Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Diagnoza sytuacji wychowawczej

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6884 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 Analiza "mapy problemów wychowawczych klasy"

Zespół klasowy ma w moim gimnazjum stworzone prawidłowe warunki do efektywnego uczenia się.Przeszkadza im najbardziej stres, więc na zajęciach z wychowawcą przeprowadziłam ćwiczenia, których celem jest kontrola stresu i opanowanie technik relaksacyjnych.
Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili tego rodzaju zajęcia.30% klasy odczuwa barierę w komunikacji między nauczycielami i uczniami, co może być spowodowane dużą nieśmiałością moich uczniów.
ROZWIJANIE UMIEJĘTNOŚCI WSPÓŁŻYCIA I WSPÓŁPRACY Z INNYMI
Analizując sytuację w mojej klasie 30% uczniów nie identyfikuje się z zespołem,odczuwają brak oparcia w kolegach i doznawanie szykan.Sądzę, że jest to spowodowane dużym zróżnicowaniem emocjonalnego rozwoju moich wychowanków.Tylko nieliczni stworzyli w sobie poczucie własnej wartości.Większa część dojrzewa wolniej i być może czasami czuje się nie akceptowana w pełni.
WPROWADZENIE W ŚWIAT WARTOŚCI I NORM
Wśród moich wychowanków tylko 1 nie czuje oparcia w rodzicach,pozostali wiedzą, że mogą na nich zawsze liczyć.Mimo, że nie zgadzają się z ich decyzjami i osądam, wiedzą, że wypływa to z troski o nich i to rozumieją.Wśród nauczycieli mają takich,którzy są wielkim autorytetem i służą im zawsze w sytuacjach problemowych.Najbardziej cenne dla mnie jest to, że 20 z 29 ankietowanych czuje do mnie przyjazny stosunek.Martwi natomiast,że aż 2 uczniów zna osobiście ludzi rozprowadzających narkotyki.
ZADANIA DLA WYCHOWAWCY
1.kontynuować zajęcia korygujące stres
2.prowadzić zajęcia integrujące zespół z uwzględnieniem agresji słownej i fizycznej
3.wskazywać i omawiać oddziaływania zachodzące w relacji n-u,analizować zachowania w różnych sytuacjach
4.stwarzać możliwość wypowiedzi w formie ankiet
5.prowadzić zajęcia z profilaktyki uzależnień
6.uświadamiać rodzicom problemy,służyć im pomocą w doborze fachowej literatury,mobilizować do szczerych rozmów z własnymi dziećmi
7.własnym przykładem podpowiadać sposoby rozwiązywania problemów


Jadwiga Skorek


Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie