Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Chrześcijańska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

z Oddziałami Integracyjnymi "Uczeń"

ul. Seniorów Lotnictwa 5, 31-455 Kraków
tel. (12) 638-09-95, kom. 601 229-454
www:   http://www.uczen.org.pl
ChG na Facebooku
e-mail:   biuro@uczen.org.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10998 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieCHRZEŚCIJAŃSKIE GIMNAZJUM
  Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI "UCZEŃ"

- ul. Armii Krajowej 4, 30-150 Kraków
  (budynek WSZiB), tel. 512-086-144

- indywidualizację procesu dydaktycznego
- rozwijanie umiejętności pracy w zespole
- współpracę z wyższymi uczelniami
- kształtowanie chrześcijańskiego
  światopoglądu

- właściwy dobór kadry pedagogicznej
- pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu zdolności
- ścisła współpraca z rodzicami
  w planowaniu i ewaluacji działań
  edukacyjnych oraz wychowawczych

- promowanie zdrowego stylu życia
- stosowanie aktywizujących metod
  nauczania

- niskie opłaty dostosowane do
  sytuacji materialnej ucznia

 

CHRZEŚCIJAŃSKA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI "UCZEŃ"
  SP UGOREK

- ul. Seniorów Lotnictwa 5, 31-455 Kraków
  (budynek Gimnazjum nr 11),
  tel: (12) 638-05-95

- mało liczne klasy (do 16 uczniów)
- program wychowawczy oparty na
  wartościach chrześcijańskich

- opiekę świetlicową w godz. 7:00-17:30
- stosowanie aktywizujących metod
  nauczania

- bogatą ofertę zajęć dodatkowych
  i pozalekcyjnych,

- brak czesnego (dobrowolna darowizna)
- pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu zdolności
- bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę
- wysokie wyniki nauczania dzięki
  nowoczesnej edukacji


CHRZEŚCIJAŃSKA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI "UCZEŃ"
  SP KURDWANÓW

- ul. Cechowa 57, 30-614 Kraków,
  tel: 512-085-441

- niskie opłaty
- klasy integracyjne (zapewniamy obecność
  nauczyciela wspomagającego już od
  jednego ucznia)

- indywidualne podejście do ucznia dzięki
  mało licznym klasom

- różnorodna oferta zajęć pozalekcyjnych
- bezpieczna i przyjazna świetlica

O Nas

"Uczeń" jest normalną podstawówką. Jej oferta skierowana jest do rodziców, dla których wartości chrześcijańskie są priorytetem w życiu i chcą, aby ich dzieci nie "nasiąkały" relatywizmem postmodernistycznym, przebywając przez pół dnia pod wpływem osób o bliżej nieznanych poglądach i postawach. Do rodziców, którzy dla dobra swojego dziecka będą je dowozić nawet z drugiego końca miasta do szkoły, w której wiedzę przekazują nauczyciele w pełni utożsamiający się z chrześcijaństwem, modlący się za ich dziecko i kochający je miłością daną od Boga.

Co nas wyróżnia? Istniejemy dopiero od 2006 roku, więc wciąż się rozwijamy, jesteśmy otwarci na nowości i zmiany. Po prostu, nie mamy złych przyzwyczajeń. Chrześcijańska Szkoła Podstawowa "Uczeń" Krakowskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego jest pierwszą w Krakowie szkołą objętą patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Chrześcijańskich (ACSI), w ramach którego działa obecnie ok. 24 tys. szkół w ponad 100 krajach.

Jesteśmy szkołą ekumeniczną, a to oznacza, że nasi uczniowie reprezentują różne wyznania chrześcijańskie. Dzięki temu uczymy się, że nie warto skupiać się na różnicach, a raczej na prawdach, które nas wszystkich łączą.

Panuje u nas niemal domowa atmosfera - wszyscy dobrze się znamy i czujemy się ze sobą bezpiecznie. A to dla nas istotne, bo przecież spędzamy razem większą część dnia! Ponieważ jest nas niewielu, każdy uczeń może się poczuć ważny. Nauczyciele, uczniowie i rodzice współpracują ze sobą, dbając o to by nasza szkoła była przyjazna dla każdego dziecka i wyjątkowa. Jesteśmy szkołą bardzo kameralną.

Nasi nauczyciele rozumieją też, że nauka nie musi być nudna. Dlatego w szkole jest wiele interesujących form aktywnego rozwoju, np. Odyseja Umysłu, Kangur Matematyczny, Ortograffiti, kółko teatralne, futbol amerykański, nauka gry na instrumentach muzycznych, konkursy artystyczne, przedmiotowe i inne.

Chrześcijańska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi "Uczeń" funkcjonuje w normalnym budynku szkolnym, w szkole państwowej. Realizowany jest podstawowy program nauczania obowiązujący we wszystkich szkołach, korzystamy z ogólnie dostępnych podręczników - różnica polega tylko na tym, że nauczyciele stale wskazują dzieciom, że to, o czym im mówią rodzice i ich kościół można i należy stosować w życiu, że o Bogu można mówić nie tylko na lekcji religii, lecz i na matematyce i przyrodzie..., że samo mówienie o Bogu nie wystarczy, lecz trzeba przestrzegać Jego Słowa i stosować je, np. przy rozwiązywaniu problemów życiowych.

NAUKA

Uczymy się podobnie jak w innych szkołach przedmiotów obowiązkowych. Oferujemy naszym dzieciom pełen pakiet edukacyjny oraz mnóstwo dodatkowych zajęć pozalekcyjnych (języki obce, zajęcia informatyczne, sportowe (szachy, tenis stołowy), plastyczne, teatralne i inne) a także zapewniamy profesjonalną kadrę nauczycieli oraz różnych specjalistów.

Wspólnie uczymy się patriotyzmu, twórczego myślenia i działania, wrażliwości na piękno, współpracy z grupą i otwartości na inne kultury. Jednak przede wszystkim jesteśmy szkołą chrześcijańską i mamy niezwykle ciekawe lekcje biblijne. To na nich dowiadujemy się dlaczego Pismo Święte jest tak ważne dla każdego człowieka.

Ale chyba najważniejsze jest to, że w naszej szkole uczymy się na co dzień żyć z Jezusem i żyć jak Jezus. Jesteśmy zachęcani, by okazywać sobie wzajemnie szacunek, budować przyjaźń opartą na prawdzie, lojalności i przebaczeniu. Jednym słowem, uczymy się jak wyrosnąć na odważnych, znających swoją wartość ludzi..

ZAJĘCIA

To, że nie jesteśmy przeciętną szkołą najlepiej widać na lekcjach. Ponieważ domowa atmosfera i indywidualne podejście do ucznia są dla nas ważne, klasy nie są liczne, kilkunastoosobowe. Dzięki temu nauczyciele mają czas dla każdego z nas, a poza tym w małych grupach pracuje się bardzo dobrze.

Jeśli myślicie, że cały dzień siedzimy w ławkach, to się mylicie. Lekcje są tak przygotowane, aby zachęcały nas do interakcji, ruchu i eksperymentowania. Nasi nauczyciele wierzą, że wiedzę zdobywa się nie tylko przez słuchanie, ale i działanie. Dlatego często przeprowadzamy doświadczenia, przygotowujemy projekty, oglądamy ciekawe materiały lub zapraszamy do nas interesujących ludzi.

Ale najciekawsze są lekcje poza budynkiem szkolnym, w muzeum, albo na łonie przyrody. W naszej szkole "poprzeczka jest zawieszona wysoko" i trzeba się uczyć, ale większość wiedzy i umiejętności wynosimy z lekcji.

ŚWIETLICA

Kiedy kończą się lekcje nie chcemy od razu wracać do domu, bo w naszej szkole funkcjonuje świetlica - i to prawie przez cały dzień, bo od 7:00 do 17:30. Podobno nasza świetlica też jest wyjątkowa - w zajęciach mogą brać udział wszyscy uczniowie, od pierwszaka po szóstoklasistę.

W świetlicy możemy wypocząć, albo odrobić prace domowe pod okiem naszych nauczycielek. Jak zwykle możemy się też dużo nauczyć bowiem prowadzone są dla nas zajęcia plastyczne, kulinarne, teatralne i o tematyce prozdrowotnej. A kiedy mamy już dość siedzenia przy stolikach, to czekają na nas konkursy zręcznościowe, zajęcia sportowe i wycieczki. W atmosferze zachęty i akceptacji możemy ćwiczyć, poszukiwać, rozwijać nasze talenty. A przecież właśnie po to jest szkoła!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie