Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Klub jeździecki "Wolica"

Wolica 1G, 62-872 Godziesze Małe
tel. (62) 761-25-64, tel.kom. 602-400-102
www:   http://www.obozykonne.com.ple-mail:   kjwolica@gmail.com


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4621 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

KLUB JEŹDZIECKI "WOLICA"

- naukę jazdy konnej dla początkujących
- doskonalenie jazdy konnej
- jazdy rekreacyjne
- treningi sportowe


Nasz klub znajduje się 2 km od Kalisza we wsi Wolica. Położony jest wśród lasów z dala od ruchu ulicznego, 500m od nas jest piękne jezioro Szałe. Udowodniono naukowo, iż na terenie wsi Wolica panuje specyficzny mikroklimat bardzo korzystny dla zdrowia. W XIX wieku wybudowano niedaleko szpital dla chorych na płuca gdyż stwierdzono, że przebywanie w tej okolicy poprawia efekty leczenia. Również woda, która leci u nas z kranu pochodzi ze studni artezyjskiej jest krystalicznie czysta i smaczna. Ale nasz klub to przede wszystkim konie. Stoi ich w naszej stajni prawie 50. Są to konie sportowe i rekreacyjne, małe i duże, dorosłe i źrebięta. Każdy znajdzie na pewno coś dla siebie. Uczymy jeździć dorosłych, młodzież i dzieci. Jazdy prowadzą wykwalifikowani instruktorzy jazdy konnej. Nie można u nas wypożyczać koni czy jeździć samodzielnie. Wszystkie jazdy są połączone z nauką pod okiem instruktora. Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczną jazdę konną zarówno dla jeźdźców jak i koni. Toczek czy kask jest niezbędny każdemu jeźdźcowi, który chce dosiąść u nas konia. W naszym klubie prowadzimy jazdy rekreacyjne, treningi sportowe, organizujemy wycieczki szkolne oraz latem obozy jeździeckie.

W naszym klubie jest 45 koni, w tym 13 sportowych, 18 rekreacyjnych, źrebaki i hodowlane. Do jazd rekreacyjnych służą głównie kuce różnej wielkości od 90cm do 148cm wzrostu. Nasze konie są spokojne, bezproblemowe w obsłudze, bezpieczne pod siodłem. Są takie, na których uczą się jeździć zupełnie początkujący (np. Harfa, Firma, Hirkor, Hetman, Arkan, Narwa) oraz takie które wymagają już pewnych umiejętności. Nasze kuce mimo że pracują w rekreacji potrafią też skakać przez przeszkody i biorą udział w zawodach (np. Frytka, Firma, Talina).

REKREACJA

W naszym ośrodku prowadzimy jazdy rekreacyjne. Uczymy jeździć konno tych co jeszcze nigdy nie jeździli oraz tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Posiadamy 20 koni, które potrafią to robić bardzo dobrze. Nie płoszą się, są spokojne, a jednocześnie chętne do współpracy z człowiekiem. Jazdy prowadzimy w grupach, na placu lub w terenie w zależności od umiejętności uczestników. Jazda rekreacyjna to poprawne powodowanie koniem we wszystkich trzech chodach oraz małe skoki ok. 60cm oraz pokonywanie niewielkich rowów, zjazdów i podjazdów. Umiejętności te są niezbędne każdemu jeźdźcowi, który chce bezpiecznie spędzać czas na końskim grzbiecie oraz znakomicie przydają się w jeździe terenowej. Podczas jazd bezwzględnie wymagany jest toczek lub kask na głowie. Przygodę z jazdą konną mogą u nas rozpoczynać już małe dzieci gdyż posiadamy konie odpowiedniego wzrostu. Już od 90 cm. Jeśli jazda rekreacyjna przestanie już wystarczać i pragnie się czegoś więcej, można rozpocząć treningi sportowe.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie