Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gdyńska Szkoła Artystyczna

ul. Śląska 53, 81-304 Gdynia
tel. (58) 660-05-43
www:   http://www.fgpgdy.pl
e-mail:   sekretariat@fgpgdy.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13738 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

STUDIUM MUZYCZNE

WARSZTATY

- wokalne
- tańca
- muzyczne
 

STUDIUM WOKALNO-ESTRADOWE

- Studium jest szkołą policealną, przygotowującą absolwentów do działalności estradowej w specjalności - piosenkarz. Okres nauki wynosi 3 lata (6 semestrów). Nauka w Studium jest odpłatna.

STUDIUM TAŃCA

- Studium powstało dla młodych, utalentowanych ludzi z pasją, którzy chcą nagromadzony w sobie potencjał przekazać poprzez różne formy artystyczne, zaistnieć w kulturze oraz w sposób atrakcyjny spędzić czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Okres nauki: 2 lata (4 semestry ), dla młodzieży cykl roczny (2 semestry).

Szkoła Artystyczna została powołana w 2005 roku i jest pierwszą szkołą artystyczną w województwie pomorskim o charakterze estradowym. Szkoła skupia w swoim gronie znakomitą kadrę dydaktyczną legitymującą się profesjonalnym przygotowaniem zawodowym, posiadającą uprawnienia pedagogiczne oraz doświadczenie sceniczne.

Podstawową działalnością Szkoły Artystycznej jest kształcenie wokalne, taneczne i muzyczne młodzieży i dorosłych. Szkoła skupia w swoim gronie znakomitą kadrę dydaktyczną legitymującą się profesjonalnym przygotowaniem zawodowym, posiadającą uprawnienia pedagogiczne oraz doświadczenie sceniczne. Mamy przyjemność pracować z uzdolnioną młodzieżą, która aktualnie uczy się w najlepszych uczelniach i szkołach województwa pomorskiego oraz osobami dorosłymi przejawiającymi talent artystyczny.

Szkoła Artystyczna przez swój charakter jest szkołą elitarną, przeznaczoną dla uzdolnionej młodzieży i osób dorosłych, posiadających wrodzony talent oraz siłę w dążeniu do wytyczonego celu poprzez ciężką pracę.

W szkole panuje dobra atmosfera do nauki i rozrywki, jest przyjaznym miejscem na rozwinięcie zainteresowań artystycznych, wyrobienie wrażliwości na sztukę oraz rozpoczęcie drogi do kariery artystycznej. Wszyscy biorący udział w zajęciach mają szansę poznać osobiście artystów z najwyższej półki oraz zaistnieć w szeroko rozumianym środowisku Kultury.

Studium Wokalno - Estradowe

Naukę w Studium może rozpocząć kandydat, który ukończył szkołę średnią, przejawia talent piosenkarski oraz stan zdrowia umożliwia podjęcie nauki w szkole artystycznej. Wysiłek dydaktyczny Studium został ukierunkowany na praktykę i kontakt z publicznością, natomiast wzorce zaczerpnięte zostały ze szkół artystycznych Stanów Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii. Spektakle dyplomowe przygotowywane na trzecim roku służą prezentacji umiejętności i uzdolnień absolwentów, są też niezbędną formą konfrontacji z widownią. Absolwent otrzymuje dyplom z tytułem artysty estradowego w specjalności wokalnej oraz suprament.

Częstotliwość zajęć:

 • przedmioty teoretyczne: 2 x w miesiącu zjazd (zajęcia zbiorowe)
 • przedmioty praktyczne: 1 -2 x w tygodniu
Przedmioty obowiązkowe:
 • Śpiew/Interpretacja piosenki - przedmiot główny
 • Emisja głosu
 • Dykcja
 • Fortepian
 • Kształcenie słuchu z zasadami muzyki i harmonią
 • Nauka o muzyce z literaturą muzyczną
 • Plastyka ruchu i taniec
 • Praca z akompaniatorem
 • Zasady charakteryzacji
 • Zespół wokalno-instrumentalny
 • Podstawy psychologii, socjologii i organizacji
 • Obsługa sprzętu elektronicznego
 • Zajęcia sceniczne
 • Występy estradowe

Absolwent Studium Wokalno-Estradowego nabywa umiejętności wokalne, jako profesjonalnie wykształcony piosenkarz przygotowany do solowych występów artystycznych.

Studium Tańca

Studium Tańca jest szkołą artystyczną niepubliczną przygotowującą do wystąpień estradowych na poziomie profesjonalnym i amatorskim.

Warunkiem przyjęcia do Studium Tańca jest posiadanie uzdolnień tanecznych oraz ukończone 16 lat. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalnie przygotowaną kadrę instruktorską z doświadczeniem pedagogicznym i estradowym.

PROFIL ROZSZERZONY (2 lata)

 • Zajęcia teoretyczne: wybrane zagadnienia z historii muzyki i tańca, anatomia człowieka.
 • Zajęcia praktyczne: elementami tańca klasycznego, plastyka ruchu i tańca / streching, joga, pilates,taniec nowoczesny (hip-hop, funky, electric boogie, modern, jazz, show dance, street dance show, disco dance), zajęcia sceniczne. Zajęcia prowadzona są w grupach do 15 osób.
 • Miejsce zajęć: Sopot-Wyścigi ul. Rzemieślnicza 5 oraz Gdynia, ul. Śląska 53
Absolwent na zakończenie szkolenia otrzymuje - Certyfikat.

PROFIL PODSTAWOWY (1 rok)
 • Program zajęć: plastyka ruchu i taniec, taniec nowoczesny (hip-hop, funki, funki-jazz, disco, wideoclip,itp.), zajęcia sceniczne. Zajęcia prowadzona są w grupach 14 - 20 osób.
 • Miejsce zajęć: Sopot-Wyścigi: ul. Rzemieślnicza 5; Gdynia: ul. Śląska 53

Absolwent na zakończenie szkolenia otrzymuje - Zaświadczenie ukończenia rocznego kursu z tańca nowoczesnego I (II,III) stopnia.

Uczestnicy szkolenia wszystkich profili uczestniczą w występach estradowych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie