Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego

im. Jana Pawła II w Radoczy

ul. Dworska 8, 34-100 Radocza
tel. (33) 823-40-89
www:   http://www.radoczacentrum.com.pl
e-mail:   zesprol@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14509 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasy pożarnicze
  i ratownictwa medycznego


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- umożliwia zdobycie
  średniego wykształcenia i matury

 

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA


KURSY KWALIFIKACYJNE

- technik żywienia
  i usług gastronomicznych

- kucharz
- na kwalifikacje T.6: sporządzanie
  potraw i napojów

    Szkoła od lat utrzymuje wysoki poziom kształcenia. Za osiągane wyniki w nauce uczniowie otrzymują stypendia Premiera oraz nagrody Starosty Wadowickiego. Nauka w Zespole odbywa się na jedną zmianę.

Placówka posiada profesjonalnie wyposażoną bazę technodydaktyczną z samochodami do nauki jazdy, a część uczniów ma możliwość uzyskania prawa jazdy bezpłatnie. Szkoła wzięła udział w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”, który ma na celu wzmocnienie kształcenia zawodowego i skuteczniejsze powiązanie oferty edukacyjnej z potrzebami rynku pracy. W zależności od potrzeb lokalnego środowiska i rynku pracy, szkoła wzbogaca swoją ofertę o nowe kierunki kształcenia.

Decydując się na naszą szkołę wybierasz:
 • profesjonalną kadrę pedagogiczną
 • bezpieczeństwo
 • dobry zawód
Od 1984 roku nasi uczniowie zajmowali pierwsze i czołowe miejsca w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR) oraz w finałach tej olimpiady. To stanowiło podstawę do zdobycia pierwszego miejsca i pucharu Rektora Akademii Rolniczej w Krakowie dla szkoły o najbardziej efektywnych formach przygotowania absolwentów. O poziomie naszej szkoły świadczy również ilość absolwentów kontynuujących naukę na studiach wyższych, wśród których wielu z nich powróciło do naszej szkoły zasilając kadrę pedagogiczną.

Nasi uczniowie nie poprzestają jednak tylko na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczestniczą również w szkolnych, rejonowych i ogólnopolskich konkursach tematycznych.
Dzięki udziale w olimpiadach, konkursach, zajęciu czołowych miejsc w finałach, wielu z nich poszerza swoje wiadomości, umiejętności, rozwija swoje zainteresowania, a także zdobyło indeksy na uczelnie wyższe (Akademie Rolnicze, Uniwersytet Jagielloński).

    Ponadto nasi uczniowie uzyskują liczne sukcesy w zawodach sportowych - licealiadach, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich turniejach:
 • w tenisie stołowym
 • koszykówce
 • biegach przełajowych
 • piłce ręcznej
 • piłce siatkowej
 • biegach "Powsinogi"
    Warto wspomnieć również o akcjach charytatywnych przeprowadzanych w naszej placówce przez naszych uczniów w ramach wolontariatu.

Wszyscy nauczyciele uczący przedmiotów ogólnokształcących jak i prowadzący szkolenie praktyczne posiadają wyższe wykształcenie oraz przygotowanie pedagogiczne. Systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, uczęszczając na studia podyplomowe, studia przedmiotów metodycznych, kursy, szkolenia oraz poprzez samokształcenie.
Nasza baza dydaktyczna posłużyła również Akademii Rolniczej w Krakowie, do organizowania sympozjów i szkoleń z zakresu ekonomiki i marketingu, a to stworzyło z kolei możliwość otwarcia w Radoczy studiów inżynierskich tejże uczelni.
Ponadto w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) organizowane są w naszym Zespole kursy i szkolenia nie tylko dla rolników. Szkoła posiada na swym terenie kompleks budynków, w skład którego wchodzą:
 • ponad 20 klasopracowni, w tym 3 komputerowe uzyskane w ramach projektu "Pracownie komputerowe dla szkół" (projekty współfinansowane przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny), wyposażone w nowoczesne środki audiowizualne i nowoczesne pomoce dydaktyczne
 • biblioteka oferująca bogaty księgozbiór literatury pięknej, popularnonaukowej, pomoce dydaktyczne oraz bezpłatny dostęp do Internetu jako źródła informacji w Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) uzyskanym również ze środków unijnych w ramach projektów "Pracownie komputerowe dla szkół" oraz "Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych" (8 stanowisk komputerowych dla czytelników)
 • sala gimnastyczna z siłownią, odremontowana i odnowiona na przełomie listopada i grudnia 2008
 • zewnętrzne obiekty sportowe: boiska do piłki ręcznej i siatkowej
Staramy się unowocześniać bazę dydaktyczną szkoły dbając o to, by nasi uczniowie mieli jak najlepsze warunki do zdobywania wiedzy. W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny (projekt MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE) powstała kolejna, trzecia pracownia komputerowa wyposażona w nowoczesny sprzęt. W ramach tego projektu zmodernizowana została także pracownia spawania. Dzięki temu nasi uczniowie będą mogli uczyć się zawodu, korzystając z doposażonej na bieżąco bazy.

    W naszej ofercie posiadamy także szereg zajęć dodatkowych:
 • szkolny klub turystyczny
 • LKS "Orkan"
 • koło Reporterów Doliny Karpia
 • kółko fotograficzne
 • szkolny chór
 • kącik kulinarny
 • kącik języka niemieckiego
W porozumieniu z przewoźnikiem przyjazdy i odjazdy autobusów zostały dostosowane do rozpoczynania i kończenia się zajęć lekcyjnych. Szkoła posiada wystarczającą ilość miejsc parkingowych, z których mogą korzystać uczniowie. Dla potrzeb m.in. uczniów Zespół dysponuje własnym autokarem.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie