Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Liczymy kwiaty wiosenne

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1255 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Konspekt z pojęć matematycznych doskonalący porządkowanie i klasyfikowanie zbiorów przedmiotów na podstawie cech jakościowych.


Konspekt dla dzieci 6- letnich

Temat: Liczymy kwiaty wiosenne.

Cele ogólne:
  • porządkowanie i klasyfikowanie zbiorów przedmiotów na podstawie cech jakościowych,
  • doskonalenie umiejętności liczenia,
  • precyzyjne i estetyczne wykonywanie prac plastycznych
Cele operacyjne:
  • przelicza kwiaty i określa ich liczbę,
  • potrafi rozpoznawać i nazywać niektóre kwiaty wiosenne,
  • koncentruje się na wykonywanym zadaniu,
  • zgodnie współpracuje w zespole.
Środki dydaktyczne;
  • obrazki z kwiatami wiosennymi (sasanki, krokusy, zawilce, przebiśniegi),
  • karty z kwiatami (po 5 z krokusami, po 5 z zawilcami),
  • wycięte przez dzieci sylwety krokusów, przebiśniegów, zawilców, bazi wierzby,
  • podpisy , kartki z bloku technicznego.
Przebieg;
  1. Zabawa wprowadzająca:
    • wyjaśnienie przez dzieci: Co to jest wiosna?
      Jakie znacie pory roku?
      Po czym poznajemy wiosnę?
    • układanie prostych zdań o wiośnie.
  2. Rozpoznawanie i nazywanie kwiatów przedstawionych na obrazkach.
    • omawianie podobieństw i różnic między prezentowanymi gatunkami kwiatów,
    • liczenie kwiatów na obrazkach,
    • określanie gdzie jest więcej kwiatów.
  3. Zabawa ruchowa „Motyle i kwiaty”
    • dz. dobierają się parami, jedno jest „motylem” drugie „kwiatem”, w rękach trzymają chusteczki i tańczą przy muzyce zgodnie z poleceniami nauczyciela.
  4. Doskonalenie umiejętności dokonywania klasyfikacji:
    • przeliczanie kwiatów,
    • przeliczanie kart z krokusami,
    • przeliczanie kart z zawilcami
    • odszukanie i ułożenie karty z 6 zawilcami, 7, 8, 9, 10,
    • odszukanie i ułożenie kart z 10 krokusami, 9, 8, 7, 6,
    • odwrócenie kart,
    • odczytanie cyfr wzrastających 6, 7, 8, 9, 10,
    • odczytanie cyfr malejących 10, 9, 8, 7, 6,
    • określenie o ile wzrastają,
  5. Wykonywanie plakatów mówiących o ochronie przyrody:
    • Wypowiadanie się (kwiaty nie należy zrywać, deptać, łamać, śmieci wrzucać do kosza),
    • wycinanie sylwet wiosennych kwiatów
    • wybranie i ułożenie podpisu
  6. Podsumowanie zajęcia i wspólna ocena.
opracowała: Urszula Skrzypczak
nauczycielka MP Nr 3 w Legnicy

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie