Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum i Licea Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sokrates

ul. Żołnierzy AK 21, 55-200 Oława
tel. 698 165-112, 888 794-014
www:   http://www.najlepszeliceum.ple-mail:   szkola_sokrates@onet.eu

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9280 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH

- system zaoczny, zjazdy co 2 tygodnie,
  w soboty i niedziele

- brak opłat za egzaminy i przy zapisie
  brak opłat miesięcznych


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- system zaoczny, zjazdy co 2 tygodnie,
  w soboty i niedziele

- brak opłat za egzaminy i przy zapisie,
  brak opłat miesięcznych


KURSY PRZYGOTOWUJĄCE DO MATURY

Nasza placówka

Szkoła "Sokrates" powstała w maju 2005r. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej, co jest bardzo ważne dla naszych słuchaczy. Dzięki temu po ukończeniu naszego gimnazjum słuchacze otrzymują świadectwo honorowane w każdej szkole średniej, a uczniowie liceum zdają maturę tylko w tych placówkach, w których się uczą. Otrzymane świadectwa maturalne są w pełni honorowane przez Wyższe Uczelnie.

Naczelną misją oraz podstawą działania szkoły jest realizacja programu nauczania. Nasze licea posiadają uprawnienia szkoły publicznej nadane przez Kuratora Oświaty na czas nieokreślony. Ofertę kierujemy do osób zdecydowanych na rozpoczęcie lub kontynuację nauki, podejmujących racjonalne działania w zakresie własnego wykształcenia i chcących osiągnąć niezależność w przyszłych postanowieniach związanych z edukacją na wyższym szczeblu.

Dajemy Państwu możliwość nauki w systemie zaocznym, w niezwykle sympatycznej i spokojnej atmosferze. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczno-dydaktyczną. Swoją działalnością obejmujemy całą Polskę.

Jesteśmy nowoczesną placówką, troszczymy się nie tylko o rozwój, ale także przywiązujemy dużą wagę do klimatu panującego w szkole, starannie dobrany, życzliwy i kompetentny zespół pedagogiczno-dydaktyczny, czuwa nad naszymi słuchaczami.

Wychodzimy z założenia, że nauka w stresie jest nieefektywnym przedsięwzięciem. Natomiast motywacja i przełamywanie barier stanowi klucz do sukcesu. Zależy nam na poziomie kształcenia, pragniemy, aby słuchacze naszego liceum chętnie podnosili swoje kwalifikacje, kontynuowali swobodnie naukę w uczelniach wyższych oraz ciepło wspominali chwile spędzone w szkole.

Liceum dla dorosłych ogólnokształcące oraz Gimnazjum dla dorosłych posiadają uprawnienia szkoły publicznej. Nasi Słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia szkoły uprawniające do składania egzaminu maturalnego. Egzamin dojrzałości, przeprowadzany jest w naszej szkole, zgodnie z zasadami nowej matury. Świadectwa wydawane Słuchaczom są równorzędne ze świadectwami odpowiedniego typu szkoły publicznej.

Solidne przygotowujemy do matury. W semestrach maturalnych wprowadzamy dodatkowe, bezpłatne zajęcia fakultatywne z wybranych przedmiotów, przygotowujące do egzaminu maturalnego. Większość absolwentów naszej szkoły kontynuuje naukę na studiach.

Szkoła wydaje zaświadczenia

Słuchaczom naszej placówki przysługują uprawnienia identyczne z tymi, które przysługują uczniom szkół państwowych. Zaświadczenia wydawane przez szkołę honorowane są przez instytucje państwowe, ZUS, Sądy itp. Natomiast legitymacja szkolna uprawnia do zniżek na przejazdy.

Zasady rekrutacji w skrócie


Prowadzimy stałą rekrutację na wszystkie semestry bez egzaminów wstępnych. Do szkoły przyjmujemy osoby, które ukończyły szkołę podstawową, gimnazjum lub szkołę zawodową. Na semestry wyższe zapraszamy osoby, które wcześniej podjęły naukę w innych szkołach, zarówno te, które przerwały edukację w wyniku różnych życiowych przyczyn, jak również pragnące się przenieść oraz ukończyć szkołę w spokojnej atmosferze wsparcia.

Osoby, które podjęły już decyzję, że chcą chodzić właśnie do naszej szkoły, zapraszamy do siedziby szkoły lub wypełnienia On-line formularza zgłoszenia do liceum, który zapewni czasową rezerwację miejsca.

Nie wymagamy wcześniejszego umawiania się na spotkanie w szkole, Państwo sami decydujecie o dogodnym dla siebie terminie dopełnienia formalności zapisu. Kandydatów przyjmujemy do wyczerpania miejsc.

Dokumenty wymagane do przyjęcia:
  • świadectwo szkoły zasadniczej; gimnazjum; szkoły poprzedniej lub indeks
  • kwestionariusz osobowy - kandydat wypełnia na miejscu
  • trzy fotografie
  • dowód osobisty


Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie