Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Pasowanie na ucznia

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 757 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 

Dziecko wstępując po raz pierwszy w mury szkoły jest pewne obaw i niepewności, co do tego jak będzie funkcjonować w nowym środowisku, wśród swoich nowych kolegów i koleżanek, wśród nowych nauczycieli i pracowników obsługi szkoły. Obawy te ustępują, gdy w atmosferze przyjaźni i życzliwości mały człowiek,, wrasta ’’w grono nowych kolegów, poznaje nowych nauczycieli i innych pracowników szkoły, małymi cegiełkami buduje do nich zaufanie. To, co było nowe i pełne obaw staje się pomału znane, przyjazne i wręcz nieodzowne w codziennym życiu. Dziecko nabiera odwagi i pewności siebie. Staje się uczniem szkoły, która jeszcze niedawno była dla niego czymś obcym.
Zwyczajem stało się, że uczniowie pierwszej klasy naszej szkoły po kilku tygodniach pobytu w jej murach obchodzą uroczyste pasowanie na ucznia. Uroczystość mojej klasy odbyła się 31.10.2002 r. Akt ten, którego dokonuje dyrektor szkoły jest symbolicznym przyjęciem nowego ucznia w społeczność uczniowską szkoły.
Zanim uczniowie klasy pierwszej przyjmą z rąk dyrektora akt pasowania, starają się udowodnić, że w pełni zasłużyli na tytuł ucznia swojej szkoły poprzez przedstawienie części artystycznej. Tegoroczni pierwszacy przygotowali montaż wierszy, piosenek i scenek dramowych. Scenariusz z przebiegu całego występu zamieszczam w niniejszej pracy.
Po poczęstunku, gdy starsi koledzy z wychowawczyniami rozeszli się do klas a zaproszeni goście do domów zorganizowałam partnerskie spotkanie, w którym wzięli udział rodzice i moje pierwszaczki. Omówiłam pokrótce postępy dzieci w nauce i zachowaniu. Rodzice przedstawili swoje oczekiwania i obawy względem swoich pociech i mnie. Wysłuchaliśmy również opinii dzieci na temat tego, co chciałyby dodatkowo zrobić w czasie zajęć i po zajęciach.

Oczywiście pierwszym postulatem dzieci było organizowanie wycieczek. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, za zgodą dyrekcji szkoły i rodziców wychowawczynie zorganizowały wyjazd do Urzędu Gminy w Niechlowie oraz odwiedziny skansenu w Żuchlowie (22 listopad 2002). Sprawozdania z wycieczek znajdują się w innym miejscu dokumentacji.
Dzieci obiecały też, że będą brały aktywny udział w apelach i uroczystościach organizowanych w szkole. Następnym ważnym i doniosłym sprawdzianem ich umiejętności będą JASEŁKA. Przygotujemy je wspólnie ze starszymi kolegami i przedstawimy podczas spotkania opłatkowego w grudniu. Natomiast w marcu przygotujemy apel z okazji DNIA WIOSNY.
Rodzice zobowiązali się, że będą pomagać swoim pociechom np. w przygotowaniu strojów na uroczystości i apele, czy w pracach plastycznych na konkursy. Spotkanie partnerskie przebiegało w bardzo miłej i twórczej atmosferze.

Sprawozdanie napisała wychowawczyni
mgr Małgorzata Fabijańczyk-
nauczyciel Szkoły Filialnej w Szaszorowicach

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie