Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Juliusza Słowackiego

ul. Wolności 20, 62-590 Golina
tel./fax. (63) 241-75-76
www:   http://www.spgolina.edu.pl
e-mail:   spgolina@gazeta.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3783 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NASZA OFERTA

- wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- dobrze wyposażone sale dydaktyczne
- sala gimnastyczna z zapleczem
- nowoczesne pracownie komputerowe
- biblioteka wyposażona w Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej
- organizacja licznych zawodów i konkursów
- zajęcia sportowo-rekreacyjne
- nauka pływania
- elementy tańca

Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie posiada bogatą historię. Od dawien dawna była ona kształtowana przez wiele znamienitych osób, których czyny i działania zapisały się na kartach licznych kronik i podań ustnych. Ważnym dniem w życiu braci uczniowskiej i nauczycielskiej był 1 czerwca 1974 roku. Wtedy to właśnie Szkoła Podstawowa w Golinie otrzymała imię Juliusza Słowackiego i nadano jej sztandar.

Placówka posiada certyfikaty: Kreatywnej Szkoły, Szkoły z klasą, Nauczycieli z klasą, Uczniów z klasą, Eno Tree Planting Day, Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, „Akademia 3R” – pilotażowy program edukacyjny, Certyfikat Kreatywnej Szkoły, „Dobrze przygotowany nauczyciel przyszłością oświaty”. Świadczą one o zaangażowaniu nauczycieli w pracę dydaktyczną, a także uczniów w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy z różnych dziedzin nauki.

Oprócz doskonałej bazy, placówka może poszczycić się wieloma sukcesami natury dydaktyczno – wychowawczej i organizacyjnej. Szkoła bierze udział w wielu projektach lokalnych i ogólnopolskich. Uczniowie szkoły są widoczni na zewnątrz, biorą liczny udział w zawodach, sportowych i różnego rodzaju konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia.
Szkoła posiada bogate doświadczenie w przygotowaniu uroczystości i konkursów na wszystkich szczeblach. Imprezy zawsze mają oryginalną i dopracowaną oprawę plastyczną, są profesjonalnie przygotowane. W ich organizację włącza się społeczność szkolna - rodzice, nauczyciele, uczniowie. Szkoła przygotowywała także liczne imprezy o zasięgu gminnym powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.

Placówka posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Wielu z nich przygotowało i wdrożyło do realizacji w szkole autorskie programy nauczania m.in.
  • Wielkopolska mój region
  • program zajęć sportowo-rekreacyjnych dla uczniów klas I
  • nauka pływania w klasach I-III
  • elementy tańca w klasach I-III
  • ocenianie kształtujące w matematyce

Uczniowie ze wszystkich klas w każdym roku wyjeżdżają na wycieczki bliższe dalsze, poznając tym samym piękno polskiej ziemi. Placówka cyklicznie bierze udział w lekcjach muzealnych przy współpracy z Muzeum Narodowym w Poznaniu oraz zajęciach teatralnych we współpracy z Teatrem w Kaliszu.

W ramach przeciwstawiania się i zwalczania patologii społecznej we współpracy z wychowawcami klas, w szkole odbywają się warsztaty pedagogiczne dla rodziców (tzw. „Akademia dla Rodziców”), nauczycieli i uczniów, poświęcone praktycznym sposobom radzenia sobie z zaburzeniami, zajęcia z pomocy psychologicznej, pogadanki, lekcje wychowawcze w blokach tematycznych lub doraźne kampanie, programy i akcje, np. „Zachowaj trzeźwy umysł”, „Owoce i mleko w szkole”, ,,Moje dziecko idzie do szkoły”, „Trzymaj Formę”, „Poczytaj mi przyjacielu”, „5 porcji warzyw i owoców”, „Eno Tree Planting Day”.

Co roku szkoła zdobywa środki ze źródeł pozabudżetowych na wyjazd kilkunastu uczniów z rodzin z rodzin o niskim statusie materialnym na kolonie i obozy letnie oraz dofinansowanie wycieczek. Pomaga również dzieciom pochodzącym z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Ponadto uczniowie z klas I-III otrzymują całkowite wyprawki szkolne, a „pierwszaki” komplety podręczników. Następnie korzystają z nich dzieci z starszych klas. Ponadto dzięki współpracy z GKRPA w Golinie wyposaża uczniów w ciepłą odzież. Bardzo ważną formą pomocy jest także działalność Świetlicy Socjoterapeutycznej.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie