Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych

Pałac Kultury i Nauki- strefa "B", Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
tel. (0-22) 656-67-68, 656-67-69
www:   http://www.swra.prv.ple-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10493 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Idea Szkoły Wyższej Rzemiosł Artystycznych w Warszawie narodziła się w styczniu roku milenijnego. Założycielem i Rektorem jest Ina Powązka. Program Uczelni spotkał się z zainteresowaniem i moralnym poparciem różnych środowisk, jako niezwykle użyteczny społeczeństwu, stwarzający nowe, ciekawe miejsca nauki dla młodzieży.

Dwa lata później, 6 grudnia 2001 roku radca prawny Ministerstwa Edukacji Narodowej wręczył Pani Założyciel dokumenty zezwalające na uruchomienie Uczelni.

Pierwsza siedziba SWRA znajdowała się w niezwykłym miejscu, w samym sercu Warszawy, w Pałacu Kultury i Nauki, tu gdzie mieszczą się instytucje kulturalne - teatry, kina oraz naukowe, natomiast pracownie Wydziału Artystycznego oraz sale wykładowe Instytutu Kultury znajdują się na Starówce.

Uczelnia posiada dwa kierunki:

 • Kierunek Wzornictwo - kształci projektantów form przestrzennych i małych form przemysłowych w tym zabawek i lalek teatralnych, jak również ilustratorów książek i komiksu, grafików użytkowych, kreatorów mody, kostiumologów, scenografów, wystawienników, architektów wnętrz.
 • Kierunek Zarządzanie - przygotowuje menedżerów zarządzających rynkiem sztuki: artystą, dziełem, pracowników muzeów, firm castingowych, wydziałów kultury instytucji rządowych i samorządowych oraz innych podobnych placówek.

Wraz z rozwojem Uczelni ewoluuje program, dochodzą nowi nauczyciele akademiccy. W przygotowaniu wybitnych znawców przedmiotu znajdują się programy nauczania kolejnych kierunków i specjalizacji, które uczelnia zamierza otworzyć w następnych latach. Uczelnia szybko reaguje na sygnały z rynku i dostosowuje kierunki oraz systemy kształcenia do jego potrzeb. Nie zapominając o tradycyjnych technikach.

Program studiów

Studia trwają 4 lata z wymiarem 6000 godzin dydaktycznych dla projektantów, 4000 godzin dydaktycznych dla menadżerów.

Studenci SWRA przez 4 lata uczą się języka angielskiego metodą Callana. Metoda ta pozwala opanować biegle język i przygotowuje do egzaminu Cambridge Advanced Certificate. Od IV roku studiów część zajęć odbywa się w języku angielskim, aby słownictwo zawodowe nie było studentom obce.

Poza zajęciami programowymi studenci w trakcie studiów odbywają we wrześniu 4-tygodniowe praktyki zawodowe każdego roku akademickiego, w czerwcu 2-tygodniowe warsztaty z rzemiosła artystyczne ponadto program proponuje objazdy, dwa 1-tygodniowe po kraju i jeden 3-tygodniowy zagraniczny.

Warsztaty z rzemiosła artystycznego dają studentom możliwość poznania technik i technologii: batiku, ceramiki, grafiki warsztatowej, jubilerstwa, metaloplastyki, tkaniny artystycznej, witrażu.

System studiów

Uczelnia do tej pory pracuje wyłącznie w systemie studiów stacjonarnych (dziennych).

 • - system studiów indywidualnych -
  Na studiach stacjonarnych można uzyskać zgodę Dziekana na indywidualny tok nauczania dopasowany do potrzeb i możliwości studenta.
 • - system studiów niestacjonarnych -
  Uczelnia jest przygotowana do kształcenia w dwóch systemach studiów: stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnych [piątkowo - niedzielnym]. Program studiów niestacjonarnych jest dokładnym odbiciem programowym i godzinowym studiów stacjonarnych. Pełny wymiar godzin jest warunkiem sine qua non kształcenia na kierunkach artystycznych. Ograniczenie studentowi dostępu do pracowni i kontaktu z profesorem - mistrzem uniemożliwiało by realizację procesu twórczego rozwoju młodego człowieka. Studenci kierunku zarządzanie i marketing studiów wieczorowych mają taką samą liczbę wykładów i ćwiczeń jak ich koledzy ze studiów stacjonarnych. Studenci dojeżdzający mają możliwość zakwaterowania w hostelu "OKI DOKI" - www.okidoki.pl.
 • - tytuł magistra -
  Po ukończeniu studiów w Szkole Wyższej Rzemiosł Artystycznych w Warszawie można je kontynuować w artystycznych szkołach wyższych, które posiadają uzupełniające studia magisterskie lub na uniwersytecie, uzyskując tytuł magistra. Taka możliwość istnieje do momentu kiedy Uczelnia nie uzyska decyzji właściwego ministra do nadawania absolwentom tytułu magistra.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie