Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Bryły wokół nas

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2611 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 

Praca z uczniami gimnazjum na lekcjach matematyki nie zawsze przynosi oczekiwane przez nauczyciela efekty. W tym roku szkolnym (2004/2005) uczę cztery klasy trzecie gimnazjalne. Znamy się już dobrze, od klasy pierwszej gimnazjum i wiem co im sprawia w pracy największą satysfakcję. Jak wszystkim uczniom radość uczniów widać po aktywnym i twórczym działaniu, które doprowadza do zauważenia przydatności w życiu codziennym zdobywanej wiedzy. Również wspólnie spędzony czas nad wykonywanym zadaniem, wymiana poglądów i doświadczeń.

Projekt edukacyjny ,,Bryły wokół nas''
We wrześniu zaplanowałam uczniom klas trzecich projekt edukacyjny
pt. „Bryły wokół nas”. Każda klasa została podzielona na zespoły i każdy zespół otrzymał instrukcję do pracy. Uczniowie w zespołach opracowali temat i cel swojej prezentacji, formę pracy, rozdzielili między sobą zadania, zawarli własny kontrakt.
Tak postawione zadania rozwijały wśród uczniów twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną, inicjatywę. Wymagały pozytywnej postawy wobec członków zespołu, mobilizowały do odpowiedzialności. Dawały równe szanse nawet tym, którzy nie przepadają za lekcjami matematyki. W ramach projektu mogli wykonać prace praktyczne związane z matematyką. Podczas wykonywanej pracy w ramach projektu uczniowie włączali kilka zmysłów, dzięki czemu umiejętności mogły zostać lepiej utrwalone i przyswojone. Wykonanie projektu pomogło uczniom lepiej przyswoić i utrwalić pojęcia związane z geometrią, a w szczególności z bryłami, stosować wiadomości w praktyce, planować, doprowadzić pracę do końca i przedstawić, zaprezentować. Podsumowaniem pracy była prezentacja projektów.
W jednym dniu wszystkie klasy w obecności gości przedstawiały swoje prace. Było to dla nich wielkie przeżycie, zwłaszcza iż w tym dniu mieliśmy gości z kuratorium, TP S.A., którzy przyszli na prezentacje.

nauczyciel matematyki
Aldona Jaworska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie