Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Cech Rzemiosł Różnych

ul. Szaflarska 9, 34-400 Nowy Targ
tel. (018) 266-20-71
www:   http://www.cechnowytarg.pl
e-mail:   sekretariat@cech.nowytarg.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10024 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

UZUPEŁNIAJĄCE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
dla Dorosłych


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA


KURSY
Cech Rzemiosł Różnych z siedzibą w Nowym Targu przy ul.Szaflarska 9, jako dobrowolny związek pracodawców jest samorządną społeczno-zawodową i gospodarczą organizacją rzemiosła. Zrzesza rzemieślników, przedsiębiorców, kupców i transportowców samochodów osobowych i towarowych. Cech posiada osobowość prawną. Działa na podstawie ustawy o rzemiośle oraz statutu cechu. Prowadzi działalność na terenie województwa małopolskiego i jest członkiem Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie na zasadzie dobrowolności. Zadaniem cechu jest utrwalenie więzi środowiskowych, postaw zgodnych z zasadami etyki i godności zawodu, a także prowadzenie na rzecz członków działalności społeczno-organizacyjnej, kulturalnej, oświatowej i gospodarczej, a także reprezentowanie członków wobec organów administracji i sądów.

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Targu

(2 -letnie na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej)

Liceum uzupełniające jest 2-letnią szkołą ogólnokształcącą, niepubliczną, przeznaczoną dla absolwentów szkoły zawodowej, której zadaniem jest uzupełnienie wykształcenia ucznia do poziomu średniego, a w szczególności przygotowanie go do egzaminu maturalnego.
Liceum uzupełniające stanowi element gwarantujący pełną drożność systemu edukacyjnego od szkoły podstawowej do studiów wyższych. Szkoła ta ułatwia wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
Absolwent tej szkoły ma więc taką samą możliwość kontynuowania kształcenia, w tym podjęcia studiów wyższych, jak absolwenci np. liceum profilowanego. Dlatego zabezpieczono w planach nauczania odpowiednią (taką samą jak w liceum profilowanym) liczbę godzin na realizację przedmiotów akademickich. Około 85% całkowitej liczby godzin będzie wykorzystywane na kształcenie w obrębie obowiązującego kanonu kształcenia ogólnego, zaś około 15% zostanie przeznaczone na kształcenie fakultatywne przygotowujące do matury.
W zakresie zajęć wymienionych w ramowym planie nauczania obowiązują podstawy programowe analogiczne do podstaw dla liceum profilowanego. Opracowane w oparciu o nie programy nauczania uwzględniają skrócony okres nauczania i są dostosowane do kształcenia osób dorosłych. Nie wprowadza się drugiego języka obcego, którego nauczanie w okresie dwuletnim nie jest zasadne. Po ukończeniu szkoły uzyskuje się wykształcenie średnie, z możliwością przystąpienia do egzaminu maturalnego. Wykształcenie daje możliwość kontynuowania nauki w wybranych wyższych uczelniach, lub w celu zdobycia określonego zawodu w Policealnym Studium Zawodowym.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Targu jest placówką niepubliczną prowadzoną przez Cech Rzemiosł Różnych w Nowym Targu. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. Szkoła kształci we wszystkich specjalnościach zgodnie z klasyfikacją zawodów MEN. Kształcenie odbywa się w systemie dwuletnim i trzyletnim. Zajęcia szkolne odbywają się w Szkole Podstawowej nr.2 w Nowym Targu. Po ukończeniu Szkoły Zawodowej można podjąć naukę w Technikum Uzupełniającym o dowolnym kierunku, lub Liceum Uzupełniającym. Szkoła prowadzi klasy dla uczniów pobierających praktykę zawodową u pracodawcy (pracownicy młodociani). W szkole prowadzona jest nauka języka niemieckiego. Posiadamy własną nowocześnie wyposażoną pracownię komputerową z całodobowym nieograniczonym dostępem do Internetu. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na sali gimnastycznej i pełnowymiarowych boiskach szkolnych Zajęcia w szkole odbywają się od godzin południowych i są dostosowane czasowo do rozkładu jazdy autobusów i busów.

Gwarantujemy:

  1. Wysoki poziom nauczania.
  2. Naukę języka obcego na wysokim poziomie.
  3. Dobrą współpracę z pracodawcami. Bardzo dobre relacje z rodzicami.
  4. Miłą atmosferę nauki.
  5. Kadrę nauczycielską o wysokim stopniu profesjonalizmu.

Rzemieślnicze Centrum Szkolenia Zawodowego

Organizuje kursy:

  1. pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, zakończony egzaminem i wydaniem stosownego zaświadczenia
  2. sprzedawcy, egzaminy na tytuł robotnika wykwalifikowanego i mistrza w zawodzie sprzedawca
  3. przygotowawcze do egzaminów czeladniczych we wszystkich zawodach
  4. okresowe w zakresie BHP dla pracodawców i pracowników
Gwarantujemy
  1. Wysoko wykwalifikowaną kadrę wykładowców z długoletnią praktyką zawodową.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie