Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 3

ul. Fikusowa 8, 62-502 Konin
tel./fax (63) 245-75-64
www:   http://www.gim3konin.edu.pl
e-mail:   gimnazjum-nr.3@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6133 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM NR 3

- biblioteka
- pracownia komputerowa
- koła zainteresowań
- miła i przyjazna atmosfera

Nasza Historia
"Nawet najdalszą podróż rozpoczyna pierwszy krok...".
Wszystko zaczęło się 1 września 1999 roku. Po wprowadzeniu reformy oświatowej do historii przeszły ośmioklasowe szkoły podstawowe i rozpoczęły swe życie gimnazja. Jedno z nich zapoczątkowało działalność w budynku Szkoły Podstawowej nr 9, przy ulicy Fikusowej 8. Dyrektorem nowej placówki oświatowej została pani Alicja Frankowska, a zastępcą dyrektora pan Jerzy Siuda. Przez cztery lata w jednym budynku znajdowały się dwa pokoje nauczycielskie, a na korytarzach można było dostrzec uczniów podstawówki i młodzież gimnazjalną... Ostatnie lekcje kończyły się około godziny 19.00. Pojawiły się jednak nowe perspektywy...

Kamień węgielny
W lipcu 2002 roku, na boisku obok Szkoły Podstawowej nr 9, rozpoczęto budowę nowego obiektu...10 października 2002 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Gimnazjum nr 3. W tej radosnej chwili towarzyszyli nam liczni goście.

Coraz bliżej celu, czyli rośnie szkoła
Przez cały rok szkolny 2002/2003 przez okna budynku Szkoły Podstawowej nr 9 obserwowaliśmy postępy w budowie naszej "nowej" szkoły. "Rosła" w bardzo szybkim tempie, a my oczekiwaliśmy na przeprowadzkę...

Przeprowadzka
Sierpień 2003 roku minął bardzo szybko. Mieliśmy mnóstwo zadań do zrealizowania przed 1 września. Przenosiliśmy z poprzedniego budynku pomoce naukowe, urządzaliśmy nowe sale lekcyjne, porządkowaliśmy... Szkoła tętniła życiem, mimo trwających wakacji. Uczniowie spotykali się na próbach do części artystycznej, która miała zostać zaprezentowana podczas uroczystej, miejskiej inauguracji kolejnego roku szkolnego. W lokalnych gazetach zaczęły pojawiać się artykuły informujące o zbliżającym się oddaniu budynku do użytku publicznego. Pisano - "obiekt godny XXI wieku", "szafki jak z amerykańskiego filmu".

1 września 2003-jeszcze jeden początek
Uroczyste przecięcie symbolicznej wstęgi przez dyrekcję szkoły stało się ważną chwilą rozpoczęcia nowego etapu.Tego dnia naszą szkołę odwiedziło wielu gości, którzy wpisywali do szkolnej kroniki pamiątkowe życzenia. Zadzwonił pierwszy dzwonek...Jego dźwięk odbijał się uroczyście od nowych ścian ponownie nowego, choć istniejącego od czterech lat, Gimnazjum nr 3 w Koninie...

"Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie..."
(W.Szymborska)
Klasy integracyjne
Wraz z przeniesieniem gimnazjum do nowego budynku, w naszej szkole naukę rozpoczęły klasy integracyjne-absolwenci Szkoły Podstawowej nr 9. Zatrudniono wykwalifikowanych pedagogów, którzy mogli pełnić funkcję nauczycieli wspierających.
Idei integracji przyświeca motto Pestalozziego z 1790 roku: "Nie porównujcie dziecka z innym dzieckiem, ale każde dziecko z nim samym. "Od początku dokładaliśmy starań, aby te słowa mogły odnosić się do atmosfery panującej w naszej szkole

Biblioteka
Biblioteka Gimnazjum nr 3 w Koninie rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 1999 roku. Biblioteka zajmuje jedno duże pomieszczenie na drugim piętrze, które spełnia jednocześnie funkcje wypożyczalni, czytelni oraz szkolnego centrum multimedialnego i informacyjnego. Przez ponad 10 lat działalności zgromadziliśmy 6700 voluminów.
Gromadzimy: książki, kasety magnetofonowe, kasety video, programy edukacyjne, filmy na CD i DVD oraz audiobooki. Cały księgozbiór jest skomputeryzowany. Pracujemy w programie Biblioteka napisanym przez firmę Progman z Gdyni. Zbiory posiadają naklejki z naszymi kodami kreskowymi. Wypożyczenia i zwroty odbywają się przy pomocy czytnika kodów. Pomieszczenie biblioteki wyposażone jest w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny: telewizor 42”, magnetowid oraz DVD.

Do dyspozycji uczniów oraz pracowników szkoły jest 8 stanowisk komputerowych stanowiących szkolne centrum multimedialne i informacyjne. W bibliotece odbywają się spotkania z lokalnymi autorami m.in.: Ewą Grętkiewicz, Danutą Olczak. Młodzież gimnazjum wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem bierze również udział w spotkaniach autorskich organizowanych przez MBP w Koninie np. z Martą Fox, Stanisławą Łowińską.

Biblioteka jest organizatorem wielu konkursów, m.in."Czy znasz książki Paulo Coelho?", "Turniej wiedzy o Harrym Potterze", "Śladami Władcy Pierścieni". Organizowane są też konkursy na ilustrację do książek, prezentację multimedialną o pisarzach i malarzach, recenzję najciekawszej książki, reportaż z życia szkoły. Uczniowie naszej szkoły biorą również udział w konkursach organizowanych przez MBP ("Najciekawsza Książka Gimnazjalisty", "Zielone rymy") i PBP ("Książka na bezludną wyspę", "Białe kruki w ogrodzie naszych lektur").

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie