Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Jubileusz 30-lecia szkoły

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3418 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Publikowany przeze mnie tekst jest to słowo scalające poszczególne części uroczystości

W imieniu dyrektora szkoły, Rady Pedagogicznej i organizatorów dzisiejszego spotkania, serdecznie witamy wszystkich obecnych. Cieszymy się że przyjęliście Państwo nasze zaproszenie, i że będziecie Państwo w dniu dzisiejszym z nami.


Szczególnie pragniemy powitać

·       przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego z………………………..
·       przedstawicieli Starostwa Obornickiego na czele z p. starostą Antonim Żurowskim i p. starostą Kazimierzem Zielińskim
·       przedstawicieli Miasta i Gminy Oborniki z p. burmistrz Anną Rydzewską
·       Przedstawicieli Kuratorium w Poznaniu.
·       Księdza proboszcza Józefa Kamzola

Witamy serdecznie
emerytowanych nauczycieli naszej szkoły,
dyrektorów z miasta i gminy Oborniki
oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół specjalnych.
Witamy przedstawicieli stowarzyszeń: ,,Gotów” i ,,Przyjaciel”
Witamy uczniów naszej szkoły i ich rodziców.
Na koniec szczególnie gorąco witamy sponsorów.

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci, chociaż, czas je porządkuje, czasem dodaje blasku, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje ponownie. Trudno, bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Jubileusz 30 – lecia  to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich.
Dostrzeganie czasu jest cudownym darem dojrzałości. W szkole zmagamy się z zadaniami, które nie tylko wymagają czasu, ale wiedzy. Organizujemy wiele konkursów przedmiotowych, od dwóch lat odbywa się konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej w ramach projektu ,,Europo witaj nam”, a od 5 lat ,,Spotkania  Muzyką” .
Dzieci wyjeżdżają  na zielone szkoły i turnusy rehabilitacyjne, poznają piękno ojczystego kraju podczas wycieczek szkolnych. Najbliższą okolicę  poznają aktywnie uczestnicząc w  działalności Koła Turystycznego. Talenty plastyczne rozwijają biorąc udział w licznych konkursach i zdobywając nagrody i wyróżnienia na szczeblu wojewódzkim.
W szkole działa kółko muzyczne i kółko taneczne, które przygotowują dzieci do różnych przedstawień,  prezentowanych nie tylko  na terenie szkoły , ale też szerszej publiczności. Nasi uczniowie dbają również o kondycje fizyczną,

 

Pamiętamy również o uczniach indywidualnie nauczanych organizując dla nich uroczyste spotkania integracyjne nie tylko na terenie szkoły.

Czy wszyscy potrafią się cieszyć z naszych sukcesów? Pozostają przy nas prawdziwi przyjaciele. Ktoś powiedział, że jeśli ma się ich tyle, co palców u jednej ręki to wystarczy. Mając tylko jednego, można już być szczęśliwym. Myślę, że wokół nas jest grono ludzi, którzy są nam oddani. Pomagając spłacamy długi wobec tych, którzy nam kiedyś pomogli. Równocześnie zaciągamy nowe, bo od ludzi, z którymi coś robimy "czerpiemy siły do życia".

Człowiek nie musi robić wielkich rzeczy, budować pałaców, osiągać ambitnych celów żeby być szczęśliwym. Uczniowie to nasze dzieci, które zbierają różne niepotrzebne okruchy życia i radują się nimi beztrosko.
Z codziennych radości rodzi się nasza siła. Rzeka życzeń onieśmiela nas, a jednocześnie podwaja siły do pracy, daje poszukującej naturze sens życia i coś, dla czego warto żyć!
Jesteśmy przekonani, że to co najlepsze i najpiękniejsze jest jeszcze przed nami.

Prosimy teraz o zabranie głosu dyrektora naszej szkoły panią mgr Ewę Szczecińską.

W imieniu rodziców głos zabierze przewodniczący Rady Rodziców pan Krzysztof Jarysz.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zabrać głos to serdecznie zapraszamy.

Pragniemy wyrazić serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy wspierali i wspierają finansowo i rzeczowo naszą szkołę . To dla nas radość i przywilej mieć takich sponsorów.
 Przyjmijcie Państwo podziękowania od  od  całej społeczności szkolnej za okazanego serca i dobrą wolę. Jak powiedział nasz nieodżałowany Ojciec Święty Jan Paweł II

Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi.”

Proszę na scenę wyczytane osoby    
SPONSORZY NA OSOBNEJ KARTCE

Jubileusz 30- lecia obchodzi się tylko raz dla upamiętnienia tego wydarzenia  przygotowaliśmy okolicznościowe kalendarze  ufundowane przez firmę CERIGRAF z pracami naszych uczniów. Mamy nadzieję, że będą one Państwu o nas przypominały jeszcze w roku 2006.

   ( wręczają kalendarze)

Nieodłącznym elementem każdych urodzin, oprócz zaproszonych gości, życzeń prezentów jest tort urodzinowy a jubileusz szkoły mona przyrównać do urodzin.
My również mamy taki tort, jest to tort niezwykły gdyż jest w kształcie otwartej księgi , a księga ta symbolizuje wiedzę, którą uczniowie zdobywali w murach naszej szkoły przez 30 lat.
Jeśli tort urodzinowy to koniecznie życzenie a jakie… wiemy wszyscy, czy się ono spełni zaraz się okaże .
Proszę na scenę uczniów  i panią dyrektor.
(dmuchają świeczki)
Kulminacyjnym punktem dzisiejszej uroczystości jest przedstawienie przygotowane przez naszych uczniów, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.
                  ( przedstawienie)
Głos zabiera dyrektor
Zapraszamy do obejrzenia wystawy. Na szczególną uwagę zasługują prace uczniów. Do wystawy tej    uczniowie przygotowywali się cały rok szkolny.
Przedstawione prace za symboliczną złotówkę możecie Państwo zabrać ze sobą.
Na tym kończymy  oficjalną część naszej     uroczystości.

Opracowała 
Jolanta Majkowska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie