Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 2 i Szkoła Podstawowa Nr 3

ul. Ciasna 16, 62-800 Kalisz
tel./fax (62) 767-67-47
www:   http://www.gimnazjum2.kalisz.pl
Szkoły na Facebooku
e-mail:   ciasna16@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11339 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


GIMNAZJUM NR 2

- klasy dwujęzyczne
- klasy sportowe
- klasa profilowane
- klasy ogólne
 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3
Prowadzimy nabór do:

- klasy I - praca z użyciem iPadów,
  dodatkowe godziny j. angielskiego

- klasy IV - zajęcia z podstaw
  programowania z wykorzystaniem
  iPadów, dla chętnych dodatkowe
  zajęcia przygotowujące do nauki
  dwujęzyczności

- klas VII:
 • klasa dwujęzyczna
 • e-klasa z dodatkowymi zajęciami z informatyki lub zajęciami z bloku matematyczno-przyrodniczego do wyboru

Oferta Szkoły Podstawowej nr 3

Szkoła Podstawowa Nr 3 ma blisko 130 – letnią tradycję, ale jej pracownicy dokładają starań, żeby była to placówka nowatorska i nowoczesna. Od czterech lat kształcimy się w nauczaniu dwujęzycznym, czyli wybrane przedmioty wykładane są w języku polskim i angielskim oraz uczymy ucznia odpowiedzialności za własny rozwój, pracując metodami webQuestu i realizując projekty międzynarodowe.

Dla pierwszoklasistów przygotowujemy nowe, nowoczesne pracownie z tablicami interaktywnymi i iPadami, które będą ułatwiać najmłodszym zdobywanie wiedzy i umiejętności na poziomie dostępnym dla nich we współczesnym świecie.

Uczniów klas IV i VII zapraszamy do pracy w doskonale przygotowanych pracowniach przedmiotowych: językowych, informatycznych, biologicznej z mikroskopem dla każdego ucznia, chemicznej wyposażonej w dygestorium, fartuchy i gogle dla każdego ucznia, fizycznej itp. i do nauki nowoczesnymi metodami webQuestu przy użyciu iPadów i aplikacji Apple.W trosce o ich czas pozalekcyjny projektowana jest nowoczesna świetlica oraz zostały zaplanowane dodatkowe nieodpłatne zajęcia pozalekcyjne:
 • informatyka dla SMYKA zajęcia rozwijające zdolności programowania
 • z języka angielskiego rozwijające i przygotowujące do nauki dwujęzycznej w starszych klasach
 • taneczne (baletowe, hip hop) prowadzone przez trenerów Ośrodka Działań Twórczych
 • sportowe z trenerami piłki nożnej i inne

Dbamy o zdrowie naszych podopiecznych, co roku odbywają się w szkole Tygodnie Zdrowia pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza podsumowujące wszystkie działania prozdrowotne wynikające z realizacji zadań Szkoły Promującej Zdrowie. W szkole prężnie działają Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne oraz Szkolne Koło Rowerowe, które oferują uczniom rajdy i wycieczki umożliwiające aktywne spędzanie wolnego czas. W trosce o wszechstronny rozwój fizyczny uczniów zostały też utworzone siłownia dla chłopców i salka fitness dla dziewcząt.

O Szkole

Szkoła wyposażona jest w WiFi dostępne dla każdego ucznia. Wiele zajęć prowadzonych jest metodami aktywnymi z użyciem tabletów, laptopów, tablic interaktywnych. Uczniowie korzystają również z multipodręczników (podręczników w wersji cyfrowej), co wiąże się z tym, że mniej książek noszą do szkoły. Rodzicom oferujemy bezpłatny dziennik elektroniczny.

Jako jedyna szkoła w Kaliszu mamy salę do wideokonferencji. Szczególnie dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów, dlatego mamy monitoring całego obiektu i ochronę fizyczną. Dodatkowo monitoringiem miejskim objęta została ulica Ciasna.

Szkoła dysponuje także doskonale przygotowanymi pracowniami przedmiotowymi: językowymi, informatycznymi, biologiczną z mikroskopem dla każdego ucznia, chemiczną wyposażoną w dygestorium, fartuchy i gogle dla każdego ucznia; fizyczną, geograficzną.

Szkoła jest też przyjazna i otwarta dla rodziców i uczniów. Nasz dziennik elektroniczny umożliwia przekazywanie systematycznych wiadomości na temat postępów oraz wskazówek do prawidłowego rozwoju naszych podopiecznych. Wyremontowane wnętrza oraz przytulna stołówka, w której podawane są dwudaniowe obiady gotowane w szkolnej kuchni gwarantują uczniom komfort i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie w szkole podczas popołudniowych zajęć dodatkowych.

Mocne strony naszej szkoły

 • dobrze wyposażone sale lekcyjne: tablice interaktywne, projektory multimedialne, mikroskopy, laboratorium chemiczne, nowoczesne pracownie komputerowe - to wszystko sprawia, że nauka jest przyjemna
 • stołówka
 • ciekawe projekty, które angażują młodzież: Szkoła Odkrywców Talentów, Szkoła Promująca Zdrowie, Szkoła z klasą 2.0, Zachowaj Trzeźwy Umysł, Dzieci Dzieciom, Koduj z klasą
 • rozwijamy pasje i talenty uczniów: piesze rajdy PTTK, rowerowe wyprawy
 • u nas i Ty osiągniesz sukces, nagradzamy wszelkie przejawy aktywności: Odznaka Słowackiego za wyróżniające wyniki w nauce i za pracę społeczną, Złota Dziesiątka, Złota Piątka, nagradzamy wzorową frekwencję


Serdecznie Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie