Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Kompozycja monochromatyczna pasowa

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 999 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 
Konspekt zajęć z plastyki

Temat: Kompozycja monochromatyczna pasowa z wykorzystaniem farb plakatowych.

Cel ogólny: Poznawanie sposobów rozjaśniania i przyciemniania kolorów ( walor malarski) .

Cele operacyjne
Uczeń potrafi:

  • współpracuje z nauczycielem i wykonuje polecenia
  • poprawnie nazywa kolory podstawowe
  • prawidłowo posługuje się pędzlem
  • prawidłowo nakłada farbę na pędzel
Uczeń rozumie:
  • sposoby rozjaśniania kolorów poprzez dodanie białej farby lub wody
Uczeń zapamięta:
  • barwy zimne i ciepłe , nastrój muzyki smutnej i wesołej
Metody :
  • słowne: instrukcje , rozmowa kierowana
  • oglądowe: pokaz , obserwacja uczestnicząca praktycznego działania ,wzmocnień pozytywnych
Zasady: indywidualizacji wymagań , doboru środków , tempa pracy dziecka , gruntownej jego znajomości , dostosowania wymagań do możliwości dziecka .

Forma pracy : indywidualna

Środki dydaktyczne: magnetofon , kaseta z utworami instrumentalnymi , farby plakatowe , kolorowe kartoniki , pędzle , kartony białe , pędzle płaskie , podkładki na stół , ilustracje , reprodukcje obrazów.

Czas zajęć : 3godziny

Przebieg zajęć :
  1. Zajęcia wstępne:
    1. Powitanie.
    2. Zabawa przy muzyce pt.:"Skojarzenia "
      • słuchanie muzyki w różnej tonacji i rytmie i kojarzenie jej z nastrojem :
        1. tony niskie , rytm wolny – smutek
        2. tony wysokie , rytm szybki – radość
        3. wystukiwanie rytmu
        4. poruszanie się zgodnie z rytmem słyszanej muzyki ( wolno i ociążale ,szybko i lekko)
      • słuchanie muzyki i kojarzenie jej z kolorami
        1. tony niskie , rytm wolny- barwy smutne , zimne : dziecko wybiera kartoniki z kolorami zimnymi np.: czarny i szary , granat , niebieski , błękit itd.
        2. tony wysokie , rytm szybki-barwy wesołe , ciepłe: dziecko dobiera kartoniki z kolorami ciepłymi np. :czerwony , pomarańczowy , żółty itd.
  2. Zajęcia właściwe:
    1. Określanie nastroju w oparciu o barwy zawarte w ilustracjach i reprodukcjach obrazów.
    2. Układanie kolorowych kartoników według stopnia jasności
    3. Demonstrowanie przez nauczyciela sposobu rozjaśniania koloru wybranego przez dziecko poprzez :
      • dodanie bieli
      • rozcieńczanie wodą
    4. Samodzielna praca dziecka –kompozycja pasowa na małych kartonikach ( kolory ciepłe i zimne )
    5. Ekspozycja prac według temperatury barw i sposobu rozjaśniania
  3. Zajęcia końcowe
    1. Przypomnienie sposobów rozjaśniania barw
    2. Sprzątanie warsztatu pracy
    3. Pochwała za aktywność i zachowanie
    4. Pożegnanie.
    Prowadząca : Anna Lech

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie