacie.

Baza dydaktyczna szkoły

Wszyscy uczniowie ZSS w Płońsku korzystają z nowo wyremontowanych sal: gimnastycznej, korekcyjnej, komputerowej, terapii pedagogicznej oraz z Multimedialnego Centrum Bibliotecznego.

Na wyposażeniu szkoły znajduje się szereg nowoczesnych pomocy dydaktycznych do kształtowania umiejętności i przyswajania pojęć z zakresu:
 • gramatyki i ortografii
 • podstaw arytmetyki i geometrii
 • historii i geografii
 • przyrody i środowiska
 • higieny i budowy ciała człowieka
 • bezpieczeństwa ruchu drogowego

Pomoce te pomagają w kształtowaniu umiejętności rozpoznawania symboli graficznych, wyobraźni przestrzennej, zdolności manualnych i plastycznych, poczucia estetyki i czasu.

W zakresie wiedzy ogólnej dysponujemy zestawami do nauki fizyki, techniki i chemii oraz przedmiotów zawodowych, modelami do nauki anatomii, botaniki i zoologii.

Uczniowie na zajęciach lekcyjnych korzystają z nowoczesnych urządzeń audiowizualnych i środków optycznych (mikroskopy, kamery przybliżające) oraz programów multimedialnych i sieci internetowej (w pracowni komputerowej).

Uczniowie szkoły zawodowej korzystają z tematycznych pracowni technologii. Np. pracownia mechaników pojazdów samochodowych dysponuje przekrojami nowoczesnych silników spalinowych oraz "prawdziwymi" silnikami, które można demontować i składać, a także modelami układów kierowniczych, jezdnych itp. Istnieją też bogate zbiory filmowe.

Turnus rehabilitacyjny

Jednym z bardziej atrakcyjnych wydarzeń, w życiu uczniów naszej szkoły jest możliwość uczestniczenia w corocznym, dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym organizowanym w specjalistycznych ośrodkach w Niechorzu (nad Bałtykiem) i w Zakopanem. W programie takiego turnusu, znajdują się zabiegi rehabilitacyjne - odpowiednio do schorzeń, wycieczki krajowe i zagraniczne oraz bogata oferta edukacyjno-kulturalna.

Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie