Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Flaga Mongolii

Flaga Mongolii

Flaga Mongolii

Flaga Mongolii składa się z trzech wertykalnie ułożonych pasów: czerwonego, niebieskiego, czerwonego.

Historia

Podstawowy wzór flagi wprowadzono w 1940 . Jednak w 1992 usunięto gwiazdę znad emblematu i zmodyfikowano kształt Sojombo. Flagę ustanowiono 12 lutego 1992 .

Symbolika

Kolor niebieski, symbol trwałości ojczyzny, od wieków tradycyjnie był czczony przez Mongołów. Czerwona barwa oznacza rozkwit. Złoty znak Sojombo, historyczny symbol niepodległości i wolności Mongołów, ma swoją bogatą symbolikę. Zwieńczony jest płomieniem o trzech wierzchołkach, uważanym za symbol pomyślności i rozkwitu. Słońce i księżyc, zamieszczone poniżej, symbolizują wieczność i wzmacnianie się. Te trzy znaki razem niosą przesłanie: niech żyje Państwo Mongolskie.

Trójkąty są grotami strzał, które przypominają o niezwyciężoności, a poziome prostokąty to fragment kolczugi, która jest znakiem mocnego i sprawiedliwego ustroju. Centralnie zamieszczone koło z dwoma rybami oznacza mężczyznę i kobietę, a zarazem symbol płodności. Pionowe słupy to mury obronne i są oznaką jedności i przyjaźni narodu, przezwyciężającej swą mocą żelazny mur obronny.

Zobacz też


Inne hasła zawierające informacje o "Flaga Mongolii":

Brescia ...

Tiumeń ...

Brno ...

Okręg kowieński ...

Bereza (Białoruś) ...

Maine ...

1986 ...

Benedykt Dybowski ...

Pec pod Sněžkou ...

Vrchlabí ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Flaga Mongolii":

008b. Grecja (plansza 2) ...

37. Organizacje międzynarodowe ? ASEAN, WNP, Europejskie organizacje (plansza 6) ...

127. Charakterystyka państw intensywnie rozwijających się na podstawie Chin, Indii, Arabii Saudyjskiej i Brazylii (plansza 20) ...





Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie