Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Dziecko poza rozkładem zajęć rodziców

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1718 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 Pewnego dnia, byłam świadkiem dialogu prowadzonego w grupie sześciolatków.Chłopiec z dobrze sytuowanej, pełnej rodziny żalił się do rówieśników:

- Wam to dobrze, macie mamę i tatę....
- Przecież ty też masz rodziców - padła odpowiedź.
- No tak, ale kiedy rano wstajemy z bratem, to oni już są w pracy, a jak z niej wracają, to my już śpimy.Mamy tylko opiekunkę, ja jeszcze przedszkole, a brat szkołę.Bardzo chciałbym mieć także rodziców, czasem mam im tyle do powiedzenia. Szkoda że nigdy nie mieszczę się w ich rozkładzie zajęć.....

Problem wydaje się być bagatelny, a dla samych rodziców może nawet nieistniejący, bo przecież oni oboje ciężko pracują, żeby ich dzieciom niczego nie zabrakło.Pokój wypełniony drogimi zabawkami, komputer, wspaniałe rowery i kieszonkowe. Czy tak wyposażone dzieci powinny mieć poczucie krzywdy? Rodzice, których stać na wiele, są pochłonięci ciągłym staraniem, by zostać jeszcze bogatszymi niż są i w konsekwencji zamiast dać dziecku siebie, w zamian zasypują je przeróżnymi drogimi przedmiotami, a obdarowany mały człowiek dorasta z wizją kompletnie zniekształconej hierarchii wartości. Zaspokajanie wyłącznie materialnych marzeń i potrzeb swoich pociech, to niestety tylko marny falsyfikat prawdziwego obrazu miłości rodzicielskiej. Zdalnie sterowany samochód, markowe ciuchy czy nawet drogi sprzęt DVD, nigdy nie wypełnią uczuciowej luki wywołanej brakiem emocjonalnego kontaktu z matką i ojcem. Kosztowne gadżety dla dzieci, to jedynie sposób na wygłuszenie rodzicielskich wyrzutów sumienia, natomiast marna to recepta na stłumienie tęsknoty małego serca, które potrzebuje po prostu spontanicznego zainteresowania swoją osobą, wspólnej zabawy, dialogu, całusa na dobranoc, czyli zwyczajnej obecności. Taka obecnośc może zaistnieć nie przez materialny, a wyłącznie praktyczny wymiar tak łatwo wypowiadanego słowa KOCHAM. Oryginał obrazu rodzicielskiej miłości, to kochanie mądre i przemyślane, dające dziecku poczucie bezpieczeństwa, budujące jego wiarę w niezawodność i właściwie postrzegany autorytet rodziców.
Kochani Rodzice!!! Może warto zweryfikować swój rozkład zajęć i dużymi literami umieścić w nim hasło DZIECKO! W ankietach dotyczących informacji o dziecku, na pytanie: Ile czasu dziennie poświęcasz synowi/córce, rodzice najczęsciej odpowiadają, że kilka godzin. Czy to możliwe w zabieganej codzienności naszych czasów? Lepiej żeby była to jedna godzina, a może nawet pół, ale niech to będzie frament dnia faktycznie, szczerze oddany dziecku, jego potrzebom, przeżyciom, problemom i oczekiwaniom. Wychowywanie i miłość to dwa nierozerwalne ogniwa które w żadnym wypadku nie mogą działać okazjonalnie, lecz powinny być trwale wpisane w codzienność rodzinnego życia. Nie serwujmy maluchom karykatury miłości i zamiast opakowania, które stanowi już sam fakt posiadania rodziców, podarujmy im całe bogactwo wnętrza, bo to może zagwarantować, że nasze dzieci dziedzicząc umiejętność mądrego kochania, na pierwszym miejscu dorosłego rozkładu zajęć umieszczą właśnie swoją córkę i syna zapewniając im to, co najcenniejsze - po prostu siebie.

napisała Iwona Kropidłowska-Glink

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie