Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Ślesinie

ul. Żwirki i Wigury 55, 62-561 Ślesin
tel./fax (63) 270-40-27
www:   http://www.zspslesin.ple-mail:  

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 16598 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

PRZEDSZKOLE

- czynne w godzinach od 6.30 do 16.30
- wszechstronny rozwój dzieci
- miła i przyjazna atmosfera
- aktywne metody pracy
 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- opieka pedagoga
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- zajęcia w szkolnej świetlicy
- dbałość o rozwój ucznia
- współpraca zagraniczna
- udział w licznych projektach i programach
  edukacyjnych

- ciekawe zajęcia dodatkowe

ODDZIAŁY GIMNAZJALNE

- ul. Młodzieżowa 1, 62-561 Ślesin
- tel./fax (63) 270-80-37

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem""
Jan Paweł II

O Nas

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie jest szkołą podstawową połączoną z przedszkolem zapewniającą swoim uczniom oraz dzieciom optymalne warunki wszechstronnego rozwoju. Wszyscy wspólnie tworzymy atmosferę tolerancji i szacunku dla innych. Wychowujemy w duchu ogólnie akceptowanych, jasnych zasad etycznych, wartości, norm i postaw.

Dbamy o wszechstronne wykształcenie, wysoki poziom nauczania. Zapewniamy dobre przygotowanie do sprawdzianu klas szóstych. Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych umożliwiającą rozwijanie zainteresowań, wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci oraz zaplecze, które ułatwia realizację wyznaczonych celów i zadań. Proces wychowania i nauczania odbywa się przy pełnej współpracy i zaangażowaniu rodziców. Nasze zadania realizujemy we współdziałaniu z szeroko rozumianym środowiskiem lokalnym, samorządowym oraz oświatowym.

Baza szkoły
 • sale lekcyjne
 • sale przedszkolne
 • pracownie komputerowe
 • świetlica z jadalnią
 • świetlica
 • biblioteka, czytelnia
 • gabinet pedagoga
 • sala gimnastyczna
 • mała sala gimnastyczna
 • gabinet higienistki szkolnej
 • gabinet psychologa oraz logopedy


ODDZIAŁY GIMNAZJALNE

Jesteśmy dużą i nowoczesną szkoła, posiadająca bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę, nowoczesne sale lekcyjne, halę sportową. Szkoła realizuje wiele interesujących projektów oraz uczestniczy w wymianie międzynarodowej młodzieży. Młodzież szkolna ma możliwość korzystania ze świetlicy szkolnej.

Nasza szkoła nie tylko kształci i wychowuje, ale również promuje sport, a osiągnięcia uczniów w tej dziedzinie wzbogacają dobry wizerunek szkoły nie tylko w środowisku lokalnym, ale również znacznie dalej. Podejmuje wiele działań skierowanych na popularyzację sportu wśród młodzieży, rozwój nowych dyscyplin, stosowanie innowacyjnych metod pracy z uczniem, aktywnej rekreacji oraz promocji sportu zarówno w środowisku lokalnym jak i w rejonie.

Celem świetlicy jest zapewnienie opieki młodzieży dojeżdżającej. Organizowanie gier, zajęć edukacyjnych i ruchowych (np. gra taneczna „Kinect Box”). Świetlica szkolna organizuje lub współorganizuje różnorodne akcje charytatywne na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie, Wolontariatu „Hospicjum w Licheniu”, Fundacji „Podaruj Dzieciom Uśmiech”. W ramach przeprowadzanych akcji zbieramy makulaturę, nakrętki i inne surowce wtórne. Prowadzimy zajęcia plastyczne, techniczne, taneczne oraz pomoc w nauce. Prowadzimy całoroczną wystawę prac plastycznych uczniów.

Wszechstronny i harmonijny rozwój młodzieży może być osiągnięty przez rozwój fizyczny i wspomagany rozwojem intelektualnym, wiedzy i zainteresowań. Oferowane przez pracujących w szkole nauczycieli zajęcia pozalekcyjne z wielu przedmiotów dają możliwość zaspokojenia potrzeby rozwijania się, ruchu przez sport oraz aktywny wypoczynek.

Główny cel naszej pracy z uczniem to rozwijanie sprawności, kształtowanie pozytywnych cech charakteru, zrealizowanie się młodzieży poprzez sport, rekreację i rywalizację sportową.

Zajęcia pozalekcyjne oferowane w naszym gimnazjum:
 • kółka przedmiotowe
 • konsultacje przedmiotowe
 • zajęcia wyrównawcze
  • zajęcia sportowe:
  • UKS "Delfin"
  • sekcja żeglarska
  • koszykówka
  • lekkoatletyka
  • piłka ręczna

W naszej szkole wolontariat działa już od paru lat, zajmując się różnymi akcjami na terenie szkoły, jak i poza nią. Wolontariat daje wszystkim chętnym uczniom możliwość okazania wrażliwości i empatii. Każdy może zostać wolontariuszem, bez względu na swoje możliwości intelektualne i zdolności w rożnych dziedzinach. Udział w wolontariacie jest szansą wykazania się na terenie szkoły, podniesienia samooceny oraz polepszenia oceny ze sprawowania. Najważniejsza są: motywacja, zaangażowanie, odpowiedzialność i bezinteresowność.BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna składa się z wypożyczalni, czytelni oraz Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Księgozbiór biblioteki szkolnej dostosowany jest do potrzeb uczniów, nauczycieli, udostępniany jest również rodzicom. Gromadzona jest literatura piękna (głównie lektury z języka polskiego), książki popularno-naukowe, słowniki, encyklopedie i albumy.

Księgozbiór jest uzupełniany systematycznie w miarę przydziału środków finansowych, a także dzięki darom od czytelników. Zbiory specjalne to ponad 200 płyt CD, DVD, CD-rom zawierających multimedialne programy edukacyjne, filmy, muzykę oraz audiobooki, czyli „książki do słuchania”.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie