Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Ozdoby choinkowe

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 739 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie II


Ośrodek tematyczny:
W świątecznym nastroju


Temat dnia:
Ozdoby choinkowe

Zapis w dzienniku:
Swobodne wypowiedzi na temat przygotowań świątecznych. Nastrój wiersza J. Ficowskiego pt.: „Przed Gwiazdką”. Redagowanie i zapisywanie zdań związanych ze zwyczajami świątecznymi. Nauka kolędy pt.: „Lulajże Jezuniu”. Utrwalenie kolejności wykonywania działań matematycznych. Bombka świąteczna-projekt techniką collage.

Cele ogólne:
· doskonalenie techniki interpretacji utworów poetyckich
· kształtowanie umiejętności wyrażania własnych opinii i uczuć
· rozwijanie umiejętności tworzenia nastrojów
· wdrażanie do poprawnego stosowania zasady kolejności wykonywania działań matematycznych
· poznanie tekstu i linii melodycznej kolędy „Lulajże Jezuniu”

Cele operacyjne:
Uczeń:
· potrafi samodzielnie rozwiązać działania matematyczne i rozszyfrować hasło
· rozumie, że sens świąt nie polega jedynie na otrzymywaniu prezentów
· słucha ze zrozumieniem utwory poetyckie
· umie zamknąć myśl w formie zdania
· potrafi rozwinąć proste zdania
· przyswaja tekst i melodię słuchanych utworów
· potrafi napisać samodzielnie tekst życzeń
· próbuje uruchomić swoją dziecięcą wyobraźnię i wykorzystać ją w twórczości plastycznej
· wykonuje pracę plastyczną zachowując ład i porządek na stanowisku pracy
· stara się wczuć w panujący nastrój

Metody wg W. Okonia:
· grupa metod asymilacji wiedzy (pogadanka, praca z tekstem literackim i kartą pracy)
· grupa metod praktycznych (metoda ćwiczeń)
· grupa metod waloryzacyjnych (ekspresja plastyczna, muzyczna)

Formy pracy:
· zbiorowa jednolita
· indywidualna jednolita

Zasady:
· świadomego i aktywnego uczestnictwa w procesie nauczania
· trwałości zdobytej wiedzy
· systematyczności
· przystępności
· poglądowości
· wiązania teorii z praktyką

Środki dydaktyczne:
Podręcznik „Wesoła szkoła”, karty pracy, kaseta z kolędą, model choinki w formie plakatu, kartonowe bombki, zdania na kartonie, świecznik, stroik świąteczny


TOK ZAJĘĆ

1. Zabawa w kręgu wprowadzająca do zajęć
2. Rachunek pamięciowy
3. Rozwiązanie karty pracy z matematyki i rozszyfrowanie hasła
4. Wypowiedzi dzieci na temat przygotowań do świąt
5. Wysłuchanie wiersza
6. Analiza utworu i określenie nastroju
7. Rozmowa z dziećmi na temat zwyczajów związanych ze świętami
8. Rozwijanie oraz ustalanie logicznej kolejności zdań
9. Zapis zdań do zeszytu
10. Gimnastyka śródlekcyjna
11. Wysłuchanie i nauka kolędy „Lulajże Jezuniu”
12. Samodzielne redagowanie życzeń na święta
13. Zawieszenie bombek z życzeniami na modelu choinki
14. Praca plastyczna-wyklejanka techniką college
15. Podsumowanie zajęć i zadanie pracy domowej


mgr Wiesława Kaliszak

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie