Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Działania prozdrowotne realizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2958 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 

W szkole realizowany jest program z wychowania fizycznego - "Moja sprawność i zdrowie", którego treści związane są z rozwijaniem sprawności powiązanej ze zdrowiem oraz przygotowaniem do uczestnictwa w aktywności zdrowotno-rekreacyjnej i zawiera dużo tematów prozdrowotnych. Realizacja takiego programu stwarza możliwości poznawania i stosowania ruchu w jego przejawach na rzecz zdrowia, sprawności i zabawy.

Nauczyciele w-f prowadzą sportowe zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu profilaktycznego "Sportowa jesień i wiosna". Akcja umożliwia dzieciom, szczególnie z rodzin patologicznych, pożytecznie i ciekawie spędzić czas wolny od nauki, a dzieci poprzez sport bardziej integrować się, nabrać kondycji fizycznej.

Dzieci w szkole mają możliwość zdobycia karty rowerowej - egzamin prowadzony jest przez osobę uprawnioną. Treści teoretyczne dzieci poznają podczas zajęć wychowania komunikacyjnego, a praktyczne na zajęciach wychowania fizycznego.

W trosce o prawidłową postawę uczniów są prowadzone 2x w tygodniu dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z gimnastyki korekcyjo-kompensacyjnej w klasach O i I-III.

Nauczyciele w-f zapoznają uczniów ze sposobami udzielania pierwszej pomocy i zasad bezpieczeństwa. W ramach "ścieżki - edukacja prozdrowotna" realizowane są następujące zagadnienia:

1 - higiena osobista, odpowiedni ubiór podczas zajęć ruchowych, zasady hartowania ciała.

2 - zasady bezpieczeństwa na drodze podczas wychodzenia poza teren szkoły (las), bezpieczeństwo podczas gier zabaw i bezpiecznej organizacji zajęć ruchowych w terenie w zależności od pory roku, zasady ochrony (asekuracja) i samo ochrony w czasie wykonywania zadań ruchowych, sposoby udzielania pierwszej pomocy.

3 - przykłady form spędzania czasu wolnego w różnych porach roku dla zachowania zdrowia, sposoby wykorzystania naturalnych warunków środowiskowych i klimatycznych do organizacji zabaw i gier rekreacyjnych, dobór ćwiczeń kształtujących i innych czynności ruchowych pobudzających funkcjonowanie poszczególnych układów ciała, najczęściej występujące wady postawy, ich przyczyny występowania, sposoby korekcji, rola ćwiczeń kształtujących w korekcji wad postawy.

4 -sposoby kontroli intensywności wykonywanego wysiłku i regulowania odpowiednio do własnych możliwości, sposoby badania swojej sprawności, umiejętność samodzielnego przeprowadzenia z grupą ćwiczeń kształtujących (rozgrzewka), samokontrola i samoocena umiejętności działania na rzecz poprawy zdrowia, korekcja własnych błędów w czasie wykonywania zadań ruchowych, rozładowanie negatywnych emocji w sporcie.

5 - egzekwowanie zasad współpracy w zespole i wdrażanie do współdziałania, przestrzeganie zasad fair play, współpraca i pomoc uczniów w organizacji zajęć.

6 - poznawanie problemów i potrzeb kolegów niepełnosprawnych.

7 - stwarzanie możliwości poznawania i stosowania ruchu w jego przejawach na rzecz zdrowia, sprawności i zabawy.

Lucyna Włodarek
Szkoła Podstawowa nr 45 w Gdańsku

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie